Sólo film s Black Widow má svoju režisérku

Marvel StudiosKevin Feige sľubovali film o ich prvej ženskej supehrdinke Black Widow už roky. Fanúšikovia si mysleli, že po takmer desiatich rokoch od jej uvedenia v MCU, sa tvorcovia tejto myšlienky vzdali. Najnovšie správy však hovoria o pravom opaku.

Za posledný rok a pol sa Marvel Studios stretlo s viac ako 70 kandidátmi na režiséra/režisérku nového Black Widow filmu. Zo všetkých nádejných kandidátov však vyšla víťazne Austrálčanka Cate Shortland. Jej predošlé filmy sa žánrovo veľmi líšia od tých, na aké sme v MCU zvyknutí, preto sa nevieme dočkať, ako bude konečná snímka vyzerať.

Ďalšie potenciálne kandidátky na túto pozíciu boli Amma Asante (Belle, A United Kingdom), Maggie Betts (Novitiate), Kimberly Peirce (Boys Don’t Cry), Melanie Laurent (Galveston).

Cate Shortland nezastupuje žiadna agentúra, ale jej talent veľmi ocenila samotná predstaviteľka Black Widow – Scarlett Johansson, ktorej sa páčilo, ako režisérka vykreslila hlavnú ženskú postavu v jej filme Lore – kritikmi uznávaná dráma z roku 2012 o mladom dievčati, ktoré viedlo svojich súrodencov bombardovaným Nemeckom počas druhej svetovej vojny.

Scenár napíše Jac Shaeffer, ktorá momentálne pracuje na filmoch The Hustle a Dirty Rotten Scoundrels – oba filmy majú vyjsť v roku 2019. Dej by mal byť zasadený do obdobia pred prvými Avengermi (2012) a Scarlett Johansson si má zopakovať rolu Natashy Romanov. Stále nevieme, či pôjde o originálny príbeh prebratý z komiksov, alebo či sa pozrieme do jej minulosti sovietskej špiónky.

V prvých Avengeroch (2012) pred Lokim spomenula, že zvykla pracovať ako tajná agentka pre sovietsku vládu a do povedomia S.H.I.E.L.D.-u sa dostala v zlom svetle. Tí poslali Hawkeya, aby ju zabil, no ten sa rozhodol ináč a nakoniec sa z nich stali spojenci. Na druhej strane majú tvorcovia veľké množstvo komiksových príbehov, ktoré môžu využiť pri čerpaní námetov na film.

Samotná Scarlett Johansson prezradila, aký by mal byť film o Black Widow: „Milujem hrať túto postavu a myslím si, že je tu určite príležitosť zobraziť Natashu ako ženu, ktorá si uvedomila svoje vlastné činy a dokáže robiť správne rozhodnutia, aspoň raz vo svojom živote. Ľudia zabúdajú na jej minulosť, kde sa musela podriaďovať druhým. Ak niekto dokáže vytvoriť film s touto myšlienkou tak áno, rada si v ňom zahrám.“

Zdroj: boundingintocomics.com

lenkqudx

lenkqudx

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.