Vysvetlenie potitulkových scén Justice League

Fanúšikovia superhrdinských filmov si priam žiadajú potitulkové scény, a tak sa DC podvolilo a nadelilo nám rovno dve. V ďalších odstavcoch si scény rozoberieme, takže pozor na SPOILERY, ak ste film ešte nevideli!

V prvej scéne sa vrátime do Kansasu, kde sa Superman a Flash chystajú zistiť, kto je naozaj najrýchlejším členom Ligy. Vtipkujú o tom, že je to len priateľský pretek a nie súťaž o väčšieho macha – Barry to ale berie vážne. Predsa len, on má byť v tíme ten “najrýchlejší človek na svete”. Ak Flash vyhrá, môže všetkým hovoriť, že porazil Supermana; ak prehrá, musí Barry zobrať celý tím na brunch. Keď sa vie, čo je v stávke, stačí odpočítať a bežať.

Preteky medzi Flashom a Supermanom sa v komiksoch ťahajú už dlhé roky. Prvý pretek mali v komikse Superman #199. Odvtedy pretekali nespočetne veľakrát, v telke napríklad v Smallville. Väčšinou, aby tvorcovia komiksov nerozdelili fanúšikov, sa preteky skončil remízou. Uvidíme, či v DCEU zistíme, kto je najrýchlejší. My tipujeme Barryho, ak teda nezakopne o vlastnú nohu a ak bude bežať dobrým smerom.

Druhá scéna je tá vážnejšia. Ocitneme sa v Arkham Asylum, kde sa koná premiestňovanie väzňov. Luthor je strážcom vyzvaný, aby opustil celu, ale keď tak urobí, zistíme, že namiesto neho je v cele niekto iný. Nasleduje strih do prístavu, kde na člne prichádza Deathstroke k veľkej jachte. Nastúpi na ňu a tam vidíme Lexa ako sedí a pozoruje “zmŕtvychvstanie Boha”. Slade si zloží masku a spýta sa čerstvého utečenca, čo od neho chce. Lex navrhne urobiť si “Vlastnú Ligu”.

V prvom rade je potrebné podotknúť, že aj napriek nespokojnosti fanúšikov Jesse Eisenberg a jeho Lex Luhor ešte v DCEU neskončil. A vyzerá to tak, že dokonca odsunul na druhú koľaj Darkseida. Posledná potitulková scéna sa mala pôvodne venovať Darkseidovi (zásah Whedona?).

Komiksový Lex Luthor je zakladateľ Injustice League, ktorej najznámejšími členmi sú: Lex Luthor, Deathstroke, Penguin, Joker, Harley Quinn, Poison Ivy a, samozrejme, Reverse Flash. Tak isto by sa mohol objaviť aj Black Adam, ktorý je asi jediný z nich schopný poraziť Supermana.

Črtá sa nám teda už tretí film s tímom záporákov, na pokračovaní Suicide Squad sa už pomaly začína pracovať a David Ayer pracuje na Gotham City Sirens, kde by sme mali prvý raz vidieť Poison Ivy. Teoreticky je staviť na ľudských záporakov oveľa lepšie, ako mať ďalšieho vesmírneho zloducha, ktorý chce z nejakého stokrát prepratého dôvodu zničiť Zem. Na druhú stranu, nezahnali sa v DC do kúta tým, že vytvorili SUPERneporaziteľný tím a teraz zakaždým musia vytvoriť partičku zloduchov, aby im dokázali vierohodne čeliť?

Zdroj: Screenrant.com, Collider.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.