Venom bol už od začiatku zamýšľaný s dostupnosťou PG-13

Všetky prvotné správy a rozhovory, ktoré naznačovali brutálnejšieho Venoma sa ani zďaleka nenaplnili, no aby toho nebolo málo, Venom nikdy ani nemal byť film s Rkovým hodnotením. Vzbudzuje to taký zavádzajúci dojem, keďže veľa ľudí zaujal práve ten aspekt, že nové filmové spracovanie Venoma bude cielené na staršie publikum, a aj keď snímka doručila určité sľubované vlastnosti, ako napríklad temnejšiu atmosféru, ale mnoho vecí bolo vynechaných.

V jednom rozhovore režisér Ruben Fleischer a výkonní scenáristi, Avi Arad a Matt Tolmach, prezradili, že vždy bolo ich zámerom produkovať PG-13 titul, pričom Arad poskytol najvýraznejší argument:

Pre mňa Rkový rating nikdy nebola ani voľbou. Dokážete si poradiť s PG-13 hodnotením tak, aby to mohli vidieť všetci? Aby to mohli vidieť mladší ľudia? Pracoval som na animovanom seriáli a Venom bol jeho podstatnou súčasťou. Bolo to v roku 1994. Neexistuje dôvod, prečo by sme tam mali zahrnúť násilie na to, aby sme vyjadrili, čo Venom predstavuje. Nie je násilím, ale smrtiacim ochrancom a v tom je rozdiel. Chceme byť skutočne pravdiví voči komiksom.

A v tejto dobe, so CGI a všetkými tými vymoženosťami, dokážeme znázorniť ako Venom niekomu odhryzne hlavu, ale nepotrebujeme ukázať, ako si na tom náramne pochutnáva. Je to irelevantné. V tomto prípade je podstatné, že pochopíte, o koho ide. Je to jednoducho záporák,” pokračuje Arad.

K doplneniu sa pridal aj Fleischer, ktorý adresoval scénu vo filme The Dark Knight, kde Joker prepichne osobe hlavu perom, so slovami: “Keď oni dokázali urobiť niečo také v PG-13 filme, tak ja dokážem za prítomnosti tohto hodnotenia odhryznúť nejaké hlavy.” A na záver prišla otázka, ktorá sa zamerala na možné dodatočné vydanie alternatívnej Rkovej verzie filmu, ktorú Tolmach veľmi rýchlo zniesol zo stola:

Neexistuje žiadna záhadná verzia filmu. Každý sa nás na to pýta. Existuje Rková verzia filmu? Nie, nič také nie je.

A s týmito slovami sa všetky naše nádeje rozplynuli, avšak o tomto čase už môžeme počítať s pokračovaním, keďže film sa aj naďalej javí ako veľký finančný úspech po celom svete. Film Venom je momentálne v kinách.

Zdroj: screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.