Vystrihnuté scény Jednotky samovrahov boli odhalené!

Už sú to dva týždne, čo snímok Jednotka samovrahov okúsil svetlo sveta a za tú dobu vyplávalo na povrch veľa negatívnych informácií. Jednou z nich je počet vystrihnutých scén. Síce režisér snímku David Ayer potvrdil, že na Blu-Ray sa bude nachádzať niečo vyše 10 minút vystrihnutého materiálu, ale posledné informácie dokazujú, že toho bolo dokonca ešte viac.

A nižšie Vám prikladám zoznam vystrihnutých alebo strihnutých scén (SPOILER ALERT – Niektoré z týchto bodov môžu zahŕňať informácie, ktoré sa spájajú s finálnou verziou filmu, a tak môžu byť považované sa spoiler. Pamätajte si. Boli ste varovaní.):

 1. V prvých fázach strihania sa mala úvodná scéna zameriavať na June Moonovú posadnutú Čarodejnicou, resp. Enchantress. Ale nakoniec sa tak nestalo a táto scéna bola natočená opäť a nasledovne bola zostrihaná do flashbackov, ktoré sa objavovali až v nejakých tých 20 minútach stopáže(približne). V konečnom dôsledku patrí úvodná scéna Deadshotovi.
 2. Deadshot sa nachádza v cele a pozerá sa von oknom na dážď, zatiaľ čo rozmýšľa nad svojou dcérou.
 3. El Diablo pozoruje horiacu zápalku predtým než ju zahasí, kvôli prísahe, že už viackrát nebude používať svoje sily.
 4. El Diablo je prevážaný do tréningového centra v tube naplnenou vodou, aby potlačila jeho sily a nasledovne je spolu s tou vodou vypustený.
 5. Prvé rozhovory naznačovali veľké prejavy sexizmu a rasizmu u Captaina Bumeranga, ale film oplýva iba ľahkými náznakmi takéhoto správania(najmä voči Katane), teda väčšina týchto prejavov bola vystrihnutá.
 6. Prvé správy hovorili o väčšom priestore pre minulosť Killera Croca, ktorá ho mala zachytávať ako vyvrheľa spoločnosti, kvôli jeho výzoru, ale on sám seba presvedčil, že je svojim spôsobom nádherný. Cesty Croca a Batmana sa mali skrížiť počas jeho pracovania pre najväčších mafiánov Gothamu, zatiaľ čo rozmýšľal nad jeho ovládnutím. Ďalšie scény ukazovali jeho záľubu v tvorení sôch z vyradených materiálov. Do finálnej verzie sa však dostali iba narážky na jeho “krásu”.
 7. Ďalšia vystrihnutá scéna zahŕňala pasáž, kedy počas prepravy Jednotky samovrahov(prostredníctvom helikoptéry) do Midway City(čo sa aj stalo) prišlo Killerovi Crocovi na zvracanie a nakoniec to skončilo jeho “vyvrátením” polo-strávenej kozy a nasledovne ju opäť skonzumoval, zatiaľ čo vojaci z Navy Seals boli patrične znechutení(a toto sa už nestalo).
 8. Prvé verzie filmu zahŕňali vyobrazenie Slipknota ako muža, ktorý sériovo znásilňuje ženy, aby bol pre publikum nesympatický pred jeho smrťou.
 9. Viacero scén so znázornením vzťahu medzi June Moonovou a Rickom Flagom, zahŕňajúc jeho čítanie zložky s členmi Jednotky samovrahov od Amandy Wallerovej.
 10. Ďalšia scéna, kde je Rick Flag s June Moonovou na rande.
 11. Predĺžená scéna, kde Joker vypočúva kapitána Griggsa, zahŕňajúc vetu “I can’t wait to show you my toys,” teda “Nemôžem sa dočkať toho ako ti ukážem moje hračky,” čo bolo v každom traileri, ale z filmu to bolo odstránené.
 12. Joker a jeho muži utekajú po streľbe v reštaurácii. Harley, ktorá je už ovplyvnená Jokerom, ich prenasleduje na motorke a zastaví auto. Joker si v tej všetkej frustrácii udrie hlavu do skla.
 13. Joker a Harley sa nakoniec dostanú do bitky, čo skončí tým, že Harley mieri s pištoľou na Jokerovu hlavu. Joker jej to sladko vyhovorí, nasledovne ju odzbrojí a ako tomu hovoríme my na východe, tak jej dá “naspak ruky” a potom s ňou opäť hovorí sladkým tónom, čo sa skončí bozkom.
 14. Predĺžená scéna, kde Harley skočí do chemikálií – viac kúskov dialógu od Jokera.
 15. Predĺžená scéna s naháňačkou medzi Batmanom a Jokerom spolu s Harley. Jedným z príkladov je ako Joker udiera do stropu jeho auta.
 16. Harley, ktorá používa baseballovú pálku ako falošnú zbraň, strieľajúc po neviditeľných nepriateľoch.
 17. Predĺžená scéna, kedy sa Joker vláme do výrobne nanobomb, aby zneškodnil bombu, ktorú má Harley v krku.
 18. Viacero interakcií medzi Harley a Boomerangom. Prvé verzie zahŕňali ako Harley nemá príliš rada Boomeranga napriek tomu, že ku ostatným členom Jednotky samovrahov si buduje dobrý vzťah.
 19. Predĺžená “barová scéna”, kedy Harley prijíma od každého objednávky. Deadshot si dáva kolo, Katana chce Whiskey, Croc a Boomerang si dajú pivo a Harley sa nakoniec pýta El Diabla, čo chce on a ten si žiada vodu, čo sa končí vtipom od Harley “is good idea,“, teda voľným spôsobom preložené “čo je mimochodom dobrý nápad“.
 20. Niekoľko vystrihnutých scén, ktoré vyobrazovali vzťah medzi Harley a Jokerom viac ľúbezným než zneužívaným(zo strany Jokera).
 21. joker-harley-alternate-suicide-squad

 22. Joker a Harley sa dostávajú do hádky v ukradnutej helikoptére. Prvé verzie zobrazujú ako Joker strčí Harley, aby zomrela a nasledovne je helikoptéra zostrelená. Čo bolo prerobené tak, že najprv bola zasiahnutá helikoptéra a Joker strčí Harley, aby ju zachránil.
 23. Joker sa vráti počas finálnej bitky v stanici metra s polo-spálenou tvárou od výbuchu helikoptéry, čo vedie ku hádke s jednotkou. Nabáda Harley, aby utiekla s ním, ale tá to odmieta, aby mohla pomôcť Jednotke samovrahov vo finálnej bitke. Po tom Joker hodí odistený granát na jednotku, aby zakryl vlastný útek.

Tak to máme 22 bodov scén, ktoré boli vystrihnuté a niektoré body zahŕňali dokonca viac než jednu scénu, no isté je, že tento materiál sa do 10 minút nezmestí ani náhodou. Niektoré veci neboli vo filme zahrnuté, kvôli tomu, že mohli zdvihnúť hodnotenie na Rkový rating, narážam najmä na scény s Jokerom. A čo je ešte horšie, že Ultimate cut(pomohol BvS), ktorý by zahŕňal všetky tieto scény sa zatiaľ ani nezvažuje, tak určite budeme sledovať vývoj tejto situácie a ak sa niečo zmení, tak Vás budeme dozaista o tom informovať.

Zdroj: cosmicbooknews.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Komentár

 1. Avatar

  Škoda, že sa to tam všetko asi nezmestí, ja osobne čo chcem vedeť je, keď havarujú s lamborginy, ako joker odtial zmizol…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.