Thor: Ragnarok a 10 teórií, ktoré sa skutočne potvrdili!

Niet pochýb, že Thor: Ragnarok patrí medzi najočakávanejšie filmy tohto roku. Predošlé Thorove filmy sa zaraďujú medzi seriózne fantasy príbehy, avšak Ragnarok je iný. Vzrušujúca vesmírna výprava, pestrosť farieb, Thor, Hulk, Loki a kombinácia humoru s režisérom Taikom Waititim zaručujú zábavu na približne jeden a pol hodiny, keďže Thor: Ragnarok je zatiaľ najkratším filmom Marvel Universa. Fanúšikovia dlho nečkali a už od prvého traileru sa šíri internetom nespočet teórií, no a niektoré sú naozaj pravdivé.

10. Gladiátor Hulk 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt thor ragnarok hulk

Hulk sa v roku 2012 pripojil k Avengerom, no jeho hlavné filmové poslanie zatiaľ nepoznáme. Návrat Hulka (Mark Ruffalo) je tak či tak stále veľmi očakávaný a vo filme sa prekrývajú rôzne verzie charakterov, kde dej filmu zobrazuje dominantne Thorov príbeh, no z časti sa zameriava aj na Hulka. Ragnarok nám teda môže prezradiť hlavný zámer toho, koho Hulk v Marvel Universe skutočne predstavuje. A Gladiátor Hulk je jednou z možností. Zápasí v aréne, stáva sa hviezdnym bojovníkom a nakoniec vyvolá vzburu proti svojím únoscom.

9. Prepojenie s filmom Thor: The Dark World

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt thor the dark world

Thor: The Dark World sa často označuje tiež ako jeden z “najslabších filmov“ Marvel Universa. Nie je však najhorší, je iba priemerným pokračovaním, ktoré divákov zaujme, no po zhliadnutí filmu si naňho veľa ľudí nespomenie. Mysleli sme si, že Marvel odsunul tento film na bok, no nie je to tak. Producent Brad Winderbaum potvrdil, že dej filmu je priamym dôsledkom konca filmu The Dark World. Lokiho nástup na trón spôsobil vlnu nebezpečenstva, akým je príchod Hely a skaza Asgardu.

8. Thorov rozchod

Nie je to dlho, čo sa herečka Natalie Portman oficiálne vyjadrila k situácií v Marveli. Na filmové štúdio sa vyjadrila iba negatívnym spôsobom, sťažnosťami a nespokojnosťou s honorárom, čo nakoniec viedlo k tomu, že herečka sa už viac ako Jane Foster nevráti. Avšak Thor: Ragnarok vysvetlí prečo už Thor a Jane nie sú spolu, ale rozchod nie je dôvodom odchodu Natalie Portman z Marvelu. Romantika sa však z filmu nevytratí, pretože Thor pravdepodobne bude rozvíjať lásku k Valkyrie.

7. Thor: Raganrok ako súčasť Marvel Universa

Výsledok vyhľadávania obrázkov

Thor patrí do Marvel Universa (filmový vesmír) už od začiatku. Avšak potom, čo na konci filmu Avengers: Age of Ultron odišiel hľadať pravdu o kameňoch nekonečna do ďalekého vesmíru, sa medzitým na Zemi udialo nemalé množstvo noviniek. A film Ragnarok má divákom objasniť, čo Thor robil počas Občianskej vojny alebo počas filmu Spider Man: Homecoming. Možno sa však dočkáme aj odpovede, kde sa nachádza posledný kameň nekonečna a podľa najnovších teórií ho vlastní samotný Odin.

6. Lady Sif a trojica bojovníkov

Lady Sif a trojica bojovníkov patria medzi najvernejších priateľov Thora, a preto sa dalo predpokladať, že ich uvidíme v najbližšom dobrodružstve  spolu s Thorom. Avšak ako vieme, Ragnarok znamená smrť pre viacero mýtických bojovníkov, a tak sa dalo predpokladať, že ani oni sa smrti nevyhnú. No dokonca sme ich v žiadnom z trailerov zatiaľ nevideli. A napriek tomu všetkému sa aj oni objavia vo filme, avšak ich smrť zatiaľ nie je vylúčená, takže ich v novembri možno vidíme naposledy.

