Sólo film s Black Widow má svoju režisérku

Marvel StudiosKevin Feige sľubovali film o ich prvej ženskej supehrdinke Black Widow už roky. Fanúšikovia si mysleli, že po takmer desiatich rokoch od jej uvedenia v MCU, sa tvorcovia tejto myšlienky vzdali. Najnovšie správy však hovoria o pravom opaku.

Za posledný rok a pol sa Marvel Studios stretlo s viac ako 70 kandidátmi na režiséra/režisérku nového Black Widow filmu. Zo všetkých nádejných kandidátov však vyšla víťazne Austrálčanka Cate Shortland. Jej predošlé filmy sa žánrovo veľmi líšia od tých, na aké sme v MCU zvyknutí, preto sa nevieme dočkať, ako bude konečná snímka vyzerať.

Ďalšie potenciálne kandidátky na túto pozíciu boli Amma Asante (Belle, A United Kingdom), Maggie Betts (Novitiate), Kimberly Peirce (Boys Don’t Cry), Melanie Laurent (Galveston).

Cate Shortland nezastupuje žiadna agentúra, ale jej talent veľmi ocenila samotná predstaviteľka Black Widow – Scarlett Johansson, ktorej sa páčilo, ako režisérka vykreslila hlavnú ženskú postavu v jej filme Lore – kritikmi uznávaná dráma z roku 2012 o mladom dievčati, ktoré viedlo svojich súrodencov bombardovaným Nemeckom počas druhej svetovej vojny.

Scenár napíše Jac Shaeffer, ktorá momentálne pracuje na filmoch The Hustle a Dirty Rotten Scoundrels – oba filmy majú vyjsť v roku 2019. Dej by mal byť zasadený do obdobia pred prvými Avengermi (2012) a Scarlett Johansson si má zopakovať rolu Natashy Romanov. Stále nevieme, či pôjde o originálny príbeh prebratý z komiksov, alebo či sa pozrieme do jej minulosti sovietskej špiónky.

V prvých Avengeroch (2012) pred Lokim spomenula, že zvykla pracovať ako tajná agentka pre sovietsku vládu a do povedomia S.H.I.E.L.D.-u sa dostala v zlom svetle. Tí poslali Hawkeya, aby ju zabil, no ten sa rozhodol ináč a nakoniec sa z nich stali spojenci. Na druhej strane majú tvorcovia veľké množstvo komiksových príbehov, ktoré môžu využiť pri čerpaní námetov na film.

Samotná Scarlett Johansson prezradila, aký by mal byť film o Black Widow: „Milujem hrať túto postavu a myslím si, že je tu určite príležitosť zobraziť Natashu ako ženu, ktorá si uvedomila svoje vlastné činy a dokáže robiť správne rozhodnutia, aspoň raz vo svojom živote. Ľudia zabúdajú na jej minulosť, kde sa musela podriaďovať druhým. Ak niekto dokáže vytvoriť film s touto myšlienkou tak áno, rada si v ňom zahrám.“

Zdroj: boundingintocomics.com

lenkqudx

lenkqudx

Určite si prečítaj

Ktorých hrdinov by Marvel mohol pridať do filmu Avengers 5?

Avengers je zatiaľ najpopulárnejšie zoskupenie hrdinov vo filmovom svete, no aj keď väčšina postáv ako …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.