Vysvetlenie potitulkových scén Ant-Man a Wasp

Najnovší film z Marvelovského filmového vesmíru, Ant-Man a Wasp, má podobne ako všetky ostatné filmy z MCU dve potitulkové scény. Keďže film má premiéru po Avengers: Infinty War, fanúšikovia s napätím čakali, či potitulkové scény prezradia niečo o budúcnosti Avengerov.

POZOR, SPOILERY

Prvá scéna:

Hope, Hank a Janet stoja pred Luisovou dodávkou, v ktorej sa nachádza zmenšený kvantový tunel. Scott sa chystá vstúpiť do Kvantovej ríše, aby nabral viac častíc pre Avu (Ghost). Janet Scotta pred vstupom do tunela varuje “Nieže ťa vtiahne časový vortex. Potom ti už nedokážeme pomôcť.” Scott vstúpi do Kvantovej ríše a rodina Pymovcov sa ho snaží cez vysielačku kontaktovať, ale on sa im zo žartu neozýva. Nakoniec sa im ozve, pozbiera záhadné liečivé častice pre Avu a keď je pripravený ísť späť, nedokáže kontaktovať nikoho zvonku. Najprv si myslí, že mu oplácajú vtip, ale potom kamera zaberie vonkajší svet a tam sa vo vzduchu rozplývajú tri siluety.

Hope, Hank a Janet sa tak stali ďalšími obeťami Thanosovho lusknutia prstov. Scott prežil lusknutie možno preto, lebo sa technicky nenachádza v našom vesmíre – ale jeho osud nie je o nič lepší, na svete nezostal nikto, kto vie, kde sa Scott nachádza. V Ant-Man jednotke, keď sa Scott ocitol v Kvantovej ríši, sa z nej dokázal dostať sám pomocou regulátora vo svojom obleku, avšak vo filme Ant-Man a Wasp dali scenáristi jasne najavo, že Scottov regulátor nefunguje tak, ako má. Tým sa dostávame k časovým vortexom, pred ktorými ho varovala Janet.

Ako to býva u scenáristov zvykom, z nenápadnej zmienky dokážu urobiť celú zápletku budúceho filmu. Časový vortex môže byť kľúčom k cestovaniu v čase, ktoré sa nám podľa uniknutých fotiek z natáčania Avengers 4 črtá. Fotky nasvedčujú tomu, že hrdinovia sa vrátia k bitke v New Yorku, ktorá sa konala v roku 2012 v The Avengers.

Fotka z konca minulého roka zachytáva Tonyho Starka v tričku Black Sabbath, ktoré nosil v Avengers 1. Neskôr na ďalších fotkách bol dlhovlasý Thor, Cap stojaci vedľa staršie vyzerajúceho Tonyho Starka a Ant-Mana. Hrdinovia mali na zápästiach neznáme zariadenie.

Dokonca aj Evangeline Lilly uverejnila na svojom instagrame fotku z natáčania, kde má vlasy rovnaké, ako nosila Hope v Ant-Man 1. Fotky naznačujú použitie B.A.R.F. technológie (virtuálna realita vytvorená Starkom, ktorú sme prvý raz videli vo filme CA: Civil War) alebo cestovania v čase. Ďalším vodítkom k cestovaniu v čase je preobsadenie Cassie Lang, Scottovej dcéry, 16 ročnou herečkou Emmou Fuhrmann.

Čo sa nakoniec stane s Ant-Manom sa možno dozvieme už vo filme Captain Marvel, Kapitánka sa vie tiež pohybovať v Kvantovej ríši. Film Captain Marvel sa má odohrávať v 90. rokoch 20. storočia, takže ak tam uvidíme Ant-Mana, tak jedine v potitulkových scénach. Jedno je však isté. Ant-man sa vráti do normálneho sveta vo filme Avengers 4, ktorý sa bude odohrávať hneď po udalostiach Infinity War. Podľa uniknutých záberov a plagátu je Scott Lang kľúčovou súčasťou tímu.

Druhá potitulková scéna:

Ant-Man & The Wasp si môžete pozrieť od 5. júla v kinách. Captain Marvel a Avengers 4 majú premiéru v roku 2019, najprv uvidíme Kapitánku v marci a následne Avengerov v máji.

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.