Uvidíme niekedy Justice League: Snyder Cut?

Fanúšikovia sa stále dožadujú verzie Zacka Snydera a prostredníctvom hastagov #ReleasetheSnyderCut alebo prostredníctvom petícii sa snažia vybojovať legendárny Snyder Cut.

Len pre pripomenutie, producent Zack Snyder odišiel od rozpracovaného filmu Justice League (kvôli rodinnej tragédii) a jeho miesto prevzal Joss Whedon, ktorý mal už len doladiť pár detailov. Avšak to nebolo len pár detailov. Fanúšikovia sa už od uvedenia Whedonovej Justice League do kín dožadujú inej verzie filmu – tej od pôvodného producenta Zacka Snydera, ktorej prischol názov “Snyder Cut”. Ani po dvoch rokoch to fanúšikovia Justice League:Snyder Cut nevzdávajú.

Požiadavka na vydanie Snyder Cut bola napríklad na billboardoch a aj autobusovej zastávke počas Comic-conu v San Diegu

Hoci bola najskôr existencia Snyder Cut spochybňovaná, nie je to iba mýtus. Jeho existenciu potvrdili viaceré známe tváre, v prvom rade však samotný režisér Zack Snyder. Existenciu Snyder Cut potvrdil aj herec Jason Momoa (predstaviteľ Aquamana), ktorý dokonca tvrdí, že túto verziu videl.

Keďže zatiaľ verzia Snyder Cut nevyplávala na povrch, špekuluje sa, či je vôbec dokončená. Povráva sa, že ide o nedokončenú verziu, kde chýbajú filmové efekty (t.j malo by ísť o scény so zeleným plátnom). Herec Jason Momoa to poprel, vraj nie je pravdou, že by boli nejaké špeciálne efekty nedokončené.

Medzi trailerom, resp. uniknutými zábermi Zacka Snydera a Whedonovým filmom sú viditeľné rozdiely

O tom, že film bol už tesne pred finišom svedčia aj slová hudobníka Junkie XL, ktorý pripravoval hudobný podklad a v čase odchodu Snydera od projektu mal Junkie XL svoju prácu hotovú. “Je to naozaj dobrý podklad. “Je to úžasný hudobný podklad a je stále tam. Nikdy nezmizne. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, však?”.

Snyder Cut má podporu aj u viacerých hercov a to nielen tých z DC Universe. Celkom vtipne dal najavo svoj postoj aj Ryan Reynolds (aktuálne predstaviteľ Deadpoola). Na tweet stránky Heroic Hollywood, že Reynolds podporuje vydanie Snyder Cut, prišla Reynoldsova odpoveď: “Úprimne, myslím si, že “vydajte Snyder Cut” je niečo, čo by sa malo vykrikovať počas milovania. Moja chyba.

Či sa fanúšikom niečo podarí fanúšikom vybojovať, ukáže len čas. Existuje však nádej, že ich volanie môže byť úspešné. Podobná situácia bola pri filme Superman 2 v 80.rokoch minulého storočia. Pôvodného režiséra Richarda Donnera vtedy nahradilo štúdio uprostred prác na filme novým režisérom Richardom Lesterom. Hoci bol Donner uprostred prác na filme (hovorí sa o tom, že film bol hotový na 75%), Lester výrazne pozmenil film – prepísal viaceré scény a znovu ich natočil, čím vo výsledku vznikol podstatne odlišný film. Lesterova verzia sa dostala do kín, Donnerova verzia zatiaľ zapadala prachom v archíve. Resp. v trezore, pretože ju nechal previezť v trezore do Anglicka, aby bola na bezpečnom mieste. Fanúšikovia boli nespokojní a dlhé roky sa dožadovali tzv. Donner Cut. Warner Bros v roku 2006 vypočulo hlasy svojich fanúšikov a dočkali sa Superman 2: Richard Donner Cut.

Aký  je rozdiel medzi Snyder Cut verziou a tým, čo sme mohli vidieť v kine, sa dočítate v pripravovanom článku.

Zdroj: cbr.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.