Školu evakuovali kvôli Darth Vaderovi!

Wisconsinská stredná škola zažila 4. mája šok. Policajné hliadky obklopili celú školu a evakuovali všetkých prítomných. Dôvod? Darth Vader!

Pre všetkých fanúšikov Star Wars je 4. máj špeciálnym dňom. Je to taký neoficiálny sviatok, počas ktorého celý ošiaľ okolo Star Wars znovu ožíva. Každý to prežíva inak – niektorí oslavujú menej viditeľne – napr. si doma spravia filmový maratón. Iní oslavujú viditeľne – napr. oblečú sa do kostýmov.

A takto začína aj tento príbeh. Jeden nemenovaný študent vo Wisconsine sa rozhodol, že 4. máj najlepšie oslávi tak, keď sa oblečený ako Darth Vader vyberie do školy. Vtedy ešte netušil, že tento deň sa pre neho stane naozaj pamätný.

Existujú totiž aj ľudia, ktorým pojem „Star Wars“ absolútne nič nehovorí. Na parkovisku pri škole si jeden z rodičov všimol „Darth Vadera“, no z jeho nezainteresovaného pohľadu to bola „čierna postava s maskou na hlave“ a „z diaľky sa zdalo, že by mohol mať na sebe nepriestrelnú vestu“.  Podozrivé bolo aj, že išiel do školy zadným vchodom. Preto sa tento rodič radšej rozhodol zalarmovať políciu aj vedenie školy. Škola bola do príchodu polície uzamknutá, po príchode policajti všetkých evakuovali.

Síce to znie celé bláznivo, no netreba zabúdať na možnosť, že to mohla byť naozajstná hrozba. Spomeňme si na situáciu z pred pár rokov, kedy sa strieľalo v kine na filme o Batmanovi. Maskovaní zločinci nežijú len v komiksoch a sci-fi filmoch. Našťastie to nebol prípad nášho Darth Vadera. Ten si kostým obliekol len aby oslávil 4.máj.

Keď sa potvrdilo, že nejde o žiadnu teroristickú hrozbu (ale iba o oslavu Star Wars sviatku), polícia prípad uzavrela so slovami: „Išlo o nevinný omyl“. Podľa dostupných informácii nikoho nezatkli a nikomu sa nič nestalo. Teda, až na toho študenta – ten sa pravdepodobne hanbí ešte aj v tejto chvíli. Tak nech ho v týchto ťažkých časoch sila sprevádza.


Zdroj: cinemablend.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.