Top 10 Mecha-oblekov vo filmoch

Nie je novinkou, že v skoro každom dobrom akčnom sci-fi filme sa objaví aspoň jedna postava, ktorá je vlastníkom mecha-obleku. Tento oblek je väčšinou vyzbrojený tými najmodernejšími zbraňami a dokáže odvrátiť aj to najväčšie poškodenie. Tieto obleky sa vyskytujú najme vo filmoch, ktoré nezískavajú a nevyhrávajú ocenenia tam, kam prídu, no tieto filmy si zapamätáme vďaka nim. Filmov, v ktorých sa vyskytujú, je obrovské množstvo, no tie najlepšie sa nachádzajú v tomto rebríčku.

10. Trhačov samurajský oblek (Teenage Mutant Ninja Turtles 2014)

Film Ninja Korytnačky veľa úspechu nepobral, no predsa sa v ňom niečo dobré našlo. Trhačov robotický oblek v samurajskom štýle. Disponoval hlavne svojou silou a rýchlými reflexami, ale aj rôznymi vychytávkami. Je to určite iné spracovanie Trhača, než aké poznáme z pôvodného animovaného seriálu, no zavedenie moderných prvkov do tejto postavy nebol až taký zlý nápad.

9. Bojový oblek (Edge of Tomorrow)

Film, kde sa Tom Cruise neustále vracal späť a späť do toho istého momentu vtedy, keď zomrel. Práve vo filme Na hrane zajtrajška, ktorý u divákov získal svoju priazeň, používala armáda proti votrelcom z vesmíru bojové obleky, ktoré vylepšovali vojakovi výdrž, silu a každý oblek mal aj prídavné zbrane. Napohľad síce nie moc príťažliví, no po nasadení obleku sa majiteľ presvedčí o opaku.

8. Delta-6 urýchľovací oblek (G.I. Joe)

Oblek z filmovej série G.I. Joe vynikal svojou schopnosťou “urýchliť“ majiteľa obleku vo všetkých smeroch. Zrýchli jeho beh, ohybnosť, silu a všetky pohybové schopnosti človeka. Niektorým sa môže zdať, že tento oblek je vlastne zmiešaním Iron-Mana a Robocopa.

7. Obrnená osobná jednotka (The Matrix Revolutions)

Bojoví stroj pre jedného pilota s guľometmi na konci robotických paží. Zjednodušený opis obleku, ktorý sa objavil v preslávenej Matrix sérii. Mohutný stroj s výškou približne 6 metrov prekvapil hlavne svojou ohybnosťou a rýchlosťou.

6. Zosilnená mobilná bojová jednotka (Avatar)

Avatar je film, ktorý priniesol na plátna kín rôzne bojové vychytávky, no najzaujímavejším bojovím prvkom bol robotický oblek. Pilotovi ponúkal väčšie pohodlie v podobe nepriestrelnej kabíny, znásobenú silu, rýchlosť a zbraň, ktorú mal uchopenú v pažiach.

5. Strieborný samuraj (The Wolverine 2013)

V poradí druhý oblek so samurajským štýlom. Vo filme slúži svojmu majiteľovi Yashidovi, ktorý chce pomocou mecha-obleku vziať Wolverinovi nesmrteľnosť a privlastniť si ju. Oblek opäť disponuje rýchlosťou, silou a samurajským mečom, ktorý sa dokáže rozohriať na určitú teplotu a dokáže Wolverinovi odťať adamantiové pazúry.

4. Bio-oblek (District 9)

Oblek tentokrát nepatrí pôvodne človeku, ale jeho vlastníkom sú votrelci z vesmíru (vo filme dokáže oblek riadiť aj človek). Jeho zbrane sú hlavne rôzne rakety, guľomet, pulzná puška, ale aj elektromagnetické pole, ktoré dokáže vziať predmet a hodiť ho. Oblek nie moc ohybný, no vie vyskočiť do veľkej výšky vďaka svojim silným a mohutným nohám.

3. Rhino (Amazing Spider-Man 2)

Rhino, postava známa ako silný a obrovský muž v obleku nosorožca. Vo filme však získal upgrade, ktorý jeho oblek s nepriestrelnej kože, ako ho poznáme z komiksu, premenil na robotický mecha-oblek. Tento oblek mal k dispozícii opäť guľomet, silný pancier a jeho hlavnou vlastnosťou však bola schopnosť rozutekať sa k cieľu ako nosorožec. Vydarený oblek z dielne Marvelu, hoci vo filme dlho nevystupoval.

2. Nákladný Exoskelet (Aliens 1986)

Legendárny oblek ešte z viac legendárnej filmovej sci-fi série Votrelec. Ellen Ripleyová pomocou tohto obleku premohla jedného z votrelcov, no tento oblek pôvodne neslúžil na boj a obranu, ale na zdvíhanie a prenášanie ťažkých predmetov, no mohli sme sa presvedčiť, že Ripleyová dokáže všetko a oblek možno využiť aj na zabíjanie votrelcov.

1. MARK 42 (Iron-Man 3)+Hulkbuster (Avengers: Age of Ultron)

Prvá priečka patrí určite každému známemu Marvel hrdinovi Iron-Manovi. Postava, ktorá je známa hlavne kvôli výrobe týchto oblekov. Jeho MARK 42 patrí medzi tie najlepšie. Tento oblek sa dokáže rozdeliť na menšie kusy, čo jeho predošlé obleky nedokázali a preto je výnimočný. Do prvej priečky by sme mohli však zaradiť aj Hulkbuster, oblek, ktorý slúžil práve na zastavenie Hulka.

Ak sa tu nenachádza váš obľúbený mecha-oblek, neváhajte a napíšte jeho názov a prečo je práve on výnimočný.

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.