Využila Hela Kameň duše na zničenie Asgardu?

O každom Kameni nekonečna vieme, kde je jeho miesto, teda až na jeden – Kameň duše. No práve teaser trailer Thor: Ragnarok nám možno vysvetlil, kto je pravým vlastníkom posledného Kameňa nekonečna. Finálna bitka sa pomaly blíži, no aby vôbec prišla, musí najskôr známy záporák Thanos pozbierať všetkých šesť kameňov. Pomôže mu Hela získať práve posledný Kameň duše a Thanos tak získa ďalšieho mocného partnera?

Špekulácie a teórie, ktoré obsahujú vysvetlenie toho, že práve Hela s nenávisťou voči Asgardu využila Kameň duše na jeho zničenie, sa objavili hneď po vydaní teaser traileru Thor: Ragnarok. Skoršie teórie však naznačujú, že vlastníkom Kameňa duše je Heimdall, ktorý na seba upozorňuje hlavne vďaka svojím oranžovým očiam a kameň ukrýva práve vo svojej hrudi. Z toho vyplýva ďalšia otázka: Ako Hela získala Kameň duše? Pretože Heimdalla sme mohli vidieť v jednej z pasáži traileru, i keď je pravda, že bez svojej výzbroje.

Prvý pohľad na Helu v úzkej uličke New Yorku naznačuje, že nezažila práve ten najlepší deň vo svojom živote. Rozstrapatené vlasy a značne poškodený oblek je následkom podľa všetkého úniku z asgardského väzenia. Hneď potom, čo zničí kladivo Mjolnir, nastupuje opäť Hela, ale už vo svojej plnej sile s úmyslom zničiť Asgard. Následne môžme vidieť silnú vlnu ohňa, ako prúdi Asgardom. Z týchto všetkých udalostí opäť vyplýva otázka: Ako získala Hela znovu svoju silu?

Plamene ničiace Asgard však nemusia pochádzať zo zdroja Kameňa duše. Teória popisujúca Thorovu návštevu Muspelheimu (svet požiaru a ohňa), kde vládne Surtur, ktorý vlastní mocný meč súmraku, a pomocou ktorého chce vrhnúť plameň na celý vesmír. Tento meč však mohla ukradnúť Hela a využiť ho pre vlastné účely. Spôsobila by tak tzv. Ragnarok (koniec sveta a zničenie bohov), ktorý by zabezpečil úplnú deštrukciu Asgardu a jeho obyvateľstva.

Asgard sa katastrofe nevyhne, a či už to bude pomocou oranžového plameňa Kameňa duše alebo pomocou smrtiaceho ohňa meča súmraku je otázkou, ktorú nám Marvel zodpovie buď v ďalšom trailery alebo napokon až v kine. Plynulí priebeh deja je hlavnou prednosťou tohto filmu, ktorý zodpovie všetky otázky uvedené vyššie. Dúfajme, že nám tvorcovia neodhalia podstatné informácie ešte pre premiérou a my si tak budeme môcť užiť ďalší diel príbehu Marvel sveta.

Zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.