Vojna o planétu opíc pokračuje v prvom oficiálnom traileri!

Tohto týždňová nádielka je neskutočne bohatá a pridáva sa aj trailer na Vojnu o planétu opíc. Po “poslednom” pokuse (Tim Burton so svojou Planétou opíc z roku 2001) o oživenie filmovej série tohto opičieho fenoménu, ktorý siaha až do roku 1968, sa ukázala nová nádej vo forme remaku, resp. rebootu série prostredníctvom snímku Zrodenie planéty opíc, kde sme mali možnosť sledovať vývoj opice menom Caesar, ktorá oplývala neskutočnou inteligenciou. Film sa ukázal ako relatívne veľký finančný úspech, čím sa zistilo, že o inteligentné primáty je stále záujem, a tak sme sa mohli nahrnúť do pokračovania Úsvit planéty opíc. Primáty sa vyvinuli ešte viac a konflikt medzi ľudskou rasou a opicami sa začal stupňovať, čo sa má samozrejme vyvrcholiť v zakončení tejto trilógie Vojna o planétu opíc.

Trailer nás uvádza do udalostí, ktoré nadväzujú na koniec 2.dielu. Caesar aj naďalej vedie svoj boj proti ľudskej rase a tentokrát sa zjavne nenájde Caesarov oponent v jeho vlastných radách, teda konflikt sa bude odohrávať čisto medzi ľuďmi a opicami, i keď prostredníctvom ďalších prípadných a trailerov by sme sa mohli dozvedieť v rámci tohto faktu aj nejakú aktualizáciu. Zo záberov uvedených v trailere sa javí, že Caesar v podstate príliš neplánoval pokračovať v tejto vojne, no ľudská mienka o povinnosti vyhladiť svojich nepriateľov ich činí opäť divou zverou, ktorá možno ani nebude mať nič iné na výber ako zničiť svojich oponentov, teda ľudí. Akcia vyzerá veľmi solídne a vizuálne efekty sa opäť posunuli na vyššiu úroveň. Do deja sa pridáva záporná postava(teda to záleží od toho, že na ktorej strane stojíte) určitý plukovník, ktorého role sa zmocnil charizmatický Woody Harrelson. Veľkým ťahákom doterajších dielov bolo taktiež spracovanie Caesarovho vývoja, a pokiaľ sa s tým scenáristi pohrajú, tak okrem vizuálnych “orgií”, solídnych súbojov a zaujímavého príbehu, nám Andy Serkis opäť predstaví jednu z najzaujímavejších postáv vôbec.

VIAC:  Čo ak...?

Momentky z traileru:

Vojna o planétu opíc zavíta do lokálnych kín 13.7.2017.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.