Seriál The Umbrella Academy sa predstavuje teaserom

The Umbrella Academy? Čože to je? No veľmi ľahko sa z toho môže stať najzaujímavejší komiksový seriál, ktorý v roku 2019 uvidíte. Veď ochutnajte sami. Seriál The Umbrella Academy pojednáva o šiestich výnimočných deťoch, teda v “súčasnosti” už, povedzme, dospelých, ktorí sa narodili v ten istý deň matkám, ktoré ešte v deň ich narodeniach ani neboli tehotné. Všetky oplývajú nadľudskými schopnosťami, a vďaka tomu boli adaptované osobou, ktorú postupom času začali adresovať ako ich nového otca. Nanešťastie, idylka tejto dysfunkčnej rodiny je po rokoch narušená tajomnou smrťou ich otca, a tak sa vydávajú na cestu za odhalením príčiny jeho smrti, no ako to je už zvykom, do zápletky sa zapletie aj nejaký ten koniec sveta.

Zatiaľ čo základná dejová linka neznie až tak originálne ako by jeden chcel, už z traileru môžete usúdiť, že nepôjde o typický seriál o superhrdinoch. Rozličné osobnosti týchto postáv poskytujú príbehu unikátny pohľad na svet a predstava nového univerza taktiež znie veľmi zaujímavo. A aby toho nebolo málo, ide o adaptáciu komiksu bývalého člena kapely My Chemical Romance, Gerarda Waya, ktorý spolu s talentovaným ilustrátorom Gabrielom Bá zožal za túto komiksovú sériu hneď niekoľko ocenení a vlnu pozitívnej kritiky.

Tvorcom seriálu je Jeremy Slater, a hoci má za sebou sériu neúspešných pokusov o prebitie vo filmovom biznise(písal scenár pre remake Fantastic Four, Death Note, ale aj seriálového Exorcistu), ale práve seriál The Umbrella Academy by sa mohol stať jeho vykúpením. Čo sa réžie týka, na seriáli sa podieľalo hneď niekoľko Netflixáckych veteránov od Andrewa Bernsteina(Ozark, Castle Rock), Petra Hoara(Daredevil, The Last Kingdom), Ellena Kurasa(Ozark, Legion), Jeremy Webb(The Punisher,Legion) až po Stephena Surjika, ktorý sa ako režisér prakticky vystriedal na každom seriáli v MCU oddelení na Netflixe.

Herecké obsadenie sa pýši menami, ako Aidan Gallagher(Modern Family), Cameron Britton(Mindhunter), Tom Hopper(GoT, Black Sails), Robert Sheehan(Misfits, Mortal Engines), Ellen Page(ktorá je snáď najznámejším menom v tomto kádri, keďže si zahrala v tituloch, ako Inception, X-Men: Days of the Future Past a pod.) a veľa ďalších.

Seriál The Umbrella Academy zavíta na službu Netflix v celej svojej dĺžke(10 epizód) 15.februára 2019.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.