Tip na investovanie #2 – Negan a Ezekiel

Dnes tu pre Vás mám ďalší tip a ďalšie dva komiksy na investovanie. Tento krát však vymeníme spoločnosť DC za inú, nemenej kvalitnú, ktorá nám priniesla také komiksové série ako Outcast, alebo Saga. Asi už viete, že hovorím o spoločnosti Image Comics, ktorá je okrem už spomenutých sérií, známa aj vďaka sérií The Walking Dead a práve o nej dnes bude reč. Táto séria, ktorá sa stala predlohou pre jeden z najlepších a najúspešnejších televíznych seriálov tejto doby, je tu s nami už od roku 2003. Komiksy, ktoré Vám dnes predstavím som vybral na základe môjho osobného predpokladu, ako sa bude dej seriálu uberať.

Ak ste fanúšikmi či už komiksovej série alebo seriálu, určite si pamätáte na postavu Philipa Blakea, známeho ako Guvernéra, vodcu mestečka Woodbury. Nebojím sa povedať, že išlo o jedného z najväčších záporákov celého príbehu. Avšak po jeho smrti som dlho a márne čakal na podobne šialenú postavu. Komiks The Walking Dead #100 však ukončil moje čakanie a priniesol postavu, ktorá predčila moje očakávania. Tento komiks predstavil postavu s menom Negan, vodca skupinky nazývanej The Saviors, ktorá svoje voľné chvíle trávi tým, že ponúka ochranu ostatným kolóniám preživších za menší poplatok (obdobie mafie v The Walking Dead?). Čo je však na tejto postave zaujímavé je jej charakter. Neganovou najlepšou kamarátkou je jeho bassebalová palica omotaná ostatným drôtom. Najlepší kamaráti majú väčšinou svoje meno a ta Neganova sa volá Lucille. Pokiaľ by sa Vám toto ešte nezdalo dosť šialené, tak potom fakt, že svojich „poddaných“ trestá spálením polky ich tváre, Vás o tom určite presvedčí. Jeho správanie spôsobí všetkým kolóniám preživších nemalé problémy. Rozhodnú sa preto spojiť sily a bojovať o svoju slobodu. Dôležitú úlohu v tomto boji zohrá postava „kráľa“ Ezekiela, vodcu kolónie nazývanej Kráľovstvo (The Kingdom). A tu prichádza na rád druhý sľúbený komiks The Walking Dead #108. Práve v tomto komikse sa postava Ezekiela objaví po prvý krát a okrem toho nám predstaví aj jeho domáceho miláčika, ktorou je tigrica Shiva (áno čítate správne). Ak sa Vám páči postava Michonne, ktorá ovláda boj s japonským mečom – katanou, Ezekiela si priam zamilujete.

Dôvod prečo investovať do týchto komiksov staviam na predpoklade, že podobne ako Alexandria, aj tieto dve postavy si pravdepodobne nájdu svoju cestu do seriálového sveta, čím by sa ich základňa fanúšikov len rozšírila. Pokiaľ by ste si chceli zadovážiť tieto dve čísla, ktoré vyšli v roku 2012, do svojej osobnej zbierky vyšli by Vás približne na 25 – 30 USD za jedno číslo (bez poštovného).

Negan

ezekiel

Magnarok

Magnarok
Komiksy, hry a seriály to je moje. Komiksy som začal zbierať niekedy v roku 2012, kedy vyšlo prvé číslo UKK pre Slovensko. Neskôr som sa začal venovať investovaniu a hodnoteniu komiksov. Napriek týmto záľubám, vďaka ktorým ma moje okolie označuje za Geeka sa venujem aj bežným veciam, ktorým by sa mal mladý školou povinný človek zaoberať.

Určite si prečítaj

Komiksy od vydavateľstva Crew v roku 2019

V roku 2019 české komiksové vydavateľstvo Crew vydáva množstvo komiksových titulov, jedná sa o pokračovania …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.