Špeciál: Čo môžme očakávať od E3 2017?

Ako každoročne, aj tento rok sa v Los Angeles koná najväčší a najpopulárnejší herný veľtrh na svete. Už v týchto dňoch nám E3 prinesie a odhalí tie najnovšie herné tituly, trailery a herné príslušenstvo, ktoré nesmie chýbať u každého správneho hráča. Pred nedávnom sme vás informovali o najnovších herných tituloch zo sveta komiksu, no teraz sa poďme pozrieť na ďalšie najočakávanejšie herné novinky, ktoré naozaj budú stáť za vašu pozornosť.

Herné štúdio Ubisoft prichádza aj tento rok s ďalším dielom zo série Assassin’s Creed tentoraz s podtitulom Origins. Príbeh sa bude odohrávať v starovekom Egypte, no pozrieme sa aj napríklad do Grécka či Ázie. Hlavná postava príbehu je členom asasínov menom Ba-Yek a predovšetkým bude jeho hlavnou úlohou oslobodzovanie otrokov. Celkovo je dej zameraný skôr na pôvod a históriu prvých asasínov. Hra vyjde na PC, Xbox One a PS4 už túto zimu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt assassin's creed

Nesmieme ani tento rok zabudnúť na nový diel zo série Call of Duty. Už tento november totiž vychádza Call of Duty: WWII. Dej je zasadený (čo vyplýva aj z názvu) do druhej svetovej vojny a preto je hra už teraz častokrát porovnávaná s minuloročným Battlefield 1. Hry si sú dosť podobné, no Call of Duty: WWII sľubuje viac príbehu, ktorý poukazuje na brutalitu vojny. Môžme sa však tešiť aj na úžasný grafický zážitok z hry. Herný titul vychádza na PC, Xbox One a PS4.

Medzi najočakávanejšie hry na E3 patrí aj novinka Days Gone. Táto akčná adventúra odohrávajúca sa na postakpokalyptickom severe USA rozpráva príbeh o lovcovi odmien menom Deacon St., ktorý hľadá svoj zmysel života. Spoločnosť zničil vírus, ktorý mení ľudí na zombíkov? Nie! Tvorcovia až priam zakazujú nazývať týchto mutantov zombíkmi. Narozdiel od zombíkov, títo nakazený ľudia majú aj iné priority ako len napadnúť a nakaziť svoju obeť.

Hlavný hrdina cestuje pomocou svojej motorky, keďže v minulosti bol motorkár. Peniaze z ulovených odmien využíva práve na získanie benzínu, jedla a ďalších predmetov potrebných na prežitie. Posiaľ nám predstavené ukážky z hry prezrádzajú aj možnosť craftenia. Dočkáme sa teda hry, ktorá nám prináša originálnhe hlavného hrdinu, craftovanie, zháňanie surovín a dobrodružstvá, ktoré nás zabavia na dlhé hodiny. Days Gone vychádza v decembri 2017 na PS4.

Far Cry 5 opäť so šialeným hlavným záporákom alebo skôr so skupinou šialených vidiečanov. Príbeh nového dielu série Far Cry je zasadený do oblasti Hope Country v americkej Montane. Vidiek, príroda, zvieratá a šialená sekta terorizujúca ostatných ľudí, ktorý odolávajú ich násilnému nátlaku. Pestrosť postáv nájdeme aj v tomto dieli. Vy si však budete môcť vytvoriť svoj vlastný charakter, za ktorý budete hrať celý dej hry. Ste však šerif, ktorý sa snažiť zastaviť túto sektu. Far Cry 5 vychádza až koncom februára 2018 na PC, Xbox One a PS4.

Middle-earth: Shadow of War je ideálna hra pre fanúšikov Pána prsteňov a Hobbita. Pred troma rokmi vyšiel jeho predchodca Middle-earth: Shadow of Mordor, ktorý hernú komunitu viac než zaujal. Dej pokračovania sa odohráva niekde medzi Hobbitom a Pánom prsteňov. Hlavným hrdinom pôjde o pokúsenie sa obrátiť armádu Mordoru proti temnému pánovi Sauronovi. V hre sa objaví aj nový prsteň sili. Otvorený svet s množstvom epických hrdinov je povinnosťou pre fanúšikov tohto žánru. Titul vychádza koncom augusta 2017 na PC, Xbox One a PS4.

Vyžiadané pokračovanie Red Dead Redemption 2 od Rockstar Games (séria GTA) bude jednou z najsledovanejších hier na E3. Táto westernová akčná adventúra v otvorenom svete sa takmer po siedmych rokoch opäť vracia na naše konzoly. Jej odloženie na jar 2018 pár fanúšikov síce nahnevalo, no dátum vydania sa môže o pár mesiacov ešte predĺžiť. Hra nám ponúkne drsný príbeh z divokého západu s možnosťou zahrať si za hneď tri rôzne charaktery. Ako bolo povedané, hru si budú môcť zahrať iba hráči vlastniaci Xbox One alebo PS4.

Okrem iných sa na E3 dočkáme aj hier ako: pokračovanie Star Wars: Battlefront 2, nový diel God of War, Need for Speed alebo každoročnej novinky FIFA 18. Destiny 2 uvidíme na E3 tiež, no väčšiu pozornosť si zaslúži nový projekt Fallout 4 VR. Hra Fallout 4 vyšla pred dvoma rokmi, no teraz sa pripravuje jej prevedenie do podoby virtuálnej reality. Xbox pripravuje taktiež vylepšenia týkajúce sa zlepšenia výkonu a 4k rozlíšenia pre Xbox One s názvom Project Scorpio.  Uvidíme, ako zareaguje na túto novinku najväčší konkurent PS4.

Konferencie veľkých vydavateľstiev bude možné sledovať aj online, takže novo odhalené novinky budete môcť vidieť naživo spolu s  prítomnými priamo na E3. Čo si pre nás pripravil Microsoft, Sony, EA, Bethesda či Ubisoft, sa dozvieme už čoskoro.

 

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.