Spider-Man späť v Marveli, tretí film v roku 2021

Cesta Spider-Mana v MCU bude pokračovať aj naďalej – Disney a Sony oznámili, že sa konečne dohodli na podmienkach novej zmluvy. Už v roku 2015 uzavreli tieto dve spoločnosti dohodu, podľa ktorej sa Pavúči muž stal súčasťou Marvel Cinematic Universe a za ten čas sa stihol stať dôležitou súčasťou tímu a jeho príbeh Far From Home vlastne uzavrel celú tretiu fázu. Začiatkom tohto leta sa však začali po internete šíriť znepokojivé správy, podľa ktorej nedošlo k predĺženiu takejto dohody a mal by nasledovať nútený odchod Spider-Mana zo zdieľaného sveta. To by bolo obrovským škrtom cez rozpočet, pretože Disney v tej dobe konečne získalo práva aj na X-Menov a Fantastic four, preto sa všeobecne očakávala konečne adaptácia Marvel sveta v plnom rozsahu. Fanúšikovia si ale môžu (zatiaľ) vydýchnuť – aspoň nateraz Spiderman ostáva.

Podľa novej dohody sa objaví Spider-Man v treťom sólovom filme a aj v doposiaľ nešpecifikovanom budúcom tímovom MCU filme. Tretí film so Spider-Manom bude produkovaný aj Sony Pictures aj Walt Disney Studios súčasne.

Sony Pictures má mať v pláne vybudovať vlastný “universe” záporákov z komiksov o Spider-Manovi, po relatívne dobrom zárobku filmu Venom. Nasledovať majú filmy ako Venom 2, Kraven the Hunter a Morbius the Living Vampire. Nateraz nie je známe, či sa v týchto filmoch objaví aj Tom Holland ako Spider-Man, je to však vysoko pravdepodobné.

Fanúšikovia teda môžu byť spokojní, po vydarenom cliffhangeri na konci Far From Home budeme môcť sledovať, ako bude Spideyho príbeh pokračovať presne tak, ako to celý čas scenáristi zamýšľali.

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.