Sólový Joker s Joaquinom Phoenixom dostáva názov a dátum vydania

Čakanie je na konci a my sa konečne dozvedáme, kedy sa úhlavný nepriateľ Batmana, v podaní Joaquina Phoenixa, dostane na strieborné plátno. Teraz už by to chcelo len trailer. Film sa bude zameriavať na “origin story”, teda príbeh pôvodu tejto postavy a bude niesť príznačný a jednoduchý názov – Joker. Na premiéru filmu si ešte nejakú tú chvíľu počkáme, pretože ten sa momentálne nachádza vo fáze pred-produkcie, pričom natáčanie sa má začať niekedy počas tohtoročnej jesene.

Joker zavíta do lokálnych kín 3.októbra 2019 a môžeme sa tešiť na film, v ktorom má prsty aj legendárny Martin Scorcese, ktorý zastáva úlohu producenta. O réžiu sa postará Todd Phillips, ktorý za sebou nemá práve najviac Áčkových titulov, avšak skúseností má dostatok na to, aby tento film s prehľadom utiahol. Jeho prácu si môžete pamätať vo forme trilógie Hangover, resp. Vo štvorici po opici, Starsky & Hutch či jedného z aktuálnejších titulov, War Dogs. Pričom hovorí sa, že vo filme by si mohol zahrať aj Robert De Niro. Jeho postava by mala byť beloch vo veku 65-75 rokov, no pravdou ostáva, že De Niro zatiaľ nepotvrdil a ani nevyvrátil svoju účasť na tomto filme.

Čo sa De Nirovej roly týka, nemyslím si, že ide o nejakú podstatnú postavu,” vraví Hollywoodsky informátor Jeff Sneider. “Myslím si, že hrá nejakého moderátora televíznych novín, ktorý možno prezentuje reportáž o Jokerovi. Nie som si úplne istý. Ale čo viem naisto je to, že Thomas Wayne má v tomto filme významnú úlohu.”

Áno, čítate správne. V tomto filme sa objaví otec Bruca Wayna, Thomas Wayne. A počas hovorenia s reportérmi bola Joaquinovi položená otázka, v akom žánri sa bude film pohybovať. Ten mal na to veľmi svojráznu odpoveď:

Neklasifikoval by som to ako žiaden žáner. Nepovedal by som, že je to film o superhrdinoch a ani štúdiový film. Pôsobí to unikátne a najdôležitejšie na tom je to, že Todd je pri tomto filme veľmi zanietený a je to veľmi vzrušujúce. Myslím si, že pod všetkým týmto nadšením nad týmito filmami a ich veľkosti sa nachádzajú tie neuveriteľné postavy s reálnymi problémami. Niekedy sa to všetko odhalí a niekedy zasa nie, no ja som si vždy myslel, že v komiksoch existuje viacero postáv, ktoré si zaslúžia byť preskúmané. A myslím si, že práve toto imponuje Toddovi na tomto nápade.

Ide už o tretieho hraného Jokera v tomto storočí, no narozdiel od rozporuplného Letovho Jokera môžeme počítať s tým, že Joaquin Phoenix prinesie do svojho podania tejto postavy niečo jedinečné. Že by mal Ledgerov Joker potenciálnu konkurenciu? Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: comicbook.com, screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.