V septembri nás čakajú tri nové knihy zo sveta Pottera

Potterománia je stále aktuálnou záležitosťou – v júli vyšla kniha (či skôr divadelný scenár) a do kín sa v novembri dostane film Fantastické zvery a ich výskyt. Tu dobré správy pre potteromaniakov ešte nekončia! Na september sú plánované aj tri knihy.

Nepôjde však o nijaké pokračovania Harryho Pottera. V krátkych príbehoch nebude vystupovať Harry Potter, ale bude popisovaný známy čarodejnícky svet. Dozvedieť by sme sa mali niečo viac o živote niektorých starých známych, o Rokfortskom hrade alebo Azkabane.

Tu sú anglické názvy kníh a ich krátke popisy:

Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide

Rozoberá všetky zákutia a praskliny milovanej čarodejníckej školy, odkrýva všetky detaily o Rokforte od rokfortských duchov a aj to, čo sa stane, keď sa triediaci klobúk nemôže rozhodnúť, kam zaradiť študenta.

VIAC:  Čo ak...?

Short Stories from Hogwarts of Power, Political and Pesky Poltergeists

V tejto knihe preskúmame temné korene čarodejníckeho sveta. Zistíme, akým problémom čelilo v minulosti Ministerstvo mágie, dozvieme sa desivé príbehy Azkabanského väzenia a bude tu aj niečo nové o Horaceovi Slughornovi.

Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbiess

Oslavuje pestrosť učiteľského zboru. Dozvieme sa viac o Silvanusovi Kettleburneovi, učiteľovi predmetu Starostlivosť o zázračné tvory, ako aj o Minerve McGonagallovej a jej účasti v čarodejníckej vojne.

Všetky tri knihy by mali byť zverejnené na stránke Pottermore vo forme e-bookov 6. septembra.

Zdroj: screenrant.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.