Vysvetlenie potitulkových scén Strážcov Galaxie Vol. 2

Mnoho fanúšikov bolo sklamaných, že sme sa v Guardians of the Galaxy Vol. 2 nedočkali žiadnych veľkých potitulkových scén, ako napríklad v Doctorovi Strangovi, keď sa na konci objavil Thor. Vec sa má ale tak, že film GotG2 sa odohráva štyri roky pred Infinity War a pár mesiacov po GotG1 (GotG3 sa bude odohrávať po Infinity War), preto teazovanie budúcich filmov v tomto filme by nedávalo zmysel.

Dostali sme 5 potitulkových scén, skoro všetky pojaté s humorom. Ale aj tak sa v nich skrývalo mnoho stôp, ktoré nám prezrádzajú, kam bude GotG3 smerovať a čo všetko môžeme vidieť v Infinity War. Poďme si ich teda rozobrať.

POZOR: V článku sa nachádzajú SPOILERY!

Prvá scéna

Sean Gunn, brat Jamesa Gunna, je hlavnou postavou v prvej scéne. Učí sa, ako ovládať Yonduov šíp. Scéna vyvrcholí šípom v Draxovej hrudi. Na prvý pohľad to vyzerá, že scéna je len na pobavenie, ale keď sa nad tým zamyslíme, tak pochopíme, že Kraglin trénuje na to, aby sa stal novým členom Strážcov Galaxie. A podľa fotiek, ktoré herec posielal na instagram, sa zdá, že sa objaví nielen v GotG3, ale aj v Infinity War po boku Strážcov.

Druhá scéna

V druhej scéne vidíme postavu Silvestra Stalloneho, Stakar Ogord. V scéne vidíme, ako sa po Yonduovej smrti zjednotia Ničitelia na čele so Stakarom. Táto scéna je síce krátka, ale plná odkazov. Napríklad štyria z piatich postáv, ktoré tam vidíme, sú Strážcovia Galaxie z komiksov; (sprava) Martinex, zahral si ho Michael Rosenbaum aka Lex Luthor zo Smallvillu, Charlie-27 (Ving Rhames), Aleta (Michelle Yeoh), Mainframe (to je tá hlava, ktorá vyzerá ako Cybermen z Doctor Who; na fotke nie je), nahovorila ho Miley Cyrus. Červený chlapík, Kruggar, je čarodejník tak, ako Doctor Strange.

Stakar je vo filme len veliteľ Ničiteľov, ale v komikse je známy skôr ako Starhawk, jeho príbehy tvoria cestovanie v čase či prežívanie života stále dookola. Niečo také asi neuvidíme v tretej časti Strážcov, ale Gunn potvrdil, že má so Slyom plány a chce ho zakomponovať do MCU.

Tretia scéna

Jednou z výčitiek filmu je, že záporačka filmu, ktorá bola teazovaná celý čas v traileroch, sa vo filme objaví len na pár minút. Ayesha však mala za úlohu vytvoriť postavu pre budúce filmy MCU. V jej potitulkovej scéne je predvolaná pred radu, aby bola súdená za škody, ktoré utrpela počas snahy získať späť batérie. Priazeň rady si chce získať prostredníctvom svojho výtvoru, bytosti, ktorá je ďalší stupeň v evolúcii, nazvala ju Adam.

Adam Warlock je v komiksoch Ayeshine genetické dvojča vytvorené skupinou vedcov zvaných Beehive. Cieľom bolo vytvoriť človeka, ktorý bude vrcholom ľudskej evolúcie. Adam hrá v komiksoch veľkú rolu v udalosti Infinity Gauntlet a istý čas vlastnil/ochraňoval Soul Gem (tento kameň nekonečna sme ešte v MCU nevideli). Tým pádom môžeme predpokladať, že sa objaví vo filme Infinity War, poprípade až v Avengers 4, určite sa však objaví v GotG3.

Štvrtá scéna

Peter vojde do Grootovej izby, prikáže puberťákovi Grootovi upratať si výhonky, Groot sarkasticky “I am Groot” nasledované dlhým, mrzutým mlčaním.

😀 Nemám k tomu, čo dodať…

Piata scéna

Stana Leeho sme vo filme mohli vidieť až dvakrát, prvý raz, keď Rocket a Yondu 700krát skákali priestorom, a druhý raz v poslednej potitulkovej scéne.

Prvýkrát vidíme Leeho, ako rozpráva príhodu o tom, ako raz na Zemi robil kuriéra pre Federal Express. Ak vám to nič nehovorí, naráža na cameo z CA: Civil War, keď doniesol balíček pre Tonyho Starka. No a v potitulkovej scéne vidíme, ako od neho jeho spoločníci odchádzajú a on kričí za nimi, že im má toho ešte veľa čo porozprávať a nemá sa ako dostať domov.

Ďalšie príhody:

Takže, kto sú tie postavy so Stanom? Volajú sa The Watchers, sú to bytosti, ktoré sa bavia tým, že pozorujú inteligentný život vo vesmíre. Jednou z fanúšikovských teórii je, že Stan Lee je v skutočnosti Watcher zvaný Uatu, preto sa objavuje v každom filme a skáče bez problémov z vesmíru do vesmíru, resp. zo štúdia do štúdia. Kevin Feige potvrdil, že táto teória bola hlavnou inšpiráciou pre potitulkovú scénu.

V titulkoch si môžete všimnúť, že postava Stana Leeho sa volá “The Watcher’s Informant”. Leeho ako Informátora Watcherov uvidíme aj vo filmoch Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok a Avengers: Infinity War.

Tak, čo hovoríte na potitulkové scény? Ktorá vás pobavila najviac? Dajte nám vedieť pod článkom alebo na našom Facebooku a vyhráte tak skvelé filmové ceny.

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.