Vysvetlenie potitulkovej scény Avengers: Infinity War

Narozdiel od nedávnych filmov od Marvelu, ktoré obsahovali dve a viac potitulkových scén, Avengers: Nekonečná vojna sa vracia späť ku koreňom, a tak, ako Iron Man 1, má len jednu potitulkovú scénu a navyše tiež s Nickom Furym. Poďme sa na ňu pozrieť.

Pozor článok bude obsahovať spoilery z Avengers: Infinity War a Avengers 4!

Popis potitulkovej scény: Nick Fury a Maria Hill sa rútia po rušných uliciach New Yorku. Snažia sa lokalizovať Avengerov, keď zrazu na ulici vypukne panika. Do ich auta odrazu narazí dodávka bez vodiča. Obaja vystúpia z auta, na ulici sú počuť zúfale výkriky, sirény záchranárskych áut, v diaľke padajúcu helikoptéru, keď  sa v tom zrazu Hillová začne meniť na prach. Fury sa rozhliada okolo seba, už mu pomaly dochádza, čo sa deje, vytiahne pager a vytočí nejaké číslo so slovom “Motherf…” Nestihne dokončiť to, čo chcel povedať, pretože sa aj on rozplynul vo vetre. Záber sa pomaly presúva na pager a tam vidíme symbol Kapitánky Marvel.

Symbol Kapitánky Marvel sa takto prvý raz objavuje v Marvelovskom filmovom vesmíre (MCU). Kapitánku si zahrá Brie Larson v rovnomennom filme, ktorý uvidíme na budúci rok v marci. Z toho mála informácií o filme môžeme povedať, že film sa bude odohrávať v 90. rokoch, teda pred IW, a Nick Fury v ňom zohrá kľúčovú rolu, pričom sa po jeho boku objaví aj mladý Agent Coulson. Zápletka filmu by sa mala točiť okolo mimozemskej rasy Kree. Viac o filme tu.

Avengers Strikes Back

Thanosovo lusknutie prstov rozpútalo v galaxii chaos. Preživší Avengeri pod velením kapitánky Marvel sa vydávajú na novú tajnú misiu, aby odvrátili hrozné udalosti Infinity War…

Najkontroverznejší moment na konci filmu bolo získanie Kameňu času. Doctor Strange, ktorý prisahal chrániť Orb Agamotto svojím životom a podľa jeho slov by neváhal obetovať Iron Mana či Spider-Mana, aby ho Thanos nezískal. Predsa, keď sa Tonymu Thanos chystá zasadiť posledný úder, Strange dobrovoľne vydáva kameň.

Jeho tvrdenie, že ide o “jediný spôsob”, môže znamenať, že to bol jediný spôsob, ako zastaviť Thanosa pred zabitím Tonyho. To by znamenalo, že prežitie Tonyho Starka je nevyhnutné pre prípadnú porážku Thanosa. Tony nie je najsilnejším členom Avengerov, Iron Man je ale rovnako dôležitý, ako kapitán Amerika vo vedúcej úlohe v rámci tímu a po takomto zničujúcom údere hrdinovia z Avengers budú potrebovať Tonyho, aby sa správne preskupili.

Kto prežil Infinity War: Tony Stark, Steve Rogers, Nebula, Thor, Rocket, Natasha Romanoff, James “Rhodey” Rhodes, Bruce Banner, Okoye, M’Baku

Ktorých sme nevideli zomrieť na plátne: Shuri, Pepper Potts, Wong, Clint Barton/Hawkeye, Scott Lang/Ant-Man, Hope Pym/The Wasp a Hank Pym

Kto zomrel určite: Loki, Gamora, Vision

Kto sa rozplynul: Bucky, Black Panther, Groot, Scarlet Witch, Falcon, Star-Lord, Mantis, Drax, Doctor Strange, Spider-Man, Nick Fury, Maria Hill

Nie je však dôvod smútiť, koniec koncov polovica postáv ma naplánované svoje sólo filmy. Podľa programu MCU sa z určitosťou vráti Spider-Man, Strážcovia Galaxie a Black Panther. Bucky a Doctor Strange sú tak silno spätí s budúcnosťou MCU, že ani lusknutie prstov ich nedokáže zabiť.

