Vysvetlenie potitulkovej scény v X-Men: Apocalypse

Tak ako všetky filmy o superhrdinoch aj X-Men: Apokalypsa má potitulkovú scénu. Podobne ako X-Men: Days Of Future Past, je scéna navrhnutá tak, aby nám odhalila akým smerom sa bude X-Menovská séria uberať.

Potitulková scéna
Scéna začína záberom na upratovaciu čatu v Strykerovej základni. Vysávajú nábojníce, čistia krv, odnášajú telá, vojaci sú opäť rozmiestnený po chodbách. V tom na scénu nakráča muž v obleku a s kufríkom. Namieri si to rovno do miestnosti kde bol zatvorený Wolverine a vyberie ampulku krvi s nápisom “Weapon X”. Vloží ju do kufríka vedľa ďalších dvoch ampuliek – jedna zelená, druhá žltkastá. Potom kufrík zatvorí. V zábere sa ocitne malá kovová menovka, čo znamená, že kufrík patrí firme “Essex Corp.”. A strih.

film-x-men-apocalypse-exxex corp

Čo scéna znamená
Potom, čo X-Men: Apocalypse sa musí vysporiadať s najväčším záporakom 80. rokov sa zdá, že v ďalšom pokračovaní X-Menov sa pozornosť obracia na najväčšieho záporaka 90. rokov: Nathaniela Essexa aka Mr. Sinister.

Sinister je tvar-meniaci, genetik Viktoriánskeho obdobia, ktorý v komiksoch – dostal od Apokalypsa boost svojich schopností a stal sa prakticky nesmrteľným. Sinister sa zaujíma o X-Menov predovšetkým preto, lebo je posadnutý získavaním a katalogizáciou mutantích génov, aby mohol vytvoriť jeho klonovú armádu.

sinister_scott_jean_family_tree

Potom ako objaví, že kombinácia DNA Scotta Summersa a Jean Grey vytvorí neuveriteľne silného mutanta, ktorý bude schopný zničiť aj Apokalypsa (ktorého sa stále bojí) Sinister strávi mnoho času aby ho vytvoril. Dokonca Sinister riadil sirotinec, v ktorom mladý Scott a Alex Summers, skončili po smrti svojich rodičov.

Vzhľadom k tomu, že X-Men: Apocalypse predstavil Scotta Summersa a Jean Grey a ich obrovské nekontrolovateľné schopnosti, môžeme predpokladať, že práve to by mohlo hrať významnú rolu v ďalšom X-Menovskom filme. Tak isto, má aj DNA Wolverina a pár ďalších mutantov, takže je úplne možné, že uvidíme ako vytvára Marauder klonov, jeho vlastných zvrátených X-Menov. Jedného z členov Marauderov (Záškodníkov), Riptidea, sme mohli vidieť už v X-Men First Class. Ďalší známi členovia tímu sú Mistique a Gambit.

Riptide na pravo
Riptide napravo

Jediné čo vyvracia teóriu o tom, že Sinister bude zloduch v budúcom X-Menovskom filme, sú vyjadrenia producentov, ktorí sa rozrozprávali o tom ako chcú preskúmať vesmír a v takom prípade by v ňom pre Sinistera nebolo miesta. Na druhú stranu netreba zabúdať, že prichádza film o Gambitovi.

V komikse boli Gambit a Sinister predstavený zhruba v rovnakom čase. Sinister pomohol Gambitovi ovládnuť jeho schopnosti tým, že mu odobral trochu mozgového tkaniva. Gambit mu na oplátku pomohol zostaviť tím Marauderov. Ale potom ako ho Sinister poslal do tunelov z masakrovať Morlockov a zanechal po sebe plno mŕtvol, pridal sa k X-Menom, tí to ale časom zistili a vyhodili ho.

Keďže FOX stále chce urobiť film o Gambitovi možno bude Sinister záporák v jeho filme. Možno je všetko naplánované tak aby scéna previazala silnejšie X-Menov a Gambita. Ako to presne bude sa časom dozvieme a my vás o tom budeme radi informovať.

Medzi časom sa môžete s nami podeliť o svoje teórie.

Zdroj: denofgeek.com, marvel.wikia.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.