TOP 10 Superhrdinských zbraní

Na to, aby sa niekto stal superhrdinom, potrebuje buď nadprirodzené schopnosti alebo špeciálnu a účinnú zbraň. Superhrdinská zbraň je niečo, čo často dotvára celý charakter hrdinu. Pri mnohých hrdinoch by sme si ho bez jeho zbrane ani len nevedeli predstaviť a pre nás by tak stratil charakter superhrdinu. Zbraň je často dôležitá aj pri jej filmovom spracovaní, pretože ak sa veľmi líši od pôvodnej komiksovej predlohy, stratí tak hrdina svoju podstatu. Rebríček nižšie obsahuje tie najsilnejšie zbrane hrdinov, aké sme mohli vidieť v ich filmovej podobe alebo ešte len uvidíme.

10. Batarang (Batman)

Batarang je jedna z mnohých zbraní a vychytávok, ktoré Batman využíva pri súbojoch. Batarang sa však líši od ostatných práve tým, že je najviac využívanou a najviac obľúbenou zbraňou Batmana. Hodiť Batarang nie je ťažké, no pre nás sa stal symbolom Batmana. Nakoniec, Batarang má tvar Batmanovho symbolu netopiera.

9. Pekelná reťaz (Ghost Rider)

Pekelný lovec duší Ghost Rider sa síce nedá úplne považovať za hrdinu, no jeho ohnivá reťaz je určite mocnou a účinnou zbraňou a v tomto rebríčku si nájde miesto. Reťaz sa dá použiť na ničenie predmetov, na vytvorenie ohnivého víru alebo sa dá použiť ako laso. Táto mystická zbraň je neodlučiteľnou časťou Ghost Riderovho vybavenia.

8. Železná päsť (Iron Fist)

Po tom, čo Iron Fist privolá železnú päsť, sa jeho päsť stáva nezničiteľnou a deštruktívnou zbraňou. Železná päsť vzniká privolaním z vnútra duše, teda z Chi – mohli sme vidieť v seriáli Iron Fist. Vytvoriť železnú päsť je síce naučená schopnosť, no ako povedal sám Iron Fist: „Ja som živá zbraň.“

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iron fist

7. Štít (Captain America)

Štít, ktorý je vytvorený z takmer nezničiteľného materiálu Vibránia, patrí k najznámejším zbraniam superhrdinov. Štít nemá príliš veľa funkcii, no náraz štítu po hodení do predmetu spôsobí nemalé škody. Ďalšou funkciou štítu je odvrátiť aj to najväčšie poškodenie. Zaujímavou funkciou štítu je aj to, že po hodení sa štít vráti k svojmu majiteľovi. Určite neodlučiteľný predmet komiksového vesmíru.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt captain america

6. Yaka šíp (Yondu)

Známa postava Yondu UdontaGuardians of the Galaxy je držiteľom naozaj nezvyčajnej zbrane. Šíp, ktorý je vytvorený zo špeciálneho kovu Yaka, sa ovláda pomocou pískania. Pri jeho lete necháva šíp za sebou žiarivú červenú stopu. Šíp dokáže prejsť a prepichnúť hocičo. Tento šíp dokáže zneškodniť niekoľko nepriateľov v pár sekundách.

5. Adamantiové pazúry (Wolverine)

Najznámejší X-Men Wolverine je nielen obľúbený, ale je aj naháňajúci strach svojim nepriateľom práve kvôli jeho adamantiovím pazúrom. Tieto pazúry majú schopnosť preťať čokoľvek a slúžia aj k rýchlemu a pevnému uchyteniu o predmet. Tieto pazúry neboli v komikse súčasťou Wolverinovho tela, ale boli mu pripojené k ruke.

4. Prsteň (Green Lantern)

Tento prsteň vlastní každý zelený strážca vo vesmíre. Niektorí ho dokonca zaraďujú medzi najsilnejšie zbrane vo vesmíre. Prsteň poskytuje svojmu majiteľovi neuveriteľné a nepochopiteľné schopnosti, medzi ktoré patrí aj schopnosť vytvoriť čokoľvek pomocou svojej vôle. Nositeľom tohto prsteňa bol okrem pozemského zeleného strážcu Hala Jordana aj napríklad SupermanCyborg.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt green lantern

3. Kladivo Mjolnir (Thor)

Najznámejšie kladivo Sveta Mjolnir ovplýva naozaj silnou mytickou silou.  Kladivo sa v kombinácii s Thorovou silou ovládať blesk stáva mocnou zbraňou. Kladivo dokáže zdvihnúť iba Thor, no existuje pár výnimiek – napríklad jeden z členov Avengers Vision. Kladivo sa po hodení vracia späť k svojmu majiteľovi. Kladivo Mjolnir neskôr nahradí u Thora vojnová sekera Jarnbjorn.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt thor mjolnir

2. Mecha – oblek (Iron-Man)

Obleky patriace Tonymu Starkovi prechádzali postupným vývojom – od prvého obleku skonštruovaného v jaskyni, až po ultimátny oblek, ktorý uvidíme vo filme Spider-Man: Homecoming. Hlavnou funkciou obleku je lietať, no obleky disponujú rôznymi ďalšími funkciami, ako sú napríklad pulzné strely. Oblek je odolný voči veľkému poškodeniu a vydrží fungovať krátky čas aj vo vesmíre.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iron man

1. Infinity Gauntlet + Infinity Stones (Thanos)

Finálna a najúčinnejšia zbraň vo vesmíre nesie názov Infinity Gauntlet (Nekonečná rukavica). Rukavica slúži na upevnenie šiestich kameňov nekonečna. Spolu so všetkými kameňmi tvorí zbraň gigantických rozmerov. Ovládať čas, teleportovať sa, vytvoriť deštruktívnu energiu a mnoho ďalších schopností robí z rukavice a kameňov zbraň, ktorá z majiteľa robí vládcu vesmíru. Vo filme Avengers: Infinity War a v pokračovaní bude tento vládca práve Thanos. Paradoxom je, že najsilnejšiu a víťaznú zbraň vlastní záporák.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt thanos gauntlet

 

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.