Štvrtina filmu Batman je už natočená

Natáčanie Batmana bolo kvôli vírusu COVID-19 pozastavené. Čo robí režisér Matt Reeves počas týchto dní?

Matt Reeves sa rozhovoril, ako to zatiaľ vyzerá s filmom. Podľa jeho slov je štvrtina filmu už natočená a on zatiaľ pozerá materiál, ktorý má k dispozícii. Túto nútenú pauzu neberie vôbec negatívne. Dáva mu „väčší priestor na prípravu väčších sekvencií, ktoré sa ešte len chystajú“.

Taktiež sa rozhovoril o možnosti prepísania scenáru. Reeves odmietol možnosť, že by sa chystal prepisovať scenár. „Dva roky mi trvala práca na príbehu a ide o veľmi špecifickú noir záhadu, ktorú som so spolupracovníkmi vymyslel“. Zároveň však potvrdil, že zvažuje zmeniť „tón vecí“.

Povedal by som, že zmeny budú niečo ako „och, vidím tón tejto scény“ v porovnaní s tými scénami, ktoré sme takto neurobili a zapojíme ich do príbehu. Je to ako šanca objaviť neočakávaný tón, ktorý sme našli. Pri týchto filmoch totiž nemáte dostatok času na prípravu, sú komplexné a enormné v mnohých smeroch.“

A o čom bude film? Film nebude rozprávať tzv. „origin story“ – teda príbeh o pôvode Batmana. „Nechcel som vytvoriť „origin story“, ale príbeh, ktorý istým spôsobom uzná jeho pôvod – v zmysle ako sa z neho stal ten, kým je. Tento chlapík je veľmi uviaznutý a toto bude o tom, ako sa pokúša prekonať toto uviaznutie. Neznamená to, že tomu úplne porozumie. Je to celá idea o tienistých stránkach, o tom, čo ho poháňa, koľko môže začleniť a o tom, koľko toho robí a nie je si toho vedomý.

Aj napriek vírusu COVID-19, ktorý brzdí natáčanie, ostáva predpokladaný dátum premiéry 25. jún 2021.

Zdroj: comicbookresources.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.