Vysvetlenie potitulkových scén Black Panther

Fanúšikovia marveloviek už automaticky očakávajú potitulkové scény a samozrejme, aj v Black Pantherovi sme sa ich dočkali. Na prvý pohľad boli scény dosť “skúpe na slovo”, ale keď sa nad nimi dobre zamyslíme, dá sa z nich pár veci predpovedať.

V prvej scéne T’Challa plní svoj sľub a otvára hranice Wakandy celému svetu.

My, fanúšikovia, si môžeme z tejto scény odniesť tri veci. Prvá, Black Panther sa stáva významným členom hrdinov v MCU, tak ako aj v komiksoch. Druhá, T’Challova filozofia a politika nemusí voňať ostatným hrdinom, blíži sa ďalšia Civil War? A tretia, ktorá môže nastať, je, že Black Panther sa stane technologickým lídrom Avengers a nenápadne tak nahradí Iron Mana.

Druhá scéna je o niečo zaujímavejšia, vidíme v nej, ako sa deti z Wakandy prizerajú White Wolfovi, z ktorého sa vykľuje jednoruký Bucky.

Naposledy sme videli Buckyho v Civil War, keď ho Black Panther zaviera do kryokomory. V tejto scéne vidíme Buckyho bez ruky a vyzerá, že je z neho konečne starý dobrý Bucky z Captain America: First Avenger. Shuri je presvedčená, že sa môže stať mužom, ktorým býval.

O budúcnosti Buckyho nám môže napovedať prezývka, ktorú mu dali deti z Wakandy. White Wolf je v komiksoch nevlastný brat Black Panthera, vo Wakande velí tajnej polícii zvanej Hatut Zeraze. Fanúšikovia doteraz teoretizovali o tom, že Bucky sa stane novým Kapitánom Amerika, scenáristi z MCU si takto nenápadne pootvorili nové dvere pre Buckyho.

Čo toto všetko znamená pre Infinity War?

Rodina Black Panthera a Wakanda zohrá kľúčovú rolu v Infinity War. Vďaka prvému traileru vieme, že niekoľko Avengerov (Captain America, Hulk, Black Widow, Bucky a War Machine) si to rozdajú v masívnej bitke na pláňach Wakandy proti Thanosovej armáde, po boku s Čiernym Pantherom, Okeye a armádou Wakandy.

S otvorenými hranicami Wakandy do hry vstupuje vibranium a technológie s ním spojené. V prvom traileri IW mal Bucky novú ruku a v druhom Super Bowl traileri sme zas videli, ako sa Tonymu jeho oblek Iron Mana po tele rozširuje podobne ako T’Challaovi. Takže Shuri a Tony dajú hlavy dokopy a pripravia Avengerom nové hračky.

Vibranium dokáže nielen poháňať zbrane, ale aj “zázračne” liečiť prestrelenú chrbticu, ako tomu bolo v prípade Everetta Rossa (teraz, keď FOX predal X-Menov späť Marvelu, znamená to, že Proffesor X bude chodiť?). Tejto skutočnosti sa trochu obávam, pretože schopnosť liečiť kritické zranenia v takej miere by mohla mať negatívny vplyv na budúce filmy MCU. Aj keď vo vojne proti Thanosovi naši hrdinovia budú potrebovať všetky vychytávky, chceme sa o nich aj trochu báť, nie? Inak to nebude taká zábava.

Zdroj: screenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.