Všetko čo musíš vedieť o Justice League!

Nový a zároveň aj prvý trailer v poradí filmu Justice League vyšiel prednedávnom a za túto dobu zaznamenal množstvo kladných ohlasov. Vďaka veľkolepému traileru sa pojem “Justice League“ dostal viac do povedomia ľudí. Superman? Batman? Kto ešte? Práve pre tieto otázky tu je tento článok, ktorý vám vysvetlí všetko, čo musíte vedieť predtým, než si výjdete do kina na Justice League.

Justice League je v skratke zoskupenie hrdinov od nakladateľstva DC Comics. Spisovateľ Gardner Fox, ktorý je otcom Justice League, prvýkrát uviedol toto zoskupenie hrdinov v “The Brave and the Bold“ (skupina komiksových sérii od DC Comics) v čísle #28 a stalo sa tak v marci 1960. Ihneď po tomto čísle si Justice League uchmatla pozornosť množstva fanúšikov a v novembri 1960 získala svoj vlastný titul s názvom Justice League of America. Od tohto momentu sa Justice League stala predlohou pre množstvo videohier, televíznych sérii a onedlho dostane aj vlastné filmové spracovanie.

Justice League (2017)

Členovia Justice League sa v priebehu rokov postupne rozrastali, no prvá podoba Justice League sa skladala z hrdinov, ktorých poznáme najlepšie: Batman, Green Lantern, Flash, Wonder Woman, Aquaman, Martian Manhunter a samozrejme jeden z najznámejších členov Superman. Postupne sa k nim pridali: Cyborg, Shazam!, Green Arrow, Firestorm, Hawkman a mnoho ďalších, až napokon počet členov Justice League neprekonal číslo 150. Supermana a Batmana netreba predstavovať a tak prejdeme rovno na zvyšnú časť základnej sedmičky.

Wonder Woman

Vlastným menom Princezná Diana pochádzajúca z rodu Amazoniek. Je dcérou vládcu bohov Dia a kráľovnej Hippolyty. Než sa Wonder Woman stala princeznou Amazoniek, podstúpila náročný tréning, ktorý ju spravil neporaziteľnou bojovníčkou. Jej zbraňou je legendárny meč, ktorý môže vlastniť iba ona, ďalej je to štít a mocné laso. Prvýkrát sa objavila v roku 1941 v All Star Comics číslo #8. Onedlho bude mať premiéru aj jej vlastný film 2. júna 2017, kde si Wonder Woman zahrá Gal Galdot.

Flash

Flash, ktorého skutočné meno je Barry Allen, sa poprvýkrát predstavil v roku 1941 vo Flash Comics #1 a jeho tvorcom je Gardner Fox, ktorý je tiež tvorcom aj Justice League. Flash, čo vyplýva aj z jeho mena (Blesk), je obdarený schopnosťou pohybovať sa rýchlosťou blesku, má zrýchlené reflexy a často porúša fyzikálne zákony. Vo filme Justice League si ho zahrá Ezra Miller. Flash získal v roku 2014 aj seriálové spracovanie, kde si ho zahral Grant Gustin.

Green Lantern

Identita Green Lanterna sa vyvíjala dvakrát, a to v roku 1940, kde v týchto rokoch rástla popularita superhrdinov hlavne v Severnej Amerike a skutočné meno Green Lanterna bolo Alan Scott. Po prestávke sa opäť Green Lantern objavil na scéne v roku 1959, a to vďaka hlavne narastajúcej popularity sci-fi žánru. Vtedy príbeh opisoval Green Lanterna tak, ako ho poznáme z filmu z roku 2011 (stvárnil ho Ryan Reynolds, tiež známy aj ako Deadpool), kde jeho pravé meno bolo Hal Jordan. Green Lantern je vlastníkom prsteňu, pomocou ktorého si dokáže vytvoriť to, na čo pomyslí. Vo filme Justice League sa pravdepodobne neobjaví.

