Shazam! odhaľuje, prečo Lex Luthor môže za udalosti filmu Justice League

Film Shazam! pokračuje v rozširovaní DC Universa(po novom Worlds of DC) odlišným spôsobom ako predošlé časti, no zábavnejší štýl môže byť tou správnou cestou na záchranu a znovuzrodenie filmového vesmíru, ktoré nám prinieslo hrdinov, ako Batmana alebo Supermana. I keď sa film Shazam! odkláňa od klasického tónu štúdia Warner Bros., príbeh sa stále spája s predchádzajúcimi udalosťami, ktoré sa vo Worlds of DC(vtedy ešte DCEU) odohrali a trailer nám prináša dôležitú odpoveď.

Lex Luthor je podľa všetkého zodpovedný za príchod a inváziu Steppenwolfa. Na konci filmu Batman V Superman sme mohli vidieť, ako Lex Luthor varoval Batmana pred nebezpečenstvom, ktoré predstavuje Steppenwolf. To sa však ešte nachádzal za mrežami Arkhamu. Potitulková scéna filmu Justice League zobrazila už voľného Lexa Luthora s plánom vybudovať vlastnú ligu, ktorá zahŕňa aj Deathstroka.

A trailer filmu Shazam! opäť odkazuje na Lexa Luthora. Nevlastný brat Billyho Batsona je veľkým fanúšikom Justice League a okrem tričiek a suvenírov vlastní aj stranu novín, v ktorých sa píše o návrate Supermana. V časti o útoku sa píše: „Hlavný podozrivý: Hľadanie po celom svete poukazuje iba na Lexa Luthora a jeho spolupracovníkov.“ Podľa mnohých slovo “spolupracovníci“ predstavuje členov Legion of Doom.

Medzi členov Legion of Doom patrí napríklad Black Manta, Brainiac, Scarecrow alebo Gorilla Grodd. Black Manta sa objaví vo filme Aquaman už tento rok a postupne uvidíme pravdepodobne aj ďalších. Autorom článku teda môže byť Lois Lane, ktorá by všetko, čo sa v Rusku odohralo, vedela, no kvôli bezpečnosti a ďalšiemu zneužitiu motherboxov zamlčala informácie, ktoré by Lexa Luthora priamo z invázie obvinili a odsúdili.

zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.