Sólový Joker s Joaquinom Phoenixom dostáva názov a dátum vydania

Čakanie je na konci a my sa konečne dozvedáme, kedy sa úhlavný nepriateľ Batmana, v podaní Joaquina Phoenixa, dostane na strieborné plátno. Teraz už by to chcelo len trailer. Film sa bude zameriavať na “origin story”, teda príbeh pôvodu tejto postavy a bude niesť príznačný a jednoduchý názov – Joker. Na premiéru filmu si ešte nejakú tú chvíľu počkáme, pretože ten sa momentálne nachádza vo fáze pred-produkcie, pričom natáčanie sa má začať niekedy počas tohtoročnej jesene.

Joker zavíta do lokálnych kín 3.októbra 2019 a môžeme sa tešiť na film, v ktorom má prsty aj legendárny Martin Scorcese, ktorý zastáva úlohu producenta. O réžiu sa postará Todd Phillips, ktorý za sebou nemá práve najviac Áčkových titulov, avšak skúseností má dostatok na to, aby tento film s prehľadom utiahol. Jeho prácu si môžete pamätať vo forme trilógie Hangover, resp. Vo štvorici po opici, Starsky & Hutch či jedného z aktuálnejších titulov, War Dogs. Pričom hovorí sa, že vo filme by si mohol zahrať aj Robert De Niro. Jeho postava by mala byť beloch vo veku 65-75 rokov, no pravdou ostáva, že De Niro zatiaľ nepotvrdil a ani nevyvrátil svoju účasť na tomto filme.

Čo sa De Nirovej roly týka, nemyslím si, že ide o nejakú podstatnú postavu,” vraví Hollywoodsky informátor Jeff Sneider. “Myslím si, že hrá nejakého moderátora televíznych novín, ktorý možno prezentuje reportáž o Jokerovi. Nie som si úplne istý. Ale čo viem naisto je to, že Thomas Wayne má v tomto filme významnú úlohu.”

Áno, čítate správne. V tomto filme sa objaví otec Bruca Wayna, Thomas Wayne. A počas hovorenia s reportérmi bola Joaquinovi položená otázka, v akom žánri sa bude film pohybovať. Ten mal na to veľmi svojráznu odpoveď:

Neklasifikoval by som to ako žiaden žáner. Nepovedal by som, že je to film o superhrdinoch a ani štúdiový film. Pôsobí to unikátne a najdôležitejšie na tom je to, že Todd je pri tomto filme veľmi zanietený a je to veľmi vzrušujúce. Myslím si, že pod všetkým týmto nadšením nad týmito filmami a ich veľkosti sa nachádzajú tie neuveriteľné postavy s reálnymi problémami. Niekedy sa to všetko odhalí a niekedy zasa nie, no ja som si vždy myslel, že v komiksoch existuje viacero postáv, ktoré si zaslúžia byť preskúmané. A myslím si, že práve toto imponuje Toddovi na tomto nápade.

Ide už o tretieho hraného Jokera v tomto storočí, no narozdiel od rozporuplného Letovho Jokera môžeme počítať s tým, že Joaquin Phoenix prinesie do svojho podania tejto postavy niečo jedinečné. Že by mal Ledgerov Joker potenciálnu konkurenciu? Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: comicbook.com, screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.