Vysvetlenie potitulkových scien vo filme Doctor Strange

Má Doctor Strange potitulkovú scénu? Samozrejme, dokonca dve, jednu medzi titulkami a jednu úplne na záver. Obe scény nám prezradia budúce smerovania filmov MCU a Doctora Strangea.

Po prvých titulkoch hneď potom ako sa naposledy objaví logo filmu, vidíme Stephena Strangea ako pokračuje v plnení svojich čarodejníckych povinnosti. Okrem plášťu levitácie má na sebe aj rukavice aby zakryl svoje jazvy alebo možno si ho vybrala ďalšia relikvia? Oproti nemu sedí Thor a pije pivo (nie čaj – Thor nepije čaj).

Aj keď je Thor mocná bytosť, Strangeova pozornosť je upriamená na Lokiho, ktorý sa nachádza na Zemi. Thor a Loki totiž hľadajú svojho otca Odina. Strange sa zaviaže, že im pomôže nájsť otca ak potom opustia Zem. A tým končí scéna.

Takže ako sa Odin(Anthony Hopkins) dostal na Zem? Vo filme Thor: The Dark World sme videli ako sa Loki zmocnil trónu, vo forme Odina a tak oklamal Thora, že je všetko v poriadku. Vo filme nám ale nepovedali čo sa stalo so skutočným Odinom. Na fotkách z natáčania Thora 3 sme videli Anthonyho Hopkinsa oblečeného ako bezdomovec na pľaci, ktorý sa podobal New Yorku (pozn. Thor sa natáčal v Austrálii).

odin-homeless

Môžeme teda predpokladať, že Odin ušiel alebo bol Lokim vyhnaný na Zem. Nedávno sme na našom facebooku uverejnili fotku na ktorej drží Thor vizitku (zobraz fotku) s adresou: 177A Bleecker Street, to je adresa New Yorskej svätyne (Sanctum Sanctorum), jednej z troch, ktoré chránia Zem.

Počas propagovania Doctora Strangea, Kevin Feige potvrdil, že sa Doktor objaví v Thorovi 3, v menšej roli niečo ako Falcon v Ant-Manovi. Teraz už vieme v akej súvislosti, Doktor pomôže nájsť Odina a zbaví sa tak Lokiho.

V potitulkovej scéne, ktorá vyzerá, že sa odohráva o niekoľko mesiacov po udalostiach filmu vidíme Morda ako našiel svoj nový zmysel života. Jeho novou úlohou je zbaviť svet prebytočných čarodejníkov. Vo svojej mysli ich vidí ako budúcich Kaeciliusov. Mordo zoberie mágiu Jonathanovi Pangbornovi (vozičkárovi ktorý chodí vďaka mágii) pretože ju využíva len pre svoje dobro.

V komiksoch je Mordo záporak poháňaný žiarlivosťou a túžbou po moci. Väčšine fanúšikov komiksov bolo po ohlásení jeho postavy hneď jasné, že niekde počas filmu sa to v Mordovi zlomí a prejde na temnú stranu. Mord chce chrániť Zem za každú cenu, ale svojim vlastným spôsobom. To z neho robí oveľa komplikovanejšieho “zaporaka”, než v jeho predlohe, a pretože scéna jasne hovorí, že uvidíme Doctora Strangea 2, by Mordo mohol byť najlepšie prepracovaný a jasne motivovaný záporak celého Marvelovského filmového vesmíru.

doctor-strange-2016-wallpaper-baron-mordo-poster

Ale vzhľadom k tomu, že Mord nie je pravé “zlo” je tiež možné, že Strange a Mord budú rovnaké dynamické duo ako Thor a Loki, obaja majú spoločný cieľ chrániť Zem od mystických hrozieb akurát majú rôzny pohľad na vec.

Čo myslíte ako to nakoniec dopadne s Mordom, stane sa záporakom v pravom zmysle slova alebo bude antihrdina, ktorý koná v zmysle väčšieho dobra?

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

2 komentáre

 1. Avatar
  Jakub Deimos

  nejde o to či bude Mordo 100% zaporak alebo nie ,….. ide o to že MARVEL začalo (pokračuje) v nepríjemnom trende , a to zlikvidovať(vyhladiť, zabiť, odstraniť natrvalo z univerza , no proste odsunuť a nepouživať ich viac ) každeho zaporaka ktorý sa objaví…. viď príklad : Ultron ,… na začiatku odstránili Barona Struckera ( a čo chudaci zo SHIELD-u? – museli sa uspokojiť s jeho synom ,v seriali …), ďalej Killgrave, Ronan, Baron Zemo , Apokalips, RedSkull , Ajax, Mandarin ( hoc nebol “TEN” praví , ale moje srdce si získal aj Trevor “Mandarin” 🙂 – v tomto príklade stále dúfam že ešte bude mať svoje posledne slovo …)alebo celu organizaciu ako je HYDRA….a dalo by sa pokračovať dalej ,..
  Chcem len povedať že po každom filme im ubúdajú záporňaci 😀

 2. Avatar

  1) ale na konci Doctora Strange nikde neřekli, že ti tři záporáci zemřeli, jsou jen ve strašných bolestech a navždy s tou vesmírnou entitou, která slíbila, že se nebude pokoušet dostat na zem, ale také neslíbila nic o tom, že tam ty tři nevrátí
  2) spousta záporáků je ve vězení, také se může některý z klaďasů změnit na záporáka, to tam zatím pořádně ještě nebylo a že to komiksy dokážou
  3) v Luku Cageovi na konci záporáka začali vylepšovat, takže se určitě vrátí
  4) KingPin řídí impérium z vezení, to také není likvidace
  a dál a dál …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.