Tip na investovanie #4: Civil War

Pred istým časom sme Vám priniesli trailer na film Captain America: Civil War a keďže sa nám tretie pokračovanie o americkom super vojakovi nezadržateľne blíži, dnešný typ na investovanie som sa rozhodol venovať práve tomuto filmu. Aby som bol presný, trochu bližšie Vám predstavím dvoch nových záporákov, ktorých poznáte pod prezývkami CrossbonesBaron Zemo II a teda na Vás čakajú ďalšie dva komiksy, v ktorých tieto dve postavy debutovali.

Ako prvý si predstavíme komiks Captain America #275 z roku 1982, v ktorom sa nám po prCaptain America #275výkrát predstaví postava Helmut Zemo v úlohe Barona Zema II. Pre tých, ktorí o tejto postave veľa neviete, pôvodným Baronom Zemom bol Helmutov otec, nacistický vedec, ktorý bojoval proti Captainovi počas 2. sv. vojny, Heinrich Zemo (Helmut sa stál jeho nástupcom, preto Baron Zemo II). Keďže Helmut v boji s Captainom Americom utrpel zranenia tváre, nosí podobne ako jeho otec charakteristickú fialovú masku. Vo filme by sa však Helmut „Baron“ Zemo, ktorého si zahrá Daniel Brühl, mal objaviť bez masky, no spôsob akým sa nám táto postava predstaví je zatiaľ neznámi. Tak či onak, objav tejto postavy v nadchádzajúcom filme Captain America: Civil War naznačuje kam by Váš komiksový hľadáčik mal smerovať. Cena tohto komiksu sa pohybuje od 11 – 280 USD.

VIAC:  Top 10 najlepších komiksov o Druhej svetovej vojne

Brock Rumlow, viac známy pod prCaptain_America_Vol_1_360ezývkou Crossbones, je druhou zápornou postavou, ktorú uvidíme vo filme Captain America: Civil War (prvýkrát ste mohli Brocka Rumlowa vidieť vo filme Captain America: The Winter Soldier, ktorého si zahral herec Frank Grillo). V komiksovom svete sa nám Crossbones predstavil v komikse Captain America #360 z roku 1989. Tento komiks je jeden zo šiestich komiksov, ktoré dohromady tvoria príbeh s názvom Bloodstone Hunt. Iný komiks, iná postava ale rovnaký dôvod prečo som tento komiks zaradil do tohto článku. Na rozdiel od Barona Zema, postava Crossbones-a by sa mala objaviť aj v ďalších pripravovaných filmoch (celkovo by malo ísť až o tri ďalšie filmy). Treba povedať, že ako náhle bol objav tejto postavy ohlásený vo filme, hodnota komiksu Captain America #360 vzrástla o niekoľko desiatok amerických dolárov. Dnes tento komiks môže byť Váš približne za cenu ktorá sa pohybuje na škále od 20 – 300 USD.

Magnarok

Magnarok
Komiksy, hry a seriály to je moje. Komiksy som začal zbierať niekedy v roku 2012, kedy vyšlo prvé číslo UKK pre Slovensko. Neskôr som sa začal venovať investovaniu a hodnoteniu komiksov. Napriek týmto záľubám, vďaka ktorým ma moje okolie označuje za Geeka sa venujem aj bežným veciam, ktorým by sa mal mladý školou povinný človek zaoberať.

Určite si prečítaj

Zombie komédie, ktoré sú tak zlé až sú dobré

Všetci poznáme zombie komédie ako Zombieland či Shawn of the Dead (2004). Sú to klasiky …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.