Veľký crossover 2019: čo nás čaká?

V týchto dňoch boli odvysielané finálne epizódy Arrowverse seriálov. Finálne epizódy seriálov nám priniesli odpovede na otázky, ktoré nás trápili celú sériu, no doniesli aj náznaky veľkého crossoveru “Crisis on Infinite Earths”.

Upozornenie: článok obsahuje spoilery z finálnych epizód seriálov Arrow, The Flash….

Začalo sa to vo finálnej epizóde Arrowa. V crossoveri Elseworlds sme v závere mohli vidieť, že sa Oliver pokúšal s Monitorom vyjednávať:

Čo konkrétne si dohodli, to prezradené nebolo. Finále 7. série Arrowa nám odhalilo ich dohodu, Monitor žiada “čokoľvek, čo bude Multiverse potrebovať, keď príde čas“. Ten čas prišiel v v závere 7. série, Monitor Mar Novu žiadal Oliverovu asistenciu na záhadnú misiu. Zároveň sme sa od Monitora dozvedeli, že videl Oliverov neodvratný osud – a Oliver behom Crisis umrie. Vo finálnej epizóde sa Monitor zjavil ešte raz, v budúcnosti. Vtedy sa stretáva s Felicity a odprevádza ju cez portál niekam preč. Ako vraví Monitor, “odtiaľ niet návratu”. Felicity odpovedá: že čakala veľmi dlho na to, kedy ho uvidí. Môžeme sa iba domnievať, či vraví o Oliverovi alebo niekom inom. Jej pohladkanie prsteňa naznačuje, že hovorí o Oliverovi.

Presuňme sa teraz k udalostiam, ktoré sa odohrali v seriáli The Flash… Pred časom som sa venovala tomu, že Barry Allen je vo vážnom  nebezpečenstve. V kontexte udalostí poslednej epizódy sa tieto obavy ešte viac stupňujú. Zničením Cicadovej dýky sa vytvorila nová časová os, vďaka ktorej je Eobard Thawne opäť na slobode (rozlúčil sa štýlovo “uvidíme sa počas nasledujúcej krízy” a zmizol), dospelá Nora West Allen zmizla (lebo neexistuje) a zmenila noviny z budúcnosti.

Supergirl sa taktiež pripojila do teasovania veľkého crossoveru. Monitor sa pod rúškom tmy stretol so záhadnou postavou. “Bol si dlho uväznený, prízrak pre tvoj ľud. Je čas pomstiť sa tvojmu bratovi, ktorý sa mýlil.” Seriál nám po chvíli odhalil, komu to Monitor hovorí – je to Ma’alefa’ak (ktorý je dvojča J’onn J’onzza). Monitor potom zamieril k nebohému Lexovi Luthorovi, spravil akési čáry-máry, no čo je ich výsledkom nevedno. Zrejme ho oživil, ale ruku do ohňa by som za to nedala.

Ako poslední sa k teasovaniu veľkého crossoveru pripojili hrdinovia z Waverideru. Mali jemné narážky na minuloročný crossover (mali sme sa zapojiť). Samotný Monitor sa do ich diania aktívne nezapojil, len ich z diaľky pozoroval a jedol popcorn. Zrejme ich pozoroval, aby zistil, či môžu nejako pomôcť.

Hoci nevieme, čo Mar Novu zamýšľa, už teraz je isté, že Legendy sa do diania v crossoveri zapoja. Otázne je, kedy a ako. Tentokrát sa totiž ocitnú v novej pozícii. Doteraz bolo pravidlom, že crossover sa dial približne v polke seriálovej sezóny, no pre Legendy to bude zrejme prvá epizóda ich novej série. Seriál Legends of Tomorrow sa vráti na obrazovky až v roku 2020.  Prečo? Zrejme preto, lebo CW ” má nabitý program” – vysielacie časy pre seriály sú momentálne plné. Pre fanúšikov Legends of Tomorrow to je určite zlá správa. Zlepšiť náladu im ale môže fakt, že ich možno tento rok predsa len ešte uvidia, hoci nie vo vlastnom, ale v Crisis on Infinite Earths. Po minuloročnej “pauze” sa s nimi ráta, je však otázne kedy do crossoveru zasiahnu.

Legendy si minulý rok “spravili” vlastný crossover: Custodians of Chronology a Sirens of space time 

Televízia CW ohlásila 5 hodinový crossover – zrejme pôjde o hodinové epizódy. K samotnému crossoveru možno poznamenať, že zrejme nás CW bude trocha naťahovať.Podľa stránky TV Line budú tri časti crossoveru odvysielané v decembri 2019 a zvyšné dve časti na začiatku roka 2020.

Mark Pedowitz sa ku plánovanému crossoveru vyjadril: Nemôžem vám povedať, či bude kopírovať udalosti z komiksov, ale prinesie nejaké veľké zvraty. Je to Crisis on Infinite Earths (Kríza na nekonečných Zemiach) a ako viete z minulosti, veci budú padať.

Zdroj: tvline.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.