Keď si pozrieme zostavu preživších Avengerov, môžeme si všimnúť, že prežili všetci z prvého filmu.

Avengers: Days of future past

Pôvodný tím Avengerov má jasné poslanie, zvrátiť udalosti z Nekonečnej vojny.

Thanosovo “víťazstvo” zanecháva veľa otázok, vrátane stavu Infinity Gauntlet. Po lusknutí je zlatá rukavica popraskaná a spálená, Thanos bol schopný použiť Space stone, aby unikol, takže rukavica evidentne stále funguje. Týmto sa dostávame k teórii, ktorá hovorí o tom, že v štvrtom filme o Avengeroch sa bude cestovať v čase.

Ako budú Avengeri cestovať v čase? Jednou z očividnejších odpovedí je pomocou Kameňa času. Problém je, že hrdinovia prišli o Doctora Strangea a kamene stále vlastní Thanos, ktorý síce splnil svoj účel, ale pochybujem, že kameň len tak daruje Avengerom. Kto ďalší by mohol ovládnuť Infinity Gauntlet si prečítajte v článku od Erika.

Druhou a o niečo pravdepodobnejšou možnosťou je prostredníctvom Ant-Mana a Kapitánky Marvel. Obe postavy sú úzko späté s mysterióznou dimenziou zvanou “Quantum Realm.” Keď sa Ant-Man zmenšuje, vstupuje do mysterióznej reality, kde priestor a čas nehrá žiadnu rolu. Tento rok uvidíme film Ant-Man and the Wasp, kde sa Ant-Man bude snažiť vyslobodiť Wasp z tejto dimenzie. Ďalšia nápoveda v prospech teórie je spolupráca na scenári kvantového fyzika Dr. Spirosa Michalakisa.

Avengers 4 sa začalo natáčať tri mesiace po IW, v auguste, netrvalo dlho a internet zaplavili fotky z natáčania. Dnes nám tieto fotky môžu napovedať, čo uvidíme v roku 2019. Fanúšikovia si najprv lámali hlavu, prečo má film toľko flashbackov, ale keď sa po boku Kapitána a Iron Mana začal objavovať Ant-Man a navyše každý člen tímu mal na zápästí akýsi druh technológie, ľudia začali špekulovať nad cestovaním v čase.

Quantum Realm existuje mimo bežného toku času a priestoru. Ant-Man a kapitánka Marvel ho môžu využiť na cestovanie do minulosti. Bezpochyby je ťažké pohybovať sa v tejto dimenzii, preto na fotkách z natáčania vidíme toľko časových období.

Na pľaci sa Avengeri objavili vo svojich klasických kostýmoch z roku 2012, Thor je opäť zlatovláska a Loki v putách.

Tony vo veste Agentov SHIELDu, organizácia je v súčasnosti viac-menej nefunkčná.

Posledný dôkaz v prospech teórie je návrat postáv, ktoré zomreli pred Infinity War. Po boku Chrisa Evansa a Roberta Downeyho sa v čase natáčania objavovali herci Maximiliano Hernandez, ktorý hral Agenta Sitwella (zabili ho v Captain America: The Winter Soldier) a Frank Grillo (Crossbones).

Či je táto teória správna, sa dozvieme možno už čoskoro, keď nám tvorcovia filmu odhalia názov Avengers 4. Názov má byť podľa bratov Russovcov veľký spoiler, preto ho držia v tajnosti.

Avengers 4 uvidíme v kinách 2. mája 2019. Čakanie nám skrátia dva filmy z MCU, prvým bude Ant-Man dvojka (premiéra 5. júl 2018), ktorá sa odohráva po Civil War a pred Infinity war. Dva mesiace pred Avengers 4, 7. marca 2019, nám bude oficiálne predstavená Captain Marvel.

Zdroj: screenrant.com, cinemablend.com, youtube.com/user/emergencyawesome

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.