Tip na investovanie #3 – Nová Wolverine a starý Daredevil v novom šate

Je tomu pár mesiacov, čo spoločnosť MARVEL spravila radikálny krok a ohlásila novú značku svojich príbehov s názvom All New All Different Marvel. Celkovo pôjde o viac ako 60 príbehov, kde autori vsadili na znovuobnovenie niektorých starších príbehov. Nájdu sa však medzi nimi aj celkom nové príbehy a ruka v ruke s nimi aj nové postavy. Dnes si z tohto množstva predstavíme dva komiksy, ktoré podľa môjho názoru majú veľký potenciál stať sa naozaj exkluzívnymi kúskami, možno aj vo Vašej zbierke.

Prvý komiks o ktorom dnes budem hovoriť je komiks s názvom All New Wolverine #1, v ktorom sa nám v úlohe novej Wolverine predstaví postava Laura Kinneyall-new-wolverine-1-cover-155330 (X-23, Captain Universe, Talon). Ide o postavu, ktorá je často označovaná ako dcéra alebo dokonca sestra pôvodného Wolverine-a. Pravdou však je, že Laura je klonom Wolverine-a. Ako už isto viete v roku 2014 vyšla komiksová miniséria s názvom Death of Wolverine (obsahovala 4 zošity), v ktorej nezničiteľný Wolverine naozaj zomrel. Odkaz samotného Wolverina však musí pretrvať aj naďalej a preto na jeho miesto tento rok nastúpi práve Laura Kinney. Aj keď príliš nesúhlasím s obmenou pôvodných mužských postáv, novými ženskými (podobný scenár sme mohli vidieť v komikse Thor, kde na Thorovo miesto nastúpila Dr. Jane Foster), práve toto číslo ma potenciál stať sa naozaj vzácnym kúskom vo Vašej zbierke, podobne ako to bolo v prípade komiksu Marvel Premiere #47, v ktorom sa nám v úlohe nového Ant-mana predstavil Scot Lang (cena tohto komiksu sa dnes pohybuje od 150 – 700 USD). Komiks vyšiel 11. 11. 2015 a jeho cena je 4 USD.

detailDlho som rozmýšľal, ktorý komiks vybrať pre Vás do tohto článku. Nakoniec som sa však rozhodol pre komiks Daredevil #1. Tento krát ide o znovuobnovenie pôvodného príbehu „Diabla“ z Hells Kitchen. Príbeh nového Daredevila zatiaľ zostáva skrytý pod rúškom tajomstva, no autori nám predsa čo to prezradili. „Muž bez strachu“, ako je často Daredevil označovaný, má svoju tajnú identitu späť. Nikto v príbehu nevie, že Matt Murdock a Daredevil sú jedna a tá istá osoba. Ako je to možné? O tom autori zatiaľ pomlčali. Druhá vec o ktorej vieme je fakt, že Daredevil bude mať nový kostým. Pôjde o čierny kostým s dvomi charakteristickými, červenými D-čkami na hrudi (nie, naozaj ide o písmeno D z abecedy). Najväčšou novinkou a dôvod prečo som tento komiks zaradil do tohto článku, je nová postava, ktorá bude Daredevilovi pomáhať pri vykonávaní spravodlivosti. Daredevil je známy tým, že je to vlk samotár a vždy pracoval sám. Tento rok však pod svoje krídla vezme niekoho, koho by mohol viesť, učiť a byť za neho zodpovedný. Nikto nevie o koho sa jedná, aj keď postava nápadne pripomína postavu Gambita, známu zo série X-Men. Tento komiks ako aj celá séria nového Daredevila vychádza v mesiaci December a jeho cena bude 4 USD.

Magnarok

Magnarok
Komiksy, hry a seriály to je moje. Komiksy som začal zbierať niekedy v roku 2012, kedy vyšlo prvé číslo UKK pre Slovensko. Neskôr som sa začal venovať investovaniu a hodnoteniu komiksov. Napriek týmto záľubám, vďaka ktorým ma moje okolie označuje za Geeka sa venujem aj bežným veciam, ktorým by sa mal mladý školou povinný človek zaoberať.

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.