Shazam zažíva komerčný úspech

Shazamovi sa sa v kinách darí, aj keď v porovnaní s ostatnými filmami DCEU sú jeho víkendové zárobky najmenšie.

Shazam zarobil počas prvých dní po uvedení do kín namenej peňazí zo všetkých doterajších DC filmov, stále je to ale filmový hit. Po prepadáku, ktorým bola Justice league, nasledoval veľmi úspešný Aquaman, ktorý zarobil celkovo viac ako 1.1 miliardy dolárov po celom svete, čím sa stal najlepšie zarábajúcim DC filmom úplne. Shazam preto prišiel v správnej dobe, kedy záujem ľudí o DC filmy opäť trošku stúpol, aj keď bol Shazam doposiaľ takmer neznámy pre veľkú časť fanúšikov.

Shazam aj práve z tohto dôvodu dopadol pomerne úspešne. Podľa Box Office Mojo zarobil po celom svete už vyše 150 miliónov, teda už dokázal na seba zarobiť (náklady na film boli nižšie ako 100 miliónov). Doposiaľ nebolo potvrdené žiadne pokračovanie, avšak pokračovanie príbehov Shazama sa javí ako logický krok potom, čo sa ukázalo, že jeho ľahší a príjemný tón bol prijatý pozitívne.

Všetko tak vyzerá veľmi pozitívne pre sympatického hrdinu v červenom obleku a možno očakávať, že jeho komerčný úspech bude naďalej väčší a väčší. Navyše, najbližšie dva týždne nečaká okrem Pet sematary Shazama takmer žiadna konkurencia v kinách. Potom, samozrejme, nás čaká veľkolepé finále –  Avengers: Endgame.

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Komentár

  1. Avatar

    Bolo ohlásené už pokračovanie.. Chcú to natočiť čím skôr lebo deti dospievajú rýchlo 🙂 takže 2021 by mohla vyjsť aj dvojka poprípade začiatok 2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.