Venom bol už od začiatku zamýšľaný s dostupnosťou PG-13

Všetky prvotné správy a rozhovory, ktoré naznačovali brutálnejšieho Venoma sa ani zďaleka nenaplnili, no aby toho nebolo málo, Venom nikdy ani nemal byť film s Rkovým hodnotením. Vzbudzuje to taký zavádzajúci dojem, keďže veľa ľudí zaujal práve ten aspekt, že nové filmové spracovanie Venoma bude cielené na staršie publikum, a aj keď snímka doručila určité sľubované vlastnosti, ako napríklad temnejšiu atmosféru, ale mnoho vecí bolo vynechaných.

V jednom rozhovore režisér Ruben Fleischer a výkonní scenáristi, Avi Arad a Matt Tolmach, prezradili, že vždy bolo ich zámerom produkovať PG-13 titul, pričom Arad poskytol najvýraznejší argument:

Pre mňa Rkový rating nikdy nebola ani voľbou. Dokážete si poradiť s PG-13 hodnotením tak, aby to mohli vidieť všetci? Aby to mohli vidieť mladší ľudia? Pracoval som na animovanom seriáli a Venom bol jeho podstatnou súčasťou. Bolo to v roku 1994. Neexistuje dôvod, prečo by sme tam mali zahrnúť násilie na to, aby sme vyjadrili, čo Venom predstavuje. Nie je násilím, ale smrtiacim ochrancom a v tom je rozdiel. Chceme byť skutočne pravdiví voči komiksom.

A v tejto dobe, so CGI a všetkými tými vymoženosťami, dokážeme znázorniť ako Venom niekomu odhryzne hlavu, ale nepotrebujeme ukázať, ako si na tom náramne pochutnáva. Je to irelevantné. V tomto prípade je podstatné, že pochopíte, o koho ide. Je to jednoducho záporák,” pokračuje Arad.

K doplneniu sa pridal aj Fleischer, ktorý adresoval scénu vo filme The Dark Knight, kde Joker prepichne osobe hlavu perom, so slovami: “Keď oni dokázali urobiť niečo také v PG-13 filme, tak ja dokážem za prítomnosti tohto hodnotenia odhryznúť nejaké hlavy.” A na záver prišla otázka, ktorá sa zamerala na možné dodatočné vydanie alternatívnej Rkovej verzie filmu, ktorú Tolmach veľmi rýchlo zniesol zo stola:

Neexistuje žiadna záhadná verzia filmu. Každý sa nás na to pýta. Existuje Rková verzia filmu? Nie, nič také nie je.

A s týmito slovami sa všetky naše nádeje rozplynuli, avšak o tomto čase už môžeme počítať s pokračovaním, keďže film sa aj naďalej javí ako veľký finančný úspech po celom svete. Film Venom je momentálne v kinách.

Zdroj: screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.