Top 10 najdrahších komiksov časť 2

Po dlhšom čakaní tu pre Vás mám pokračovanie článku Top 10 najdrahších komiksov na svete. Pokiaľ ste čítali prvú časť tohto článku, ak nie treba to napraviť, dozvedeli ste sa, ktoré komiksy by bolo dobré mať vo svojej zbierke, pokiaľ teda máte pár eur navyše. Dnes si predstavíme druhú polovicu a teda tie najdrahšie, najvzácnejšie a vôbec naj komiksy, ktoré komiksový svet ponúka, a pokiaľ máte z nich doma aspoň jeden.. you are lucky bastard.

Marvel #1
                 

5. Minulý článok sme začali s komiksom od spoločnosti MARVEL a inak to nebude ani teraz. Spoločnosť MARVEL vznikla v roku 1939 pod menom Timely Publications a v 50-tých rokoch minulého storočia bola známa pod menom Atlas Comic. Až v 60-tých rokoch minulého storočia sa táto spoločnosť predstavila pod novým menom MARVEL a čo by lepšie predstavilo nové meno spoločnosti ako nový komiks? Komiks s názvom Marvel #1, nám predstavil po prvýkrát postavu známu ako Human Torch. Nenechajte sa však zmiesť, nejde o Johnnyho StormaFantastic Four. Pôvodná postava Human Torch nebola ani človek. Išlo o androida, nepodarený vedecký projekt. Tak či onak, práve tu začína spoločnosť teraz už pod menom MARVEL svoju dlhoročnú úspešnú púť. Asi nikoho z Vás neprekvapí astronomická suma, 499 000 USD, za ktorú by ste tento komiks získali.

752219

4. Tento komiks je prvým číslom celosvetovo uznávanej, obľúbenej a známej série, ktorá nám predstavila Batmana. Ak hádate sériu Detective Comics, hádate správne a prvým komiksom je ako inak Detective Comics #1 z roku 1937. Konkrétne tento komiks priniesol do sveta DC také postavy ako Speed Saunders, The River Patrol, Cosmo, Gumshoe Gus a mnoho ďalších, ktoré Vám asi, povedzme si to na rovinu ,nič nehovoria. Napriek tomu dôvod, pre ktorý má tento komiks hodnotu približne 535 000 USD, je ten, že spoločnosť DC na tejto sérií a konkrétne na tomto komikse postavila svoje impérium, ktoré bojuje svoj boj o celosvetovo komiksovú nadvládu.

3. superman1frontAko spoznáte, že postava, ktorú ste predstavili v niektorom komikse je naozaj dobrá a obľúbená? Jednoducho. Rozhodnete sa jej dať svoj vlastný sólový komiks. Aspoň tak tomu bolo v časoch dávno minulých. Superman, Man of Steel, ten ktorý nemá rád zelené kryštály, nazvime ho akokoľvek, patrí medzi veľmi obľúbené postavy, vďaka ktorým dnes patrí DC medzi tie najväčšie komiksové spoločnosti. Superman sa nám síce predstavil v inom komikse, komiks Superman #1 prišiel s príbehom o Supermanovom pôvode. Prvýkrát v ňom spoznáme rodičov Kentovcov. Celý komiks je postavený na reprinte pár stránok zo série Action Comics, ale prináša aj pár stránok s novými dobrodružstvami, ktoré čakajú na Supermana. No a hodnota kedysi pár centového komiksu dnes? Približne 715 000 USD.

detective-comics272. Pomaly ale isto prichádzame k cieľu. Striebornú priečku a teda druhý najdrahší a najcennejší komiks na svete je komiks Detective Comics #27. Zo série, ktorá začala ako detektívny komiks pre deti sa stala svetová senzácia a nebojím sa povedať, že to bolo hlavne vďaka tomuto komiksu. Komiks, v ktorom sa po prvýkrát objavil azda najznámejší komiksový hrdina všetkých čias Batman, by sme chceli mať doma všetci a bolo by nám jedno v akom stave. Okrem toho nám komiks predstavil ďalšiu, veľmi významnú postavu batmanovského sveta a to komisára Jamesa Gordona. Postava celé roky spolupracovala s Batmanom na rôznych prípadoch a tento rok si dokonca obliekla batmanovský kostým. Autori tohto komiksu si na tomto komikse naozaj dali záležať, pretože okrem týchto fenomenálnych postáv vdýchli život do nového mesta dnes známeho pod menom Gotham City, mesto kde sa poslanie Temného Rytiera odohráva. Ak ste čakali na komiks z tohto zoznamu, ktorý by prekročil hranicu 1 milióna dolárov tak je to práve tento. A že ju prekročil riadne. Cena prvého Batmana vôbec je neuveriteľných 2,57 milióna USD.

1. Action_Comics_1Prosím o chvíľu ticha. Pauza na efekt. Dámy a páni, nadšenci komiksového sveta. Najdrahším a vôbec najcennejším komiksom na svete je komiks Action Comics #1. Fanúšikom Supermana tento komiks netreba predstavovať. No napriek tomu komiks, v ktorom sa prvýkrát objavuje Clark Kent známy ako Men of Steel alebo Superman. V komikse sa zatiaľ planéta Kryptón, z ktorej Superman pochádza, nespomína,  známe je len to, že toto super dieťa zachránil jeho otec z „ďalekej planéty“, ktorá je odsúdená k záhube. No a prečo je práve prvý objav Supermana najvzácnejším komiksom na svete? Záznamy hovoria, že na svete existuje už len niečo okolo 100 výtlačkov a len pár z nich je v dobrej kondícií. Jedno z tých lepších čísel vlastnil herec Nicolas Cage (spomínali sme ho v prvej časti tohto článku) a práve toto číslo prekonalo hranicu 2 miliónov USD na aukcií. Pokiaľ by ste teda chceli patriť medzi tých pár šťastlivcov, ktorí vlastnia tento svätý grál sveta komiksov, pripravte si šekové knižky a začnite písať sumu od 2,89 – 3,2 milióna USD.

Tak čo? Súhlasíte s týmto zoznamom alebo by ste na prvé miesto zaradili iný komiks? Na záver prikladáme fotku šťastlivca, ktorý komiks Action Comics #1 naozaj vlastni a zaplatil zaň 3,2 milióna USD.

Vincent Zurzulo a jeho Action Comics #1 ohodnotený na 9.0
                         Vincent Zurzulo a jeho Action Comics #1 ohodnotený na 9.0

 

Magnarok

Magnarok
Komiksy, hry a seriály to je moje. Komiksy som začal zbierať niekedy v roku 2012, kedy vyšlo prvé číslo UKK pre Slovensko. Neskôr som sa začal venovať investovaniu a hodnoteniu komiksov. Napriek týmto záľubám, vďaka ktorým ma moje okolie označuje za Geeka sa venujem aj bežným veciam, ktorým by sa mal mladý školou povinný človek zaoberať.

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.