Top 10 najdrahších komiksov časť 1

Ako to už býva pravidlom všade sa nájde niekto, alebo niečo to naj. Tomuto pravidlu sa nepodarilo vyhnúť ani komiksovému svetu. Určite tí z Vás, ktorí komiksy zbierate môžete povedať, že vo svojej osobnej zbierke máte nejaký ten vzácnejší kúsok, no na nešťastie pokiaľ nemáte bezodnú peňaženku alebo nie ste Nicolac Cage, ku komiksom na tomto zozname sa tak ľahko nedostanete. Asi Vás neprekvapí keď zistíte, že všetky komiksy na tomto zozname pochádzajú z dielni spoločností DC Universe a MARVEL. Tieto dve spoločnosti sú na komiksovej scéne už niekoľko dekád a niektorí ich považujú za základný kameň celej komiksovej scény, ktorú poznáme dnes. Tak čo ste zvedaví, ktoré komiksy sú to? Tak poďme teda na to.

Fantastic Four #110. Poslednú priečku a teda najlacnejší, troška irónie, komiks z TOP 10 najdrahších komiksov je komiks z roku 1961 od legiend spoločnosti MARVEL a to Stana Leeho a Jack Kirbyho. Ide o komiks s názvom Fantastic Four #1, ktorý bol vytvorený ako odpoveď na Justice League of America (DC Universe). V tomto komikse, ako už z jeho názvu vyplýva, sa objavili po prvý krát všetci členovia Fantastic Four a to konkrétne Reed Richards (Mister Fantastic), Susan Storm Richards (Invisible Woman), Jonnathan Storm (nový Human Torch) a Ben Grimm (The Thing). Prvé objavy postáv ako také sú už zárukou, že komiks bude časom vzácnejší. Tento komiks však svetu predstavil prvú super hrdinskú rodinu vôbec, dôsledkom čoho narastala ich popularita ale aj cena komiksu. Dnes by ste za tento komiks vo veľmi dobrom stave utratili niečo okolo 279 000 USD.

9. Od MARVEL-u troška odskočíme do konkurenčnej DC Universe, ktorej môžeme vďačiť za také postavy ako je Superman, Batman, Green Lantern, The Joker a podobne. Deviatu priečku na zozname stiahnuťtoho naj si vybojoval svojimi oceľovými ramenami Man of Steel. Konkrétny komiks má názov Action Comics #7 z roku 1938. Superman sa nám síce na zozname ešte pár krát objaví, avšak čo je na tomto komikse zvláštne je dôvod jeho vzácnosti a dôvod prečo sú ľudia z možnosti vlastniť jeden výtlačok ochotní zaplatiť také peniaze. Pýtate sa aký ten dôvod je? Dôvod nie je žiadny. V komikse sa nevyskytuje žiaden prvý objav novej postavy, nejedná sa ani o výročné číslo a príbeh nie je tiež ničím výnimočný. Existuje však viacero teórií prečo je komiks taký vzácny. Viacero teórií hovorí o tom, že komiks mal len veľké šťastie na aukcií, kde bol predaný za vysoké sumy. Ja sa však prikláňam k teórií, ktorá hovorí o jeho príbehu, ktorý je medzi fanúšikmi veľmi obľúbený. Pokiaľ by ste chceli zistiť kde sa pravda ukrýva, stačí ak máte na svojom konte približne 404 000 USD.

