Shazam! je posledný film z pôvodného plánu DCEU

Premiéra filmu Shazam! bude znamenať koniec éry DC Extended Universe (po novom Worlds of DC), pretože je to posledný zostávajúci film z pôvodného plánu DCEU. V októbri 2014 ohlásil Warner Bros. svoj filmový vesmír, od roku 2014 vydali filmy, ako napríklad Wonder Woman a Aquaman, ale aj zrušili alebo odložili na neurčito filmy Flash, Justice League 2 a Cyborg.

Každý z nás veril v úspech nového filmového vesmíru, bohužiaľ, v priebehu štyri a pol roka DCEU narazilo na množstvo prekážok. Batman V Superman: Úsvit spravodlivosti bol kritizovaný kritikmi a rozdelil fanúšikov, Justice League utrpel množstvom pretáčok a nakoniec zlyhal v kinách, zarobil si len 657 miliónov dolárov, čo nestačilo pokriť náklady na výrobu a marketing.

Shazam!, režírovaný Davidom F. Sandbergom, predstavuje cynické dieťa v pestúnskej starostlivosti, ktoré sa snaží nájsť svoje miesto vo svete. O hrdinoch nemá ani páru, nieto ešte, že by sa mal ako hrdina správať. Podľa trailerov to vyzerá, že film vsadí na komédiu a hrdinov z detskej perspektívy, čo je v porovnaní s prvými filmami DCEU poriadna otočka. Je zaujímave, že aj po všetkých problémoch, ktoré počas rokov Warner Bros. zažívali, si film Shazam! dokázal udržať svoje miesto v pláne a dokonca si od roku 2014 drží pôvodný dátum premiéry.

Pôvodný plán DCEU:
Batman V Superman: Dawn of Justice – 24. marec 2016
Suicide Squad – 4. August 2016
Wonder Woman – 22. jún 2017
Justice League – 16. november 2017
The Flash – 22. marec 2018
Aquaman – 26. júl 2018
Shazam – 4. apríl 2019
Justice League 2 – 13. jún 2019
Cyborg – 2. apríl 2020
Green Lantern – 18. jún 2020

Do kín sa z pôvodného plánu dostali: Batman V Superman, Suicide Squad, Wonder Woman, Justice League a Aquaman. Aquamanovi a Wonder Woman sa v kinách darilo a ich pokračovanie je na ceste. Suicide Squad mal síce zmiešané reakcie fanúšikov, v kinách si ale zarobil 746 miliónov a v súčasnosti dostáva pokračovanie resp. ľahký reštart od scenáristu-režiséra Jamesa Gunna.

Najviac kritiky si odniesol film Batman V Superman, čo viedlo k odchodu Zacka Snydera. Jeho temnejší prístup k superhrdinom sa u fanúšikom neujal, a tak sa Warner Bros. rozhodli pre odlišný prístup. Vo svojom novom pláne sa viac zameriavajú na jednotlivé filmy namiesto súdržného vesmíru. Prvým takým filmom bude Joker s Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe. Joker sa bude odohrávať v osemdesiatych rokoch a nebude mať prepojenie na DCEU.

Nový plán DCEU:
Shazam! – 4. apríl 2019
Joker – 3. október 2019
Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) – 6. február 2020
Wonder Woman 1984 – 4. jún 2020
DC Super Pets – 20. máj 2021
The Batman – 24. jún 2021
The Suicide Squad – 5. august 2021
Aquaman 2 – 15. december 2022

V novom pláne sa už nenachádzajú filmy Green Lantern, Justice League 2, Cyborg a Flash. Flash mal mať premiéru v roku 2018, čo sa očividne nestalo. Premiéra bola odložená a scenár niekoľkokrát prepísaný, najnovšie sa hovorí, že predstaviteľ Flasha, Ezra Miller, bude preobsadený.

Shazam sa dnes dostáva do kín a prvé reakcie vyzerajú priaznivo, držíme Sandbergovi palce a veríme, že Shazam dokáže úspešne odštartovať nový plán Warner Bros.

Zdroj: screenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.