Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme formuje svoj najväčší útok všetkých čias. Marvel sľubuje, že ide o najväčšiu komiksovú udalosť tohto tisícročia. Dokonca vyhlásil, že po tejto udalosti nevyjde najbližšie dva roky žiadny ďalší event – niečo, čo sa nestalo od Tajnej Vojny z roku 2004. Čo všetko tomu predchádzalo a kam to smeruje? Poďme si to zhrnúť pekne po poradí .. (Pozor článok obsahuje spoilery!)

Názov: Secret Empire 
Autor: Nick Spencer 
Rok vydania: 2017 
Lokalita: Earth 616 (hlavné Marvel univerzum)

Článok obsahuje spoilery z nasledujúcich komiksových titulov: 
Captain America: Dimension Z 
All-new All-different Captain America 
Captain America: Steve Rogers

All-new All-different Marvel

Jedno prekvapenie za druhým – tak by sa dalo nazvať momentálne dianie v komiksovom Marveli. Univerzum momentálne zažíva najväčšie zmeny v celej svojej histórií a tie, úprimne, nebývajú prijímané s otvorenou náručou. Medzi najkontroverznejšie zmeny patrí ženská Thor, mŕtvy Wolverine, multimiliardár Peter Parker alebo nahradenie známych postáv ich mladšími verziami – väčšinou inej národnosti, rasy alebo pohlavia. To, či sú zmeny trvalé, povedať nevieme, ale jedno je isté: najväčšie zisky pre Marvel prichádzajú z filmov a herci nám už starnú…viete, kam tým smerujem?

Jednou takouto zmenou bolo aj nahradenie postavy Captain America. Po udalostiach v Dimension Z Steve Rogers prišiel o svoje sérum supervojaka, čím prišiel nielen o svoju silu, ale aj rapídne zostarol. Tým pádom bol Kap nútený ísť na predčasný dôchodok a predať štít ďalej, a to Falconovi (Sam Wilson), ktorý ho drží dodnes.

Veľkolepý návrat najväčšieho hrdinu Ameriky

Ale ako už je v Marveli zvykom, nič netrvá večne. Captain oslavoval 30. júna 2016 svoje 75. výročie a Marvel popri tejto udalosti ohlásil jeho veľkolepý návrat. O to sa v príbehu Avengers Standoff postarala entita známa ako Kobik, ktorá vznikla pri rozžtiepení predmetu schopného meniť realitu – Cosmic Cube (v filmovom svete známe aj ako Tesseract, len tam má úplne iné vlastnosti). Kobik napriek nesmiernej moci mala výzor a zmýšľanie malého dievčaťa, vďaka čomu bola donútená k uskutočneniu viacerých vecí. Jednou z nich bolo vrátenie séra supervojaka naspäť Stevovi Rogersovi…a pravý Captain America sa vrátil. Či?

Cap je spať! .. Počkať, prečo sa nikto neteší?

Hneď po Avengers Standoff bola predstavená nová séria, Captain America: Steve Rogers, ktorá dokázala spraviť jedno z najväčších internetových haló nielen medzi komiksovými fanúšikmi.  Vyšlo najavo, že Steve Rogers je v skutočnosti od druhej svetovej vojny tajným agentom Hydry! Ako je to možné? Zhrňme si to všetko pekne pohromade…

  • Spomínal som, že Kobik bola entita v podobe malého vystrašeného dievčatka. Vďaka tomu bolo ľahké usúdiť, že bude aj ľahko manipulovateľná.
  • Tento fakt využil vodca Hydry Red Skull. Získal si priazeň Kobik a donútil ju myslieť si, že ideály Hydry sú tie správne.
  • O tom, že Kobik je verná Skullovi netušil nik, iba samotný Skull a Kobik.
  • Kobik, rovnako ako aj Cosmic Cube, bola schopná meniť realitu.

A tým sa dostávame k jadru veci. Kobik bola nakoniec zmanipulovaná Skullom až do takej miery, že si myslela, že je jeho vlastná dcéra. Tu už bola ochotná pre neho spraviť všetko, a tým myslím naozaj všetko. Kedže bola schopná ovládať realitu, sľúbila Skullovi, že prepíše minulosť jednej konkrétnej osoby. A to sa jej aj podarilo.

História trochu inak

Keď bol Steve Rogers ešte malý chlapec, žena s menom Elisa Sinclair (známa taktiež ako Madame Hydra) ho odobrala od jeho matky a poslala do súkromnej akadémie, kde bol vychovaný na ideáloch Hydry. Steve patril medzi fyzicky najslabších žiakov, čo malo za následok, že bol často šikanovaný. No aj napriek tomu v ňom videla Madame Hydra potenciál a nemýlila sa – ako dvojitý agent narukoval do americkej armády a bol vybraný pre tajný projekt Supervojaka, ktorý z neho urobil Kapitána Ameriku. Hydra takto získala najsilnejšie eso proti Aliancií. Aj keď vojna nedopadla pre Hydru dobre, Steve dostal príkaz od Madame Hydry, aby pokračoval vo svojom utajení ako dvojitý agent Hydry – až do doby, kým si ho sama nevyhľadá.

Chybička se vloudila

Skullovi sa splnil sen, jeho najväčší nepriateľ mu nielenže slúži, ale vždy sa mu aj pekne pokloní nahý od pol pása hore s vytetovaným znakom Hydry na hrudi. K tomu Rogersa vymenovali aj ako riaditeľa S.H.I.E.L.D.-u, proste radosť žiť. Ale Skull nevedel o jednom malom detaile – Rogers je síce lojálny Hydre, ale nie jemu. A ten má s ňou svoje vlastné plány… Tu nechcem zasahovať do detailov, zo série sa nakoniec vyrojilo naozaj zaujímavé čítanie a mne neostáva nič iné, ako vám to len odporučiť. Séria Captain America: Steve Rogers je momentálne na 16. dieli a ten priamo nadväzuje na nový event Secret Empire. Z tej zatiaľ vyšlo len nulté číslo 19. apríla.

Heil Hydra Steve Rogers!

A čo hovoríte na záporáka Rogersa vy? A ako celkovo vnímate smer, ktorým sa teraz Marvel berie? Podeľte sa s nami v komentároch. 😉

Emzák Emil

Emzák Emil
Som docela mladý chalan, živím sa (snažím sa živiť) podnikaním, rád zváram, zaváram a v neposlednom rade som oddaný fanúšik komiksovej tvorby. ;-)

Určite si prečítaj

Najväčší zloduch v Marvel Universe? Steve Rogers!

V komiksoch od Marvelu sa dejú veľké veci! Už minulý rok to vyzeralo všelijako v komiksovej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.