Supergirl – jeden odchod a jeden návrat!

Ďalšia séria Supergirl prinesie výrazné zmeny. Pozor, spoilery v článku!

Trailer:

Ako už úvod článku naznačuje, seriál Supergirl sa v 5.sérii dočká viacerých zmien. Prvá, najvýraznejšia bude oblek Supergirl. Arrow a Flash menia svoj šatník každú sériu, Supergirl mala jeden oblek od prvej série (teda, ak nepočítame ten oblek, ktorý ju chránil v minulej sérii, oblek Supergirl z alternatívnej Earth a jeden oblek z prvej sérii, ktorý sa rozhodla nosiť po ožiarení červeným kryptonitom). V piatej sérii bude mať Supergirl miesto sukne nohavice.
Viditeľné zmeny zažije aj blízke okolie Supergirl. Z piatej série odíde herec Mehcad Brook (James Olsen) z osobných dôvodov – chcel by robiť na nových projektoch a plánuje sa venovať aj písaniu knihy. Zatiaľ nie je jasné, čo sa s ním v seriáli stane, jeho odchod je naplánovaný v prvej polovici série. Je možné, že padne za obeť udalostí crossoveru. Vrátiť by sa mal herec Jeremy Jordan (Winn Schott). Winn na konci tretej série odišiel spolu s Mon-Elom do budúcnosti. Jeho návrat do seriálu sa očakáva po veľkom crossoveri, zatiaľ sú potvrdené tri epizódy.

Už od začiatku, ako sa oznámilo, že v seriáli bude Luthorová, sa špekulovalo, že bude záporáčka. Lenže Lena ukazovala, že nie je vôbec ako jej brat. Aktívne pomáhala bojovať proti zlu po boku Supergirl. Teda aspoň doteraz. Ako trailer naznačuje, po udalostiach z finále štvrtej série Supergirl bude Lena Luthorová (Katie McGrath) naladená voči Supergirl celkom nepriateľsky. Jon Cryer potvrdil, že si v piatej sérii zopakuje svoju rolu Lexa Luthora, hoci jeho postava umrela. Herec sa počas Comic Conu vyjadril: “Postava, ktorú som hral, umrela, čo je naozaj smutné. Lebo neviem, či viete niečo o komiksoch, ale ak je niekto mŕtvy, tak je mŕtvy.” Žeby tak herec naznačoval, že si zahrá Lexa z inej Earth? Na odpoveď si musíme počkať.

V piatej sérii sa dočkali “povýšenia” na pravidelné postavy Eve Tessmacher (Andrea Brooks) a Kelly Olsen (Azie Tesfai). Pribudnú aj nové tváre: Staz Nair ako William Dey bude Karina konkurencia v oblasti žurnalistiky, Julie Gonzalo ako Andrea Rojaz/Acrata bude nová kráľovná médií s mystickým tajomstvom a Meghan Rath si zahrá ženskú verziu Brainiaca 5.


Staz Nair si zahral aj v Game of Thrones

Natáčanie 5. série sa už začalo.

Staršia pani nám to v závere 4. série priamo prezradila: “Leviathan je všade, Leviathan sú všetci a Leviathan prichádza“. Záporákom 5. série bude (zrejme organizácia?) Leviathan. Teda, ak vychádzame z komiksov. Nie je vylúčené, že by sa seriál pohral s komiksovým pôvodom a Leviathan by mohla byť aj jedna konkrétna osoba. Bližšie info o Leviathane zatiaľ nie sú známe.

V súvislosti so Supergirl netreba zabudnúť ani na jej bratranca Supermana, ktorý však vlastný seriál nemá. Je potvrdené, že Superman sa v piatej sérii objaví spolu s Lois Lane v crossoverovej epizóde.

Supergirl sa vráti s piatou sériou 6.októbra 2019.

zdroje: screenrant.com, comicbookresources.com, denofgeek.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.