5. Najkratší Marvel film

Väčšina fanúšikov, ktorí dobre poznajú Marvel filmy, si donedávna myslelo, že Thor: Ragnarok bude roztiahnutý na približne dve hodiny, keďže je to priemerná dĺžka všetkých Marvel filmov. Avšak režisér Taika Waititi vyvrátil tieto tvrdenia a vyhlásil, že dĺžka filmu bude približne 100 minút. Nedávno dokonca aj túto dĺžku skrátil na 90 minút. Najdlhší film z MCU je Captain America: Civil War, ktorý má 146 minút a najkratší je zatiaľ The Incredible Hulk so 112 minútami, no čoskoro ho nahradí Ragnarok.

4. Asgardský humor

Výsledok vyhľadávania obrázkov

Marvel filmy sú známe aj tým, že v nich nájdeme nemálo vtipných hlášok a situácií, teda o humor nie je núdza ani počas galaktických bitiek alebo počas zachraňovania sveta. Inak to nebude ani v tomto filme a presvedčiť sme sa o tom mohli už z viacerých trailerov. Thor: Ragnarok však nebude komédia, ale ide o spoluprácu improvizácie a seriózneho komiksového príbehu. Je to štýl, na ktorý sa režisér Taika Waititi spolieha pri viacerých svojich filmoch (Čo robíme v tieňoch).

3. Grandmaster

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt thor ragnarok grandmaster

Nakoniec aj ďalšia významná postava pribúda do rozsiahleho príbehu. Hneď potom, čo Marvel odhalil Grandmastera a jeho filmového napodobiteľa, teda Jeffa Goldbluma, ihneď vznikali zložité teórie a otázky, avšak kto je to vlastne Grandmaster? Patrí medzi starodávnu rasu tiež známu ako “starejší vesmíru“ posadnutý skúmaním vesmírnych entít. Zo Strážcov galaxie poznáme už Collectora, ktorý je posadnutý zbieraním všetkých vzácnych predmetov a živých bytostí, no a Grandmaster je zas posadnutý hrami – je vládcom planéty Sakaar, kde usporadúva gladiátorské zápasy.

2. Inteligentný Hulk 

Výsledok vyhľadávania obrázkov

V poslednom traileri sme mohli vidieť a počuť ako Hulk plynulo rozpráva. Rovnako ako v komiksových príbehoch je Hulk schopný plynulo rozprávať, aj keď síce na vyššej úrovni. Avšak nikdy predtým sme vo filme Hulka len tak ľahko nepočuli. Dôvodom je, že Bruce Banner a jeho zelená podoba si už za ten čas na seba navykli, čiže Hulk si ponechal kúsok ľudského intelektu, čo zahŕňa aj schopnosť rozprávania. I keď k hovoriacemu Hulkovi pomohol aj režisér Taika Waititi, ktorý ním bol odjakživa fascinovaný.

1. Matt Damon

Áno, aj herec Matt Damon by mal dostať svoje vlastné cameo (krátka scéna známej osobnosti alebo postavy). V Marvel filmoch je síce bežné, že v jednom filme je niekedy aj viac týchto prekvapujúcich scén, avšak Matt Damon? Pravdou je, že ešte nikoho v MCU nestvárnil a zostane to tak naďalej. Jeho cameo totiž súvisí so samotným Lokim a pravdepodobne si Loki vezme jeho podobu iba na pár sekúnd, ako to bolo vo filme Thor: The Dark World, kde sa premenil na Captaina Americu. Avšak detaily sú stále neznáme.

Viete o ďalšej zaujímavej teórii? Neváhajte zanechať komentár!

zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.