TOP 5 najlepších superhrdinských filmových kostýmov

Kostýmy sú súčasťou každého filmu. Vytvoriť naozaj dobrý kostým, ktorý sa zapáči divákom, je tá najťažšia časť celej práce. V mnohých prípadoch na tvorbu dobrého kostýmu alebo obleku nie sú vôbec potrebné žiadne špeciálne efekty. Existujú prípady, kedy sa kostým bez pomoci vizuálnych efektov vydarí až natoľko, že sa považuje skôr za umelecké dielo a takéto diela sú oceňované aj Oscarmi. Nižšie sa nachádza rebríček tých najlepších kostýmov, aké môžete nájsť v superhrdinských filmoch.

Superman (1978)

Súvisiaci obrázok

Herec Christopher Reeves stvárnil v roku 1978 azda toho najikonickejšieho komiksového hrdinu, akého poznáme, teda Supermana. Film bol nominovaný na troch Oscarov a vyhral viaceré ocenenia, čo značne ovplyvnil aj Supermanov kostým. Najznámejší Hollywoodsky trend neustále nahrádza ikonické postavy modernými prvkami, no niekedy je jednoduchosť to najlepšie riešenie. Kostým je neporušený a do detailu totožný s komiksovou predlohou a vyobrazuje to, čo Superman v skutočnosti robí.

Rorschach (Watchmen)

Režisér Zack Snyder v roku 2009 vytvoril na základe komiksu film s názvom Watchmen, ktorý je často nazývaný fanúšikmi tiež ako “nepodarok“, ale omnoho viac ľuďom príde ako dobrý film. Podporuje to aj skutočnosť, že vyobrazenie niektorých charakterov je naozaj veľmi dobre spracované. Patrí medzi ne aj Rorschach. Stvárnil ho herec Jackie Earle Haley a jeho celkový vzhľad sa najviac podobal komiksovej predlohe, teda hlavne jeho maska Inkblot.

Hellboy (2004)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hellboy ron perlman

Hellboy, diabolské stvorenie, ktoré dlho čakalo na svoje filmové spracovanie, vzal do svojich rúk režisér Guillermo del Toro. V roku 2004 sa konečne dočkalo filmovej podoby a herec Ron Perlman, ktorý prijal túto rolu, urobil naozaj dobré rozhodnutie. Jeho charakter, výkon a úžasný kostým, ktorý sa často označuje ako “umelecké dielo“, spolu priblížili divákom život Hellboya, ako ho poznajú z originálnych príbehov. Ron Pearlman strávil veľké množstvo času iba v rukách maskérov, no výsledok stál za to.

Batman (Batman V Superman)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt batman ben affleck

Zack Snyder je veľkým fanúšikom komiksov, no film Batman V Superman nevyšiel úplne podla jeho predstáv. Priniesol až príliš veľa temnej atmosféry do tohto filmu, čo sa fanúšikom veľmi nepáčilo. Avšak, niečo pozitívne sa skrývalo v novom Batmanovom obleku, ktorý vychádzal z originálnych komiksových príbehov. Oblek má skôr pripomínať kostým než brnenie. Obsahuje rôzne moderné prvky, no v tomto prípade ide o vydareného Batmana, ktorého nám priniesol Ben Affleck.

Captain America: Prvý Avenger (2011)

Ešte predtým než bol oznámený dátum premiéry prvých Avengerov, musel prísť v roku 2011 Chris Evans ako Captain America alebo skôr ako prvý Avenger. Veľká pozornosť sa upriamila na kapitánov oblek, ktorý dokonalo zapadol do obdobia druhej svetovej vojny a bol uveriteľný až natoľko, že skôr pripomínal uniformu než superhrdinský kostým. Chris Evans ako Captain America priniesol Marvelu veľa ďalších nových fanúšikov a priblížil Avengerov úplne novému publiku.

Ktorý je váš obľúbený kostým?

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.