Steven Spielberg pripravuje film Blackhawk podľa DC komiksov

Po úspešnej spolupráci na Ready Player One, Warner Bros. oznámilo nový projekt s legendárnym režisérom Stevenom Spielbergom. Ten sa má podieľať na tvorbe nového akčného filmu Blackhawk, pomenovaný podľa komiksového hrdinu z DC.

Filmoví fanúšikovia čakajú, či sa Spielberg chopí aj réžie, keďže doteraz bola potvrdená len jeho účasť ako producenta. Je však veľmi pravdepodobné, že sa tak stane.

„Sme nesmierne radi, že práve naše štúdio stojí za najnovším hitom Stevena Spielberga (Ready Player One) a už sa nevieme dočkať, kedy s ním budeme môcť pracovať na ďalšom akčnom dobrodružstve,“ oznámil Toby Emmerich, predseda Warner Bros. Pictures Group.


Scenár pre Blackhawk aktuálne pripravuje David Koepp, ktorý spolupracoval so Spielbergom na predchádzajúcich filmoch ako Jurský park, Stratený svet: Jurský park, Vojna svetov a Indiana Jones: Kráľovstvo krištáľovej lebky.

„Bol to úžasný pocit pracovať s tímom Warner Bros. na uvedení Ready Player One do kín. Všetko, čo robia, robia profesionálne a s vášňou. Okrem toho majú s týmto žánrom veľké skúsenosti. Som veľmi šťastný, že sa s nimi môžem opäť spojiť pri príprave filmu Blackhawk.“ Komentoval Steven Spielberg k spolupráci s Warner Bros.

Blackhawk je jednou z najstarších komiksových postáv a pokiaľ si myslíte, že ide o jeho premiéru, tak sa mýlite, pretože jeho príbeh bol spracovaný už niekoľkokrát. Blackhawk sa dočkal vlastného televízneho filmu v roku 1952, kde si rolu pilota zahral Kirk Alyn, prvý Superman. Niekoľkokrát sme jeho postavu mohli vidieť v animovaných seriáloch, v seriáli Arrow patria Blackhawk a jeho tím k tajnej bezpečnostnej zložke The Blackhawk Squad Protection Group, aj keď samotného pilota sme na obrazovkách ešte nevideli.

Steven Spielberg mal postavu Blackhawka vyhliadnutú už v 80. rokoch. Nikdy však k realizácii filmu nedošlo, teraz sú však šance na jeho spracovanie oveľa vyššie. Spielberg sa plánuje venovať tomuto projektu naplno, hneď ako dokončí pokračovanie nového Indiana Jones a remake snímky West Side Story.

Zdroje: vanity.com, ign.com

lenkqudx

lenkqudx

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.