Stanú sa Dark Phoenix a The New Mutants poslednými snímkami, ktoré Fox vydá?

Po tom, čo sa kúpa akcií spoločnosti 21th Century Fox stala skutočnosťou, všetci s nadmernou pozornosťou očakávali prvé vyhlásenia a tie na seba, skutočne, nenechali dlho čakať. I keď miestami nejde ani tak o vyhlásenia, ako skôr racionálne dedukcie, ktoré sú založené na momentálnych situáciach jednotlivých spoločností.

Ľadovce sa pohli, a to všetko má obrovský dopad na vopred ustanovené plány spoločnosti 21st Century Fox. Samozrejme, do určitej miery sa počítalo so zavrhnutím vybraných projektov, no určite nie so všetkými. O tomto čase sa už viackrát neriešia projekty, ktoré sa ešte ani nestihli dostať do produkcie, či dokonca fáze pred-produkcie, pretože o nich je už vopred známe, že pod štítkom spoločnosti 21th Century Fox sa jednoducho neobjavia. Vrátane tretieho Deadpoola(ten, samozrejme, bude mládeži neprístupný) či dlho očakávaného Gambita, avšak Deadpool sa ďalšieho pokračovania naisto dočká, a to s Ryanom Reynoldsom opäť v hlavnej úlohe.

Síce bolo vznesené ustanovenie, ktoré hovorí o tom, že všetky postavy budú preobsadené a špecificky sa spomenula akurát výnimka Ryana Reynoldsa, no môžeme bezpečne počítať aj s ďalšími zúčastnenými v Deadpoolovej sérii, keďže karty sú už rozdané a bolo by príliš hlúpe pokúšať sa teraz preobsadiť jednotlivé postavy. Teda, v skratke, všetky projekty, ktoré mali nasledovať po filmoch X-Men: Dark Phoenix a The New Mutants boli zhabané a vydané na milosť spoločnosti Walt Disney, resp. Marvel Studios, ktorí budú rozhodovať o ich osude v nasledujúcich rokoch, no priznajme si, že niektoré tituly sú na tom lepšie ako tie druhé.

Ale najväčším orieškom aj naďalej ostávajú práve tie dva vyššie spomínané tituly, Dark Phoenix a The New Mutants, lebo okolo nich sa šíria väčšie fámy ako o Vašej susede po absolvovaní nedeľňajšej omše. Len nedávno sa začalo šepkať, že obe filmy sú nočnými morami po stránke produkcie a o nič lepšie na tom nie sú ani tzv. test screenings, teda testovacie premietania. Práve pre tieto dôvody Fox údajne zvažovali úplné pochovanie týchto projektov, čo sa dá označiť za veľmi iracionálne rozhodnutie aj keby sa z filmov vykľuli absolútne prepadáky, keďže stále by sa určitá čiastka z pôvodného rozpočtu štúdiu vrátila. Doposiaľ sa hovorilo, že obe filmy vyšli spoločnosť 21st Century Fox na nejakých 300 miliónov dolárov, no bezpochyby ide o kolísavú sumu, ktorá túto hranicu možno aj prekročila.

Taktiež po internete kolovala fáma, že tieto filmy zruší už samotné Disney, no keďže transakcia je stále ešte v obehu a nejakú tú chvíľu bezpochyby bude(12-18 mesiacov), tak túto možnosť môžeme zniesť zo stola, pretože počas tejto doby by firmy mali aj naďalej bez problémov “fungovať”. Jedným z najväčších problémov, ktoré sprevádzali tvorenie týchto filmov, boli, dozaista, neustále odklady. Tie boli zapríčinené “dotáčkami“, v prípade Dark Phoenix, keďže určitým hercom nevychádzali termíny z dôvodu nabitého diára, avšak pri The New Mutants došlo k závažnejšiemu zvratu. Opäť ide o “dotáčky”, no pre zmenu sa mal pozmeniť(lepšie povedané, ľahko upraviť) tón filmu a zároveň pridať nová postava a zrejme nepôjde o hocijakú postavu, keď sa stala jedným z hlavným dôvodom opätovného nakrúcania vybraných scén.

Otázka leží vo vzduchu a s prichádzajúcimi premiérami oboch filmov – 14.februára 2019(Dark Phoenix) a 1.augusta 2019(The New Mutants) nám neostáva nič iné než len bádať po nových odpovediach, i keď povedzme si to na rovinu. Najlepšie odpovede by boli formou nových trailerov.

Zdroj: birthmoviesdeath.com, screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.