Welcome to Earth-2 rozbor trinástej epizódy The Flash

Svet seriálu Flash sa rozšíril o jednu celú planétu. Barry, Cisco a Harrison Wells cestovali na Zem-2 a ako povedal Jay Garrick – na druhej Zemi je všetko opačne. Poďme si teda rozobrať všetky zmeny a skryté easter eggy.

Článok bude plný spoilerov z 13. časti, preto ak ste epizódu nevideli ďalej radšej nečítajte.

flash-multiverse-earth-2
Prvom rade si povedzme, čo videl Barry počas cestovania červou dierou. Prvý sme videli Legion Flight Ring, s tým by sme sa mali zoznámiť v Legends of Tomorrow, keď budú Legendy cestovať do budúcnosti. Prsteň dáva nositeľovi schopnosť lietať, je vyrobený z zvláštneho kovu známeho ako Nth Metal, ktorý sa nachádza iba planéte Thanagar. Ďalšieho sme videli Flasha z roku 1990, keď ho hral ešte John Wesley Shipp (Henry Allen). Týmto sa nám rozšíril súčasný DC vesmír o ďalší seriál o Flashovi.

Jonah Hex sa objaví v jedenástej časti Legends of Tomorrow. Tak isto Connor Hawke, toho uvidíme v šiestej časti. Gorilla Grodd tú uvidíme znovu v tretej sérii Flasha v Gorilla City. Nakoniec Supergirl, crossover medzi Flashom a Supergirl už začali točiť, Gran Gustin uverejnil fotku z natáčania na instagrame.

DR. Henry Hawitt a.k.a. Tokamak
The-Flash-Earth-2-Tokamak

Na prvého, ktorého Barry a Cisco narazili bol doktor Hawitt. Hawitta si môžete pamätať ako jedného z kandidátov na druhú polku Firestorma. Z ktorého sa nakoniec vykľul záporák Tokamak.

Starosta Snart
The-Flash-Earth-2-Mayor-Snart
V telke na “Kanále 52” dávali reportáž o tom ako Starosta Snart rozšírili zákaz vychádzania kvôli Zoomovmu vyčínaniu. Leonard Snart a.k.a. Captain Cold (Wentworth Miller) je na Zemi-2 starosta a klaďas. V komiksoch Flashpoint(v tých, ktorých sa Barry nestal Flashom) je Snart známy ako Citizen Cold, v ňom bojuje za bezbranných občanov.

Justice Society
The-Flash-Earth-2-Justice-Society-Mural
Na Earth-1 máme Justice League na Earth-2 Justice Soiciety. Justice Soiciety je meno, ktoré dostali hrdinovia Golden Age DC komiksov.

Deadshot
The-Flash-Earth-2-Deadshot
Floyd Lawon na Earth-2 je úplným opakom svojho dvojníka z Earth-1, Deadshota. Nie je dobrý strelec, je roztržitý a pravdepodobne nebude ani dobrým detektívom.

Kapitán David Singh
The-Flash-Earth-2-Captain-Singh
Deadshot nie je jediný, kto sa na Earth-2 úplne odklonil od svojho dvojníka. Kapitán David Singh je na Zemi-2 obyčajný druhotriedny zlodejíček.

Killer Frost
The-Flash-Earth-2-Square-Money
Killer Frost sme videli už v prúde času na konci prvej série Flasha. Teraz sme sa konečne dočkali jej skutočnej premiéry. Pre tých, ktorý nemajú poňatia čo Caitlin drži v ruke, sú to peniaze. Áno, na Zemi-2 