Sony vlastní práva na 900 Marvel postáv a pomenúva svoje univerzum

Sony rozbieha úplne novú kapitolu svojich filmových titulov a všetko to započne s tohtoročným Venomom. Ako sme sa len nedávno dozvedeli, tak Venom sa bude pokúšať apelovať na PG-13 rating, resp. prístupnosť od 12tich rokov(v našich končinách), aby sa mohol jedného dňa popasovať v crossoveri so Spider-Manom. Mnohí toto rozhodnutie považujú za číre pokrytectvo zo strany Sony, obzvlášť po tých všetkých vyhláseniach, že chcú vytvoriť iné a najmä dospelejšie univerzum, ktoré je nezávislé od Marvelu. Postupom času sa z toho zišlo a my sa ocitáme v novej absurdnej situácii.

Novinky okolo Venoma a Sony prúdia internetom jedna radosť a jednou z najaktuálnejších informácii je pomenovanie samotného univerza, ktoré sa Sony pokúša vybudovať – Sony’s Universe of Marvel Characters (SUMC). Znie to ako pekná zlátanina, ale svoj účel to spĺňa a práve tento názov nás pripravuje na to, čo sa rozbehne po vydaní Venoma. Dalo by sa povedať, že ešte Venomov úspech, či poprípade neúspech môže túto “jasnú” budúcnosť značne ovplyvniť, avšak to sa nedozvieme, dokým neuvidíme prvé čísla, keďže Venom má nábeh na veľký finančný úspech aj napriek rozporuplným reakciám fanúšikov voči doteraz vydaným trailerom.

Spoločnosť Sony Pictures sa oháňa faktom, že má v zásobe okolo 900 postáv z Marvel komiksov, a zatiaľ čo zo začiatku akcie tejto spoločnosti pôsobili relatívne rozumne, teraz sa to začína javiť, ako keby chceli produkovať sólový film pre každého superhrdinu, záporáka alebo antihrdinu. Napríklad taký film Silver & Black sa mal zameriavať na ústredné duo, Black Cat a Silver Sable, avšak najnovšie správy naznačujú, že obe postavy by mali dostať osobitné sólové filmy(keďže ich spoločný film bol zrušený), pričom mala by byť uprednostnená Black Cat, resp. jej film by sa mal uskutočniť skôr. Na adresu sólového filmu Black Cat sa vyjadril prezident spoločnosti Columbia Pictures, Sanford Panitch:

Myslíme si, že Black Cat má dostatočne dobrý charakter, príbeh postavy a zdrojový materiál na to, aby si dokázala utiahnuť vlastný film.

(zľava) Nightwatch, Silk, Jackpot

Sony má taktiež v merítku filmy zamerané na Morbiusa, živého upíra, alebo Lovca Kravena, ktoré sa údajne stále posúvajú dopredu. Mimo to sú na pláne aj tituly pre postavy, ako Silk, Nightwatch, či dokonca Jackpot.

Spider-Man spája veľa postáv,“pokračuje Panitch. “Patria do toho záporáci, hrdinovia, anti-hrdinovia a ženské postavy, ktoré sú nefalšované a absolútne unikátne. Nevidíme žiaden dôvod v tom, prečo by Marvel postavy nemali využiť svoju diverzitu.

Reči sú veľké, skutky zatiaľ malé. Ktovie koľko z týchto pseudo-filmov sa ešte zruší, a aký veľký dopad bude mať odozva na Venoma. Len čo sa dozvieme niečo viac, budeme Vás informovať.

Film Venom zavíta do naších kín 4.októbra 2018 aj vo formáte IMAX.

Zdroj: variety.com, comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.