Smrť Iron-Mana alebo zrod Galactusa v Avengers 4?

Marvel je v poslednom období zahltený množstvom teórii, ktoré sa často stanú realitou. Môžme si spomenúť na teórie, ktoré ešte dlho pred filmom Infinity War odhalili Thorovu novú zbraň alebo dokonca miesto posledného z kameňov nekonečna. Teraz sa fanúšikovia presúvajú k filmu Avengers 4 a čerpajú informácie z predchádzajúcich Marveloviek, kde hľadajú rôzne easter eggy odkrývajúce veľké prekvapenia.

Prvá z teórii sa zaoberá práve jednou z najdôležitejších postáv budúceho pokračovania Avengerov. Iron-Man odštartoval úspech filmového vesmíru, ktorý Marvel tvorí už desať rokov. Každý fanúšik však vie, že raz nastane moment, kedy nás tento hrdina bude musieť opustiť. Bob Layton, ktorý stojí za komiksami Iron-Mana, naznačil, že práve film Avengers 4 bude posledným pre Tonyho Starka.

Spisovateľ sa taktiež vyjadril, že Robert Downey Jr. už dosiahol vrchol, ktorý v role Iron-Mana dosiahnuť mohol a teraz je rad na niekoho iného. Ak by sa teda slová Boba Laytona nakoniec naplnili, Marvel by mohol brnenie prenechať niekomu, kto by začal novú generáciu Iron-Mana vo filmoch. V komiksoch je to napríklad Iron-Heart, Hank Pym alebo dokonca aj Captain America, avšak to je tá najmenej pravdepodobná situácia.

Okrem teórií o smrti Iron-Mana v Avengers 4 kolujú internetom aj tie, ktoré naopak znamenajú zrod novej filmovej postavy. Galactus sa má podľa najnovších informácii objaviť už v blízkej dobe. Práva Fantastickej štvorky zatiaľ stále vlastní štúdio Fox, no na rozdiel od X-Menov by začlenenie Galactusa do MCU nemalo byť až také zložité. Easter Egg, ktorý naznačuje Galactusov príchod, bol ukrytý v prvých Strážcoch galaxie.

Collectorov príbeh o histórii kameňov nekonečna odhalil pravdepodobne aj zrod Galactusa. Na jednom zo záberov môžme vidieť kričiacu humanoidnú tvár pripomínajúcu komiksový príbeh, v ktorom bol posledný obyvateľ zničenej planéty zachránený mocnou vesmírnou bytosťou a následne bol premenený na Galactusa. Na ďalšom zábere vidíme žezlo Celestiala, ktoré sa podobá na Galactusovu helmu.

Táto teória dostáva oveľa väčší význam, keďže Marvel po Galactusovi pokukuje už dlšie. Režisér Strážcov galaxie, James Gunn, pri jednom z rozhovor odhalil, že práve v prvom filme je ukryté “veľké tajomstvo“, ktorým môže byť aj Galactus. Tieto teórie sú síce iba teórie, no aj tie sa niekedy stávajú realitou, o čom sme sa veľakrát presvedčili.

zdroj: cbr.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.