Aquaman

Arthur Curry, vládca Atlantídy. Aquaman vznikol v roku 1941 a práve on bol pôvodne zakladateľom Justice League. V roku 1967 vznikol jeho prvý animovaný seriál. Atlantíde vládne spolu s jeho ženou a kráľovnou Merou, ktorú uvidíme aj v Justice League (stvárni ju Amber Heard). Samotného Aquamana si v Justice League zahrá Jason Momoa a uvidíme ho aj v jeho sólo filme v roku 2018.

Martian Manhunter

Hrdina pochádzajúci z Marsu zo zelenej rasy, ktorého meno je J´onn J´onzz, disponuje rozličnými schopnosťami. Patrí sem schopnosť lietať, nadľudská sila, neviditeľnosť, regenerácia, telepatia, telekinéza a najzaujímavejšou shopnosťou zo všetkých je vlastnosť tvarovať svoje telo. Superman raz povedal o Martian Manhunterovi: „Je to najmocnejšia bytosť na povrchu Zeme.“ Prvýkrát sa objavil v Detective Comics #225 v roku 1955. Neskôr sa pridal k Justice League. Pravdepodobne sa ani on neobjaví vo filme Justice League, ale mohli sme ho vidieť v seriáli Supergirl.

Cyborg

Dokonalý robot, ktorý je napoly stroj a napoly človek. Vlastným menom Viktor Stone bol synom jedného z dvojice vedcov. Stal sa testovacím terčom pre Otcove pokusy. Viktor sa však dal na zločineckú cestu a tá ho priviedla do konfliktu dvoch pouličných gangov, pri ktorom utrpel vážne zranenia. Otec ho pomocou jednej z Mother Boxes priviedol naspäť k životu. Viktor a jeho nové telo tak získalo rôzne kybernetické vylepšenia, nadľudskú silu, odolnosť, rýchlosť a schopnosť meniť svoje časti tela na zbrane. Nie je síce členom pôvodnej sedmičky, no objaví sa vo filme, kde si ho zahrá Ray Fisher.

Darkseid

Nesmieme zabudnúť ani na najväčšieho nepriateľa Justice League Darkseida, ktorého pred nami Warner Bros. a DC stále skrývajú, no vo filme by sa mal pravdepodobne objaviť. Darkseid je tyranský vládca planéty Apokolips a už odpradávna sa snaží dobyť Zem a stať sa tak vládcom Zeme. Patrí medzi najmocnejšie bytosti v DC Universe. Jeho najmocnejšou silou je energia, ktorú vystreluje z očí alebo rúk a táto energia dokáže zničí všetko a každého, i keď postavy ako Superman a Doomsday dokážu odvrátiť túto energiu, no nie nadlho a v momente keď sa ich dotkne, trpia veľkou bolesťou.

Darkseid sa tiež dokáže teleportovať priestorom aj časom. Ďalšou schopnosťou sú jeho nesmierne rýchle reflexy, dokáže meniť svoju fyzickú veľkosť a tiež, ako takmer každé božstvo, je nesmrteľný. Má syna Oriona a vlastní armádu, ktorú sme mohli vidieť v Batman v Superman: Dawn of Justice. Existuje aj jeho Amalgam (spojenie charakterov Marvel a DC Universe) verzia s názvom Thanoseid.

Orion

Darkseidova armáda

Dôležitá časť histórie Justice League sa spája s tzv. Mother Boxes. Sú to “živé počítače“ v podobe škatúľ. Vysoko rozvinuté stroje dokážu meniť gravitáciu, preniesť energiu z jedného miesta na druhé, zvýšiť silu majiteľa a spraviť ho nesmrteľným a mnoho ďalších schopností. Práve o tieto Mother Boxes sa bude viesť vojna vo filme Justice League.

Prehľad ďalších členov Justice League

Dúfam, že vám článok priniesol informácie a poznatky, o ktorých ste predtým nevedeli. Ďalšie otázky ohľadom Justice League píšte do komentárov.

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Čo určite nebude obsahovať Snyder Cut?

Tento rok je do značnej miery ovplyvnený koronavírusom. To však neznamená, že neprebiehajú tradičné “Comic …

2 komentáre

  1. Avatar

    Až na to že první Flash nebyl Barry Alen ale Jay Garrick

  2. Avatar

    Co je to jostic legue ale inak super clanok od erika ako vzdy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.