Vysvetlenie potitulkových scén Thor: Ragnarok

Má Thor: Ragnarok potitulkovú scénu? To si píš! Je to už v poradí sedemnásty film MCU a každý mal doteraz potitulkovú scénu. Thor má dve scény – jednu dôležitejšiu a druhú len tak na pobavenie.

Nižšie rozoberiem, aké majú scény význam vzhľadom na doterajší vývoj Marvelovského filmové vesmíru a všetko ostatného, čo vieme o budúcich filmoch. Spoiler o 3, 2, 1…!

Prvá scéna medzi titulkami

Tretí film o Thorovi režisér Taika Waititi opisuje ako začiatok novej série MCU. Prvá scéna nám ukazuje to, čo by mohlo byť začiatkom Avengers: Infinity War, ukazuje nám zostatok z Asgardu po Ragnaroku, jeho obyvateľov na vesmírnej lodi hľadajúcich nový domov, pravdepodobne Midgard (Zem). Thor a Loki sa z okna pozerajú na vesmír a Thor uisťuje svojho brata, že “všetko bude v poriadku”, pretože Thora na Zemi milujú.

V tom sa objaví ďalšia, oveľa väčšia a zlovestnejšia vesmírna loď. O tajomnej lodi sme doteraz od tvorcov nepočuli ani slovo, ale je bezpečné predpokladať, že ide o loď Thanosa a jeho Čierneho rádu (Black Order). Thanos je na ceste po galaxii, aby zhromaždil šesť kameňov nekonečna. Na prvý pohľad sa zdá, že Loki okolo Tesseractu (Space Stone) len prebehol, keď utekal vzkriesiť Surtura večným plameňom. Lenže teraz je jasné, že to tak nebolo. Thanos by sa nezahadzoval s polovyhladeným národom, keby z toho niečo nemal.

Z teaseru na Avengers: Infinity War, ktorý ukazovali na D23 a Comic Cone vieme, že Strážci Galaxie nájdu vo vesmíre Thorovo telo. Z toho si môžeme vyvodiť, že veľká zlá loď zničí Asgardskú záchrannú loď, a to bude príbeh, ktorý odštartuje Avengers 3. Kto z Asgarďanov prežije nevieme, ale Thor a Loki sú v bezpečí, pretože podľa rozhovorov s Chrisom Hemsworthom oni dvaja hrajú významnú rolu v Avengers 3.

Mega spoiler! Text je biely označ ho na vlastné nebezpečenstvo. V Comic Con a D23 teaseri sme tiež videli, ako Loki podáva Tesseract vysokej postave, pravdepodobne Thanosovi. Loki sa snaži vykúpiť svoje zlyhanie z Avengers 1, keď stratil Mind Stone, ktorý je teraz vo Visionovom čele. Lenže bude to stačiť Thanosovi ? Je na čase rozlúčiť sa s Bohom Zlomyseľnosti?

Druhá scéna na konci titulkov

Posledná scéna filmu je čisto pre zábavu. Odohráva sa na Sakaarskom smetisku, kde Grandmaster (Jeff Goldblum) stroskotá so svojou loďou. Využije možnosť a pogratuluje ľuďom: “Revolúcia bola obrovským úspechom. Na oboch stranách”, pretože keby nebolo jeho, nemali by sa proti komu vzbúriť.

Goldblum už potvrdil, že Grandmastera ešte uvidíme spolu s jeho bratom Collectorom.

Tak ako, priatelia? Navnadili vás scény na Avengers: Infinity War?

Zdroj: screenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.