Sony rozširuje svoj Spider-Manovský vesmír filmom Silver and Black

Ak Vám názov nič nehovorí, tak aspoň ilustračný obrázok môže napovedať, že pôjde o film s Black Cat a Silver Sable ako hlavnými postavami. A, samozrejme, hovoríme o Sony univerze. Po nedávnom oznámení obsadenia Venoma, ktorého si zahrá Tom Hardy, sa spoločnosť Sony nezastavuje a v rámci expanzie vlastného univerza sprístupňuje nové informácie ohľadom filmu Silver and Black.

Black Cat ako komiksovú postavu snáď ani netreba predstavovať. Osoby, ktoré sa ako tak zaujímajú o Spider-Manove príbehy (nemusí ísť nutne o komiksy, lebo Black Cat bola spracovaná v rôznych záležitostiach) už veľmi dobre vedia, že ide o antihrdinku, ktorá sa so Spider-Manom stretáva relatívne často. Vlastným menom Felicia Hardy si Black Cat dokonca odbila svoj debut na striebornom plátne v podaní Felicity Jones, a to konkrétne vo filme Amazing Spider-Man 2, i keď veľa času nedostala a pokračovanie sa, samozrejme, nekoná. No snáď dostaneme adekvátne vynahradenie práve prostredníctvom filmu Silver and Black.

Silver Sable sa javí ako o niečo menej známa postava pre osoby, ktoré nie sú do komiksov príliš zasvätené. Teda v krátkosti, Silver Sable je žoldnierka, ktorá loví vojnových zločincov, pričom vedie skupinu žoldnierov menom Wild Pack, no nachádza sa aj na ďalších vysokých postoch v Marveláckych komiksoch. Jej metódy a motívy ju občas doviedli ku konfliktu s nejakými superhrdinami a ojedinelo bola videná aj ako spojenec Spider-Mana, či iných superhrdinov. Na rozdiel od Black Cat si svoj debut na striebornom plátne ešte neodbila.

Gina Prince-Bythewood (uprostred) a hlavní predstavitelia seriálu Cloak and Dagger

O réžiu filmu Silver and Black sa postará Gina Prince-Bythewood, ktorá už má skúsenosti s adaptáciami komiksov, a to prostredníctvom režírovania pilotného dielu budúcoročného Marveláckeho seriálu Cloak and Dagger. O koncept scenára sa postaral Christopher Yost, ktorý sa podieľal na písaní scenára pre pokračovanie Thora menom Dark World a aj tohtoročného zakončenia trilógie s názvom Ragnarok. Raný koncept vznikol “pod perom” Lisy Joy, ktorá pracovala na minuloročnom HBO hite Westworld. Začiatok produkcie filmu Silver and Black je naplánovaný na tohtoročnú jeseň, a to isté platí aj pre Venoma. Premiéra zatiaľ ešte nebola stanovená, ale hovorí sa o konci roku 2018, ale aj začiatku roku 2019.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.