Vysvetlenie potitulkových scén Deadpool 2

Potitulkové scény Deadpoola 2 patria určite medzi tie najlepšie v histórii superhrdinských filmov. Ryan Reynolds sa pomocou nich rozhodol vyriešiť niektoré z jeho najväčších superhrdinských chýb.

Kľúčovou súčasťou príbehu Deadpool 2 je cestovanie v čase, Cableovo zariadenie dokáže cestovať iba dva razy, prvýkrát Cable využil zariadenie na cestu späť v čase, aby zabil Russella a druhýkrát ho využil na to, aby zachránil Wadea.

V potitulkovej scéne sme však videli, ako Deadpool s pomocou Negasonic Eleven a Yukio upravili zariadenie tak, aby ho Wade mohol využiť viackrát. Pochopiteľne, jeho prvá cesta časom mierila na začiatok filmu, aby zachránil svoju milovanú. Druhýkrát sa Wade presunie v čase k masakru X-Force, kde zachráni ​​bezmocného Petra.

Keď je Vanessa a Peter nažive, znamená to, že sa Deadpool 2 vôbec nestal ?

Tím X-Force vznikol ako odpoveď na Vanesinu smrť, teda keď Deadpool zachránil Vanessu, nemusel sa Wade registrovať na LinkedIn a zakladať X-Force, a tak Peter nikdy neumrel na chodníku v kaluži krvi.

Mr. Pool zabije Deadpoola z X-Men Origins: Wolverine

Po záchrane svojich obľúbencov sa Wade rozhodne napraviť ďalšiu z jeho chýb. Vráti sa späť do roku 2009, kde akurát Deadpool so zašitými ústami čelí Wolverinovi. Po tom, čo sa tam Wade zjaví, urobí niekoľkými strelami z jeho nevydarenej verzie fašírku a mladému Wolverinovi iba jednoducho vysvetlí – “len napravujem časovú linku”.

Táto scéna naznačuje, že v dvoch časových obdobiach existujú dvaja Wadeovia, ktorí vyzerajú úplne ako jedna známa filmová hviezda. Scéna nedáva zmysel ešte z jedného dôvodu, bola totiž prepísaná vo filme X-Men Days of Future Past a následne X-Men: Apocalypse, kde sme videli úplne iný útek Logana.

Deadpool zabije Ryana Reynoldsa predtým, ako natočí Green Lanterna

Posledná korekcia časovej osi. Deadpool sa vracia do momentu, v ktorom Ryan Reynolds čítal scenár filmu Green Lantern. Reynolds prehlási, že toto ho dostane medzi Áčkových hercov, Deadpool sa za ním zjaví a vystrelí mu mozog.

Tento vtip je očividne o niečo osobnejší, Reynolds si opäť robí srandu z neúspechu svojho DC filmu (má nižšie hodnotenie ako Origins: Wolverine). Ryan takto chladnokrvne napraví svoje chybné rozhodnutia, len škoda, že to isté neurobil aj s Blade: Trinity.

Vystrihnutá scéna

Potom, ako Reynolds napraví svoje dve najväčšie chyby kariéry fanúšikovia mohli pokojne odísť z kina. Pôvodne však bola ešte jedna scéna, ktorá na skúšobných premietaniach neuspela, a preto bola vystrihnutá.

Vo vystrihnutej scéne Deadpool cestoval v čase až do roku 1889, aby zabil malého Hitlera. V scéne sa Deadpool ocitol nad postieľkou s menovkou “A. Hitler”. Viditeľne nerozhodný Deadpool prešľapuje pred kolískou, no nakoniec sa rozhodne. Dieťa začne plakať a Deadpool ho umlčí hláškou: “Zavri hubu Ira, raz mi poďakuješ!” Scéna končí s pohľadom dieťaťa, ako ho Deadpool škrtí.

Už z popisu je jasné, prečo scéna neprešla cenzúrou. Mainstreamoví diváci by takýto typ humoru len ťažko predýchavali, a tým by si mohli úplne pokaziť dojem z filmu.

Holy Sh*t Balls! He’s the Juggernaut.

Na úplnom závere filmu naozaj nebola žiadna scéna. Pre fanúšikov, ktorí sa nevzdali nádeje, pustili tvorcovia aspoň Juggernautovu pesničku “You Can’t Stop this Mother Fucker”. Pieseň zaznie vo filme dvakrát, ale vždy je spravádzaná výbuchmi a streľbou, preto sa len ťažko započúvame do jej jedinečného textu.

“Fighting dirty”
“You can’t stop him. He’s the Juggernaut. You can’t stop this motherfucker”
“Holy Shit Balls”

Zdroj: screenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Komentár

  1. Avatar

    Ako sorry, ale toto “Tím X-Force vznikol ako odpoveď na Vanesinu smrť, teda keď Deadpool zachránil Vanessu, nemusel sa Wade registrovať na LinkedIn a zakladať X-Force, a tak Peter nikdy neumrel na chodníku v kaluži krvi.” je riadna blbosť. X-Force založil, aby zachránil Firefista pred Cabelom… Jej smrť mu len pomohla uvedomiť si, že má ochrániť Firefista. Takže MUSEL sa vrátiť, aby zachránil Petra…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.