Seriál Arrow obohatí klasická komiksová postava!

S blížiacou sa 100. epizódou Arrowa sa dozvedáme čoraz viac informácii, ktoré nás majú prilákať na sledovanie veľkého crossoveru. Najnovšia informácia poteší všetkých fanúšikov Ligy Assassínov – v seriáli uvidíme Taliu al Ghul.

Kto je Talia al Ghul?

Talia je dcérou Ra’s al-Ghula.  Zatiaľ sme sa stretli iba s jednou Ra’s-ovou dcérou – Nyssou. Talia je jeho staršia dcéra, Nyssa je jej nevlastná sestra. O existencii Talii al-Ghul bol náznak v seriáli Legends of Tomorrow, legendy sa na ceste časom stretli v Nanda Parbate s Taliou ako dieťaťom. Teraz sa predstaví v seriáli Arrow jej dospelá verzia, zahrá si ju herečka Lexa Doig.

talia-al-ghul-in-legends-of-tomorrow

Oficiálny popis televízie Cw opisuje Taliu ako „dcéru Ras al  Ghula a nevlastnú sestru Nyssy al Ghul. Talia je elitná bojovníčka, ktorá v boji nezastáva žiadnu stranu – ona si vytvára vlastnú.

VIAC:  Čo znamená prekvapivé cameo v seriáli WandaVision pre budúcnosť MCU?

Postava Talie al Ghul by sa mala prvýkrát objaviť v 100. epizóde Arrowa. Áno, slovo „prvýkrát“ v tomto prípade znamená, že ju uvidíme ešte v nejakých ďalších epizódach Arrowa. Či sa v crossoverovej epizóde (alebo celkovo v piatej sérii Arrowa) objaví jej otec Ras al Ghul (Matt Nable) alebo sestra Nyssa al Ghul (Katrina Law) nie je známe.

Čo môže znamenať príchod Talie?

Taliin príchod môže naznačovať:

  • že záporák v crossoveri bude veľmi silný a využije sa každá pomocná ruka – pretože je z Ligy Assassínov, nemožno ju hneď onálepkovať ako vrahyňu. Možno príde len pomôcť.
  • že sa rozhodla riešiť priestupky voči Lige Asssassínov – Oliver Queen a Malcolm Merlyn majú podiel na skonaní jej otca a rozpade Ligy. A je dosť pravdepodobné, že porušili aj nejaké zákony Ligy.
VIAC:  Seriál The Falcon and The Winter Soldier dostáva dátum premiéry

Ak by to bola tá druhá možnosť – riešenie priestupkov proti Lige, je pravdepodobná aj možnosť, že vďaka Flashpointu Liga Assassínov funguje. Bola by to celkom fajn zmena, navyše celkom praktická (lebo zatiaľ nechápem, načo je scenáristom „baby John“). Zatiaľ sme nevideli  Malcolma Merlyna a jeho mechanickú ruku, takže možno stále dúfať, že situácia okolo Ligy môže byť flashpointová.

Avšak, zatiaľ nemožno vylúčiť ani to, že Taliu uvidíme „len“ vo flashbackoch.

Zdroj: comicbook.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Komentár

  1. Avatar

    Baby John preto lebo to moze naznacovat ze to bude nastupca Olivera aka Arrowa…… ako sme videli aj Legendach ked prisli do roku 2046.. tak uvidime ako maju plany CW 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.