8. Znova sa vraciame k spoločnosti MARVEL a tentokrát sa nám predstaví hrdina, stiahnuť (1)ktorý nebyť Stana Leeho nikdy by neuzrel svetlo sveta. Ide o komiks Amazing Fantasy #15, kde sa nám prvýkrát predstavil Peter Parker a.k.a Spider-man. Hrdina, ktorý bol pri jeho zrode odsúdený na odpis ale pán Generalissimo Stan Lee si povedal, že postave dá šancu a spraví z neho viacej ako len obyčajného hrdinu. Ako už isto tušíte aj sa mu to podarilo a Spider-man má dnes po celom svete milióny fanúšikov. Aj vďaka komiksu Amazing Fantasy #15 dostal o 7 mesiacov neskôr Spider-man svoj sólový komiks s názvom The Amazing Spider-man, ktorý vychádza dodnes. Dôvod vzácnosti a nesmiernej hodnoty tohto komiksu je jasný. Prvý objav a pôvod Spider-mana je dôvodom prečo je tento komiks ôsmim najdrahším komiksom na svete. Pokiaľ by ste vo svojej zbierke chceli mať prvý objav „dobrého suseda Spider-mana“ vyšlo by Vás to približne na 407 000 USD.

7. Boj medzi spoločnosťami DC Universe a MARVEL trvá už od niekoľko desiatok stiahnuť (2)rokov a nebude to inak ani v tomto zozname. DC Universe má na svojom konte azda najznámejšieho a najobľúbenejšieho hrdinu všetkých čias. Áno hovorím o Temnom Rytierovi, pre všetkých však známy ako Batman. Síce sa nám prvý krát vyskytol v komikse s názvom Detective Comics, na siedme miesto sa prebojoval jeho sólový komiks s názvom Batman #1 z roku 1940. Nejaké to KEY ISSEU Batmana by chcel mať každý z nás vo svojej zbierke, nie je teda žiadnym prekvapením, že práve tento komiks patrí medzi raritné a svoje miesto v tomto rebríčku si zaslúžil oprávnenie. Komiks Batman #1 nám predstavil princa zločinu (prince of crime), najstaršieho a najväčšieho nepriateľa Batmana. Presne tak hovorím o postave The Joker, ktorého buď milujete, alebo nenávidíte. Okrem tejto postavy sa nám v komikse predstavila postava Catwoman (Selina Kyle), ktorá v tomto komikse vystupuje zatiaľ bez jej latexového oblečku a s prezývkou The Cat. Cena tohto mimoriadne vzácneho čísla sa pohybuje približne okolo 440 000 USD, aj keď som naozaj prekvapený, že takýto vzácny kúsok zastáva iba siedmu priečku.

6. Tentokrát zostávame v spoločnosti DC Universe. Green Lanterna, hrdinu, ktorý bojuje pomocou prsteňa mocistiahnuť (3) máte možnosť spoznať vďaka nie moc podarenému filmovému spracovaniu v hlavnej úlohe s Ryanom Reynoldsom (Hal Jordan) z roku 2011. Možno ste to netušili ale pôvodný Green Lantern nebol Hal Jordan ale Scot Lang, ktorý sa po prvý krát v úlohe Lanterna objavil v komikse All American Comics #16 z roku 1940. Toto číslo je vzácne a to hneď z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je predstavenie hrdinu Green Lantern, ktorý je dnes oveľa uznávanejší a obľúbenejší ako by ste čakali. Druhým dôvodom je fakt, že komiksy All American Comics sú dnes veľmi ťažko ak vôbec dostupné. Samozrejme by ste pár kúskov našli na rôznych aukciách alebo u zberateľov. Ako sa hovorí „chcieť je dobrá vlastnosť“, avšak ak by ste naozaj chceli mať vo vlastníctve práve prvého Green Lanterna vyšlo by vás to bez mála na 478 000 USD.

Tak čo hovoríte zatiaľ na tento zoznam? Súhlasíte alebo by ste medzi tie TOP zaradili iné komiksy? Pripomínam, že toto bola iba 1. časť, 2. časť a ďalších 5 komiksov na Vás ešte len čaká.

Magnarok

Magnarok
Komiksy, hry a seriály to je moje. Komiksy som začal zbierať niekedy v roku 2012, kedy vyšlo prvé číslo UKK pre Slovensko. Neskôr som sa začal venovať investovaniu a hodnoteniu komiksov. Napriek týmto záľubám, vďaka ktorým ma moje okolie označuje za Geeka sa venujem aj bežným veciam, ktorým by sa mal mladý školou povinný človek zaoberať.

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.