Thanos a jeho „malá“ zbierka Kameňov nekonečna

Marvel sa v posledných rokoch môže tešiť zo stále narastajúcej popularity (ale hlavne aj z obrovských zárobkov), a to aj vďaka Kameňom nekonečna. Príbeh natoľko prepojený s každým filmom Marvel Universa môžu vymyslieť iba v dielňach Marvelu.

Ale čo sú Kamene nekonečna? Otázka, ktorá by správneho fanúšika Marvel Universa nemala zaskočiť. No sú tu ľudia, ktorí sa zaujímajú o svet Marvelu a ani len netušia, odkiaľ pochádzajú a na čo slúžia Kamene nekonečna (Infinity stones). Tento článok vám ich priblíži.

Každý kameň je obdarený inou silou. Kameňov je šesť a sú to: Kameň reality, priestoru, mysle, času, sily a duše. Kamene sú akési pozostatky mimozemských síl. Svojmu majiteľovi ponúkajú nadpozemskú silu. Jedna z najvýraznejších postáv, ktorá sa snaží všetky kamene získať a stať sa tak najmocnejšou bytosťou vo vesmíre, je Thanos.

Marvel's Guardians Of The Galaxy..Thanos (voiced by Josh Brolin)..Ph: Film Frame..©Marvel 2014

Thanos je bytosť z rasy Eternals (Veční). Disponuje veľkou silou a vlastní súkromnú armádu pozostávajúcu z rôznych ďalších mocných bytostí. Svoju rodnú planétu Titan vybombardoval pomocou jadrových zbraní a pri ničení zabil aj svoju matku Sui-San. Po tomto skutku dostal prezývku „Šialený Titán“. Thanos vlastní „Infinity Gauntlet“ (Rukavicu nekonečna).

Kamene sa nachádzajú v rôznych predmetoch:

Tesserakt – Kameň priestoru

schmidt_tesseract_2

Prvýkrát sa kameň objavil vo filme Captain America: First Avenger a neskôr vo filme Avengers. Tesserakt má tvar kocky a dokáže premiestňovať čokoľvek z jedného miesta na druhé a zároveň je zdrojom obrovskej energie. V prvom filme ho Red Skull využíval na výrobu moderných zbraní a druhý film sa celý točil okolo Tesseraktu, kde ho mal v moci Loki. Tesserakt sa momentálne nachádza na Asgarde. Poloha kameňa po filme Thor: Ragnarok nie je známa, keďže na prvý pohľad kameň vybuchol spolu s Asgardom. Scéna, kde Loki beží okolo Tesseraktu by nám ale mohla napovedať, že kameň skončil v jeho vrecku.

Orb – Kameň sily

infinitystones4

Tento kameň sa objavil vo filme Guardians of the Galaxy, kde sa mimochodom objavil aj Thanos. Orb je ochranný obal v tvare gule, v ktorého jadre sa nachádza kameň. Ten je natoľko silný, až dokáže ničiť celé planéty. Vo filme sa Ronan pokúsil pomocou kameňa zničiť planétu Xandar, to sa mu však vďaka Strážcom galaxie nepodarilo. Tí ho vložili do rúk Nova Corps (Intergalaktická polícia).

Lokiho žezlo (Scepter) – Kameň mysle

17-vision

Žezlo bolo Lokimu odobraté v prvom filme Avengers S.H.I.E.L.D.om. Tí ho ukrývali, až pokiaľ sa S.H.I.E.L.D.u nezmocnila HYDRA a získala zároveň s mocou aj žezlo. Tu ho využil Barón von Strucker, postava, ktorá stvorila dvojičky (Scarlet Witch a Quicksilver). Kde je kameň teraz? Po filme Avengers: Age of Ultron je odpoveď zjavná. Na hlave Visiona.

Aether – Kameň reality

aether1

Táto sila je trocha odlišná. Narozdiel od všetkých známych kameňov má skôr kvapalnú podobu. Aether ponúka svojmu hostiteľovi obrovskú moc a možnosť čiastočne meniť realitu. Aether v plnej kráse sme mohli vidieť vo filme Thor: The Dark world. Kameň sa momentálne nachádza u Collectora (Taneleer Tivan).

Necklace (Eye of Agamotto) – Kameň času

doctor-strange-eye-of-agamotto

Kameň sme mohli nedávno vidieť vo filme Dr. Strange, ktorý mal premiéru 13. októbra minulého roka. Jeho vlastníkom je samotný Dr. Strange, ktorý ho nosí ako svoj prívesok na krku. Schopnosť kameňu vyplýva už z názvu. Majiteľ získa kontrolu nad minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou, napr. vrátiť čas naspäť alebo kohokoľvek poslať do časovej slučky.

Soul Gem

Posledný kameň duše nebol ešte oficiálne predstavený. Existujú teórie, že držiteľom kameňa je Heimdall, niektoré tvrdia, že ho už Thanos má. Ako to je, sa dozvieme zrejme až v Avengers: Infinity War, ktorá bude mať premiéru 26. apríla 2018.

Zaujímavosťou o Kameňoch nekonečna je, že ak z každého predmetu zoberieme prvé písmeno jeho názvu (Tesserakt, Heimdall, Aether, Necklace, Orb a Scepter), tak zložené písmená vytvoria slovo THANOS.

14704617822transformers-5-the-last-knight-optimus-prime-face

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

12 komentárov

 1. Avatar

  Aether nemá náhodou Collector (Taneleer Tivan) ???

 2. Avatar

  Uplne chabý článok, ja čo sledujem komixové dianie takmer výhradne z diskusií by som napísal viac. Berte to ako konštruktívnu kritiku. O kameňoch nekonečna sa dá napísať článok na min.3 strany. Už len to vypichnem že kameňov nekonečna je 7

  • Avatar

   Článok je o tom kde sa kamene nachádzajú v MCU. V komiksoch kameňov je sedem (osem) ale keď hovoríme o MCU je ich šesť (zatiaľ) Ak by si chcel napísať viac o kameňoch kľudne mi napíš mail dám ti priestor. Budeme radi podrobnejšiemu článku.

   • Avatar

    Pripojím sa kúsok ku téme na (Kritiku) filmov od MCU.Chochi podla mna bi bolo zaujímave napísať niečo podobné ale zo sveta Comixu 🙂 aspoň bi som pobral nové informacie ale nie len ja ale aj ostatný koho to zaujíma takže stím Súhlasím 😀 A chcel bi som kúsok podotknúť že bi ste mohli výdávať takéto (Podobne ) info o svete marvel 🙂 Ano chápem že je toho moc, ked tu máte vela tém na ktoré sa píšu články , A budem respektovať vašu odpove. PS: ospavdlnujem sa za gramatiku ale práve som bol v krčmme oslavovať tak som kúsok na mol 😛

    • Avatar

     Ty ich tu poučuješ a sám napíšeš “komix” “comic”, to by nenapísal ani ožratý človek.

     • Avatar

      Ak si na tejto aby si len hejtoval tak prosím nekomentuj ked to nikto nežiadá 🙂 táto stranka slúži na nové info 😀 a nie na tvoje nové sračky čo si vymislíš v tej vygumovanej makovičke.

    • Avatar

     Už sa nemôžeme dočkať keď príde prvý trailer na Avengers 3, vtedy sa konečne vrhneme do nášej najobľúbenejšej činnosti a to je detailné rozoberanie každého záberu a porovnavanie so všetkým čo zatiaľ o filme vieme. Inak díky za komentár pobavil 😀

     • Avatar

      Tak to budem ako prvý čítať,Ano aj ja sa teším nie len na triler ale aj na FILM ale stále ma žere jedna vec posledý kameň nekonečna neviem ale mne to logicky vychádza 😀 tak odin ho nemá a neprežičiava svoju moc z kamena Heimdallovy pretože odin zomrel takže bud kameň uložil niekde do bezpečia pred thanosom alebo druhá teoria že ho mal od počiatku odin, Tak sa mu pozri na oči a tu farbu taka istá ako kamen nekonečna a ešte jedna vec ked vo Filme Thor:RAGNAROK prepožičial Heimdal thorovy moc aby ho vydel a rozprával sa sním tak to už je logické že ho asi má 😀 a tak isto ho ma v niektorých filmoch na brneniu 🙂 Ten Film bude fakt pop*či pretože už len ked som vydel ilegalne zverejnený (triler) na comiccone (natáčané kvalita na p***) tak bolo to fakt dobé 😀 a thanos tam už ma ORB ,čiže asi zberatel mal fajne ked mu thanos zaklopal na dvere 😀 a určiťe ma aj ReALYty stone, možno alebo ho možno zberatel pred ním ukril, to už bi bol moc nebezpečný thanos 😀

     • Avatar

      Všetky tieto teórie znejú super ale nejako by som tomu neveril, už len preto lebo Heimdall nebol doteraz potvrdený pre Avengers 3 a nebol zatiaľ ani na žiadnych fotkách z natáčania, zajtra asi napíšem článok nejakých šialených teóriach kde by mohol byť

     • Avatar

      Oprava: že ho mal od počiatku heimdal 😀

     • Avatar

      Som na tioe všetký teorie zvedavý možno som aj prehliadol naiku informaciu a postupom času budem tu moju teoru upravovať ale zatial je taka aka je 😀 ale musíme dať tomu čas kím príde film na plátno 😀 MARVEL určite chystá niečo čo nám potvrdí niečo čo možno už aj viem 😀 len treba čas 😛

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.