Vojnová dráma Christophera Nolana Dunkirk dostáva prvý plnohodnotný trailer!

Po ukončení trilógie Temného Rytiera a “jednorázovke” Interstellar sa veľa šuškalo o tom, čo by mohol natočiť Christopher Nolan nabudúce. Odpoveď prichádza vo forme vojnovej drámy menom Dunkirk Christophera Nolana a jeho kinematografiu môžeme jednoducho považovať za kult. Počas svojej relatívne kariéry stihol za sebou zanechať väčšiu stopu ako jeho niekoľkonásobne starší a skúsenejší kolegovia. Dalo by sa povedať, že Nolan si vedel vybrať film a aj ho adekvátne zrealizovať, čo ho vyviedlo na pomyselný vrchol novodobých režisérov, a pokiaľ sa spýtate nejakého aspoň trocha sčítaného človeka na jeho meno, tak hneď Vám na to zareaguje vyslovením dvoch alebo troch filmov.

Samozrejme, že najväčšiu popularitu si získal trilógiou Temného Rytiera, no pôvodne to mal byť iba podnet na to, aby zarobil dostatok peňazí na realizáciu Počiatku, ktorého koncept mu liezol hlavou už v ranom začiatku jeho režisérskej kariéry. Jeho podanie Batmana sa stalo základom každého fanúšika komiksových filmov a okrem toho sa zaslúžil aj o neskutočne zaujímavé Sci-Fi výlety vo forme snímkov Počiatok a Interstellar, no popritom dal žánru thriller úplne nový rozmer prostredníctvom záležitostí ako Dokonalý trik, Insomnia, či dokonca Memento. A v rámci oddychu od komiksových spracovaní a Sci-Fi sveta prináša do svojej kinematografie snímok s názvom Dunkirk, ktorý nielen, že spestrí žánre Nolanovej kinematografie, ale aj s veľkou pravdepodobnosťou nám opäť poskytne film, na ktorý budeme spomínať ešte pekne dlho.

VIAC:  Čo ak...?

Príbeh snímku Dunkirk pojednáva o spojeneckej armáde zloženej z vojakov Británie, Belgicka a aj Francúzska, ktorá bola obkľúčená na plážach mesta Dunkirk v roku 1940 počas 2.svetovej vojny a snažila sa kompletne evakuovať do Británie za veľmi krátky čas. Síce v rozmedzí 30 až 40 tisícoch vojakov Francúzska sa muselo vzdať Nemeckej armáde, ale aj napriek tomu sa táto evakuácia považuje priam za zázrak, pretože za pár dní(10 dní) sa Francúzom podarilo transportovať neskutočné množstvo vojakov. A práve tuto udalosť si zvolil Nolan s úlohou uskutočnenia nezabudnuteľného spracovania. Môžete to považovať za relatívne slabú zápletku, ale ono tomu vôbec tak nebolo, pretože tento hromadný presun zahŕňal nemalé komplikácie a súboje, ktoré budú v Nolanovom poradí nadobúdať nový rozmer.

VIAC:  Čo ak...?

Snímok Dunkirk už dostal svoj kvázi “prvý trailer”, no ten slúžil najmä na oznámenie samotného snímku a na zábery z filmu bol veľmi skromný, zatiaľ čo jeho nasledovník toho ukázal oveľa viac. Môžete si všimnúť, že nevyhádzal zasa všetko a snažil sa iba načrtnúť to hlavné dianie. Boje boli zahrnuté, ale väčšina bola nechaná v rukáve, ďalej sa nám predstavilo viacero známych tvári, akými sú Tom Hardy, Cillian Murphy a v neposlednom rade aj Harry Styles, ktorého meno Vám spočiatku možno príde trocha neznáme, no pokiaľ sa zapozeráte na neslávne slávnu Britskú boyband One Direction, tak zistíte, že jeden z jej členov hľadá náplň svojej kariéry vo filmovom priemysle. Pokiaľ prehliadnete tento fakt, tak možno Vám jeho prítomnosť nebude vadiť a vzhľadom na to, že na jeho obsadenie prikývol sám Nolan, tak niečo v ňom predsa len bude.

Snímok Dunkirk zavíta do lokálnych kín 20.7.2017.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.