Tip na investovanie #5: Deadpool

Dnes tu mám pre Vás pripravený špeciálny diel našej rubriky typ na investovanie, v ktorom si predstavíme iba jeden komiks. Prečo iba jeden? Dôvodom je fakt, že pôjde o jeden z najvzácnejších komiksov komiksovej doby nazývanej ako copper (meď) a teda jeho cena je podstatne vyššia. Hlavná úloha bude patriť, ako ste sa už mohli dovtípiť, postave Deadpoola. Viete, že už len pár dní nás delí od priemery filmového spracovania tejto postavy. Nespravodlivosť stále existuje a pár vyvolených už film videli. Práve týchto pár jedincov označilo Deadpoola za najlepšiu adaptáciu Marvel-u. Pre nás ostatných, smrteľníkov, nezostáva nič iné iba si počkať a stále dookola si púšťať tých pár trailerov, ktoré nás presvedčili o tom, že tento film proste musíme vidieť. Zatiaľ padajú na filmové spracovanie zo všetkých strán len pozitívne ohlasy, a preto by som si neodpustil ak by som postavu Deadpoola nezaradil do tejto rubriky.

Moje prvé stretnutie s touto postavou, bolo prostredníctvom filmu X-Men Origins: Wolverine z roku 2009, čím chcem povedať, že nepatrím medzi veľkých fanúšikov tejto postavy. Deadpoola v tomto filme stvárnil herec Ryan Reynolds, ktorý si Deadpoola zahrá aj v jeho sólovke. Jeho zrod však začína oveľa skôr a to v roku 1991. Život tejto postave vdýchli umelci Fabian Nicieza a Rob Liefeld, ktorí vytvorili na stránkach komiksu New Mutants #98 postavu tak drzú a osobitným spôsobom vtipnú, že dnes je označovaná za jednu z najobľúbenejších komiksových postáv tejto doby. Wade Wilson a. k. a. Deadpool sa po prvýkrát predstavil nie ako hrdina ale ako žoldnier a super zločinec. Toto označeniu mu zostalo najmä kvôli jeho aktivitám na stránkach komiksových sérií New MutantsX-Factor. Až neskôr sa z neho stal prototyp antihrdinu, ktorého poznáme dnes. Na boj so svojimi nepriateľmi používa okrem svojho podrezaného jazyka celý arzenál zbraní no jeho najväčšou zbraňou je jeho regeneračná schopnosť (podobná ako má Wolverine). Dnes je komiks, v ktorom sa Deadpool objavil po prvýkrát, považovaný za jeden z najvzácnejších komiksov tzv. copper age. Cena tohto komiksu je naozaj vysoká a pohybuje sa na hranici okolo 300 – 1000 USD (rekordná predajná cena pri komikse New Mutants #98 ocenení známkou 10 bola viac ako 15 000 USD).

Široká a stále narastajúca základňa fanúšikov, premiéra filmu za dverami a zaradenie komiksu New Mutants #98 medzi TOP 20 najvzácnejších komiksov copper doby, sú dôvody prečo siahnuť a obetovať spomínanú čiastku za tento komiks. Pokiaľ film Deadpool dopadne tak dobre ako to zatiaľ vyzerá, môžeme očakávať ďalší nárast hodnoty tohto komiksu.

1st app of Deadpool

Magnarok

Magnarok
Komiksy, hry a seriály to je moje. Komiksy som začal zbierať niekedy v roku 2012, kedy vyšlo prvé číslo UKK pre Slovensko. Neskôr som sa začal venovať investovaniu a hodnoteniu komiksov. Napriek týmto záľubám, vďaka ktorým ma moje okolie označuje za Geeka sa venujem aj bežným veciam, ktorým by sa mal mladý školou povinný človek zaoberať.

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.