Strážcovia Galaxie sú späť!

Už 4. mája si budeme môcť pozrieť druhé pokračovanie Strážcov galaxie. Predošlý diel si vyslúžil u fanúšikov a divákov takmer iba kladné recenzie, čoho je aj dôkazom veľmi vysoký zárobok. Druhý diel má už vopred zabezpečenú vysokú návštevnosť kín, a to hlavne vďaka postave Baby Groota, ale aj kvôli skvelým a prepracovaným trailerom s opäť nezabudnuteľným soundtrackom, ktorého najnovšou súčasťou je song naspievaný od Davida Hasselhoffa. Nepochybne to bude vtipný, akčný a napínavý filmový zážitok, na aké sme už zvyknutý od režiséra Jamesa Gunna a od štúdia Marvel.

História Strážcov galaxie začala v januári 1969, vytvorených Arnoldom Drakeom a Gene Colanom. Pôvodný členovia sa líšia od tých, ktorých poznáme z filmu. Jeden z hlavných a pôvodných členov je Major Vance Astro, astronaut zo Zeme, ďalej Martinex T´Naga, kryštalická bytosť pochádzajúca z Pluta, Kapitán Charlie-27 a postava známa aj z filmu Yondu Udonta. Po čase sa k tímu pridali ďalší členovia, ako manželia Starhawk a Aleta a geneticky upravené dievča cestujúce v čase Nikki. Dej Strážcov galaxie sa odohráva v 31. storočí, no neskôr sa ocitnú v dejovej línii 20. Storočia.

Pôvodné zloženie tímu Strážcov galaxie

Späť ale k tímovému zloženiu, ktoré poznáme z filmového spracovania Strážcov galaxie. Tím, ktorý sa skladá z členov ako sú Star-Lord, Gamora, Drax, GrootRocket Raccoon, poznáme od roku 2007. Druhé pokračovanie však zapríčiní nárast členov tímu, a to až o troch členov. Prvým je Yondu Udonta, ktorého poznáme z prvého dielu, druhým novým členom je Gamorina sestra Nebula a posledným novým členom je Mantis, ktorá sa v prvej časti neobjavila, no mohli sme ju vidieť vo viacerých traileroch.

Star-Lord

Pravým menom Peter Quill sa po prvýkrát objavil v roku 1976. Postava, vytvorená Stevom Englehartom a Stevom Ganom, je synom kráľa Spartaxskej sústavy J´sona a pozemskej matky Meredith Quillovej. Star-Lord sa považuje za medzihviezdneho policajta. Je stratég, ktorý je odborníkom na rôzne vesmírne zbrane. Star-Lord vlastní oblek, ktorý mu umožňuje prežiť vo vesmíre a lietať, no ukrýva v ňom aj rôzne technické vychytávky. Vo filme si ho opäť zahrá Chris Pratt.

Súvisiaci obrázok

Gamora

Adoptovaná dcéra vládcu Thanosa je jednou z posledných zo svojho druhu. Jim Starlin ju vytvoril v roku 1975. Keď ju Thanos našiel ako dieťa, využil ju ako zbraň pre svoje úmysly. Gamora patrí medzi elitných bojovníkov, no medzi jej schopnosti patrí aj zrýchlená regenerácia a nadľudská sila, čo dokazuje jej prezývka “najnebezpečnejšia žena v celej galaxii“. Medzi Gamorou a jej sestrou Nebulou panuje večná nenávisť. Vo filme ju stvárnila Zoe Saldana.

Súvisiaci obrázok

Drax

Tiež prezývaný ako Drax Ničiteľ sa debutovo predstavil v roku 1973. História Draxa je pomerne zložitá. Najskôr to bol človek, ktorému Thanos zavraždil rodinu. Známy večný boh Kronos pozoroval jeho hnev voči Thanosovi, a keďže Kronos potreboval silného vojaka na porážku Thanosa, vzal Draxovu dušu a vložil ju do nového silnejšieho tela. Drax tak získal nadľudskú silu, bol odolný voči veľkému poškodeniu, dokázal lietať a vedel vytvoriť ničivú energiu zo svojih rúk. Tie však stratil a zostala mu iba nadľudská sila a odolnosť. Draxa si opäť zahrá Dave Bautista.

Súvisiaci obrázok

Groot

Keď v roku 1960 vytvoril Stan Lee postavu Groota, použil ho ako mimozemskú formu života v podobe stromu na chytanie ľudí, ktorí boli využívaný na rozličné pokusy. Milého a priateľského Groota, ktorého obľubujeme z filmu, poznáme až od roku 2006. Groot pochádza z druhu stromových bytostí pod názvom Flora Colossus. Ich jazyk nevieme pochopiť, a preto znie tak, ako keby opakovali tú istú frázu “Ja som Groot“. Grootova hlavná schopnosť je regenerácia, no dokáže ovládať korene, rastliny a meniť veľkosť svojih končatín. Jeho hlas vo filme nahovoril Vin Diesel.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt guardians of the galaxy groot

Rocket Raccoon

Inteligentný medvedík čistotný bol vytvorený Billom Mantlom a Keithom Giffenom v roku 1976. Rocket kedysi pôsobil ako strážca a ochranca tzv. Kľúčového kvadrantu. Vlastnil vesmírnu loď Rack´n´Ruin a jeho najlepší priateľ bol inteligentný mrož Walrus. Obaja pochádzali z opustenej kolónie na planéte Halfworld, kde sa na zvieratách robili genetické pokusy a udeľovali im inteligenciu na úrovni ľudskej inteligencie. Rocket je majstrom zbraní, taktiky a bombu dokáže vytvoriť z hocičoho. Jeho hlas mu prepožičal Bradley Cooper.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt guardians of the galaxy rocket raccoon

Yondu Udonta

Yondu patrí medzi zakladajúcich členov pôvodného tímu Strážcov galaxie z roku 1969. V realite, kde existuje novodobý tím Strážcov galaxie, Yondu vedie skupinu vesmírnych pirátov s názvom Ravagers. Neskôr sa k nim pridá, čo uvidíme aj v nadchádzajúcom filme. Yondu neovplýva žiadnymi špeciálnymi schopnosťami alebo nadľudskou silou, má však špeciálny šiesty zmysel, ako aj všetci z jeho druhu. Šiesty zmysel mu umožňuje dokonalé cítenie s miestnou prírodou, čo zahrňuje napríklad vyhľadať cudzí predmet zo živého predmetu alebo bytosti. Špecifická je však jeho zbraň “Yaka šíp“. Vo filme ho stvárni Michael Rooker.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt guardians of the galaxy yondu

Mantis

Mantis pochádza zo Zeme, presnejšie sa narodila vo Vietname. Ocitne sa vo vnútri sekty Kree, ktorí sa domnievajú, že je vyvolenou a môže sa stať tzv. “Matkou nebeského Mesiáša“. Kree jej však vymažú pamäť a pošlú ju do reálneho sveta, aby nabrala reálne skúsenosti. Pracuje ako barmanka, no opäť sa dostane do spoločnosti hrdinov a nadprirodzených bytostí. Mantis je majsterkou bojových umení, ktoré dokáže využiť aj na porazenie hrdinov ako Captain America. Hlavné sú jej psychické schopnosti. Vie cítiť emócie druhých bytostí, komunikovať s rastlinami a oddeliť fyzickú formu života s astrálnou a cestovať tak naprieč vesmírom. Vo filme si ju zahrá Pom Klemetieff.

Výsledok vyhľadávania obrázkov

Nebula

Ego – ľudská podoba

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt guardians of the galaxy ego human form

Vesmírna loď Milano

Milano

Prehľad ďalšíh členov Strážcov galaxie

Uvidíme, aký dojem na nás zanechá pokračovanie Strážcov galaxie, no verím, že James Gunn opäť nesklame a my si tak budeme môcť pozrieť filmové dielo nevídaných rozmerov s nezabudnuteľným a hlavne zábavným filmovým zážitkom.

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.