Tip na investovanie #6 – Prvé varianty

Po dlhej, naozaj veľmi dlhej pauze sa Vám opäť pripomínam s ďalším tipom na investovanie a keďže som sa neozval tak dlho, povedal som si, že Vám dnes pripravím niečo čo sme tu ešte nemali. Dnes si predstavíme znovu dva komiksy, avšak nepôjde o prvé objavy postáv, alebo o prerozprávanie ich pôvodu. Tento krát som siahol po tzv. variantoch obálky a teda zmenené obálky od iných známych autorov. Dlho naozaj dlho som premýšľal, ktoré dva varianty budú vhodné pre tento článok. Nakoniec mi však pomohla moja osobná komiksová zbierka, z ktorej som vybral prvé dva varianty vôbec, ktoré som si kedy dožičil.

Prvým komiksom je komiks Batman #40 z novej 52-dvobatman-40-movie-poster-variantjky. Pôvodná obálka tohto komiksu bola podľa môjho osobného názoru asi ta najhoršia s akou som sa kedy stretol v prípade Batmana. Na obálke je Batman čoby drakobijca a samozrejme draka nestvárnil nikto iný ako všetkými milovaný aj nenávidený Joker. Našťastie celý komiks zachránil príbeh tohto čísla. Pre tento komiks boli vytvorené celkovo dve varianty. Ja som si vybral variant autora Dave Johnsona s názvom Movie Poster Variant. Táto obálka je inšpirovaná filmom s názvom Maska v hlavnej úlohe s Jimom Carreym, a teda na obálke je samotný Joker v póze a v obleku aký mal Maska. Autor navyše prispôsobil farby obleku na aké sme pri postave Jokera zvyknutí. Aj keď komiks vyšiel v roku 2015 nie je problém ho dnes získať a to pomerne za nízke ceny. Bez problémov ho môžete získať od približne 3-4 USD.

Harley Quinn Rebirth #1 je názov druhého komiksu, ktorý som si pre Vás dnes nachystal. Pokiaľ budete v blízkej budúcnosti vyhľadávať variaharley-quinn-variantnty obálok vedzte, že môžete natrafiť na komiksy s viacerými variantmi a teda pri číslici 2 to rozhodne nekončí. Harley Quinn Rebirth #1 je toho učebnicovým príkladom, keďže toto číslo ma niečo okolo 35 variantov obálok a to nepočítam ich sketch verzie. Spomedzi nich som však vybral Artgerm Variant, ktorý mi svojím prevedením okamžite pripomenul tohtoročný film Suicide Squad, kde si Harley Quinn zahrala nádherná Margot Robbie. Na obálke je zobrazená postava Harley Quinn, no v oveľa ženskejšom prevedení s akým som sa kedy stretol v jej sólovej komiksovej sérií. Variant tejto obálky je stále dostupný za pomerne nízke ceny, ktoré sa pohybujú okolo 6 USD a viac. Ak by ste však chceli zainvestovať trošku viac je možnosť získať variant v sketchovej podobe, ktorý Vás príde na približne 30 USD a viac.

Magnarok

Magnarok
Komiksy, hry a seriály to je moje. Komiksy som začal zbierať niekedy v roku 2012, kedy vyšlo prvé číslo UKK pre Slovensko. Neskôr som sa začal venovať investovaniu a hodnoteniu komiksov. Napriek týmto záľubám, vďaka ktorým ma moje okolie označuje za Geeka sa venujem aj bežným veciam, ktorým by sa mal mladý školou povinný človek zaoberať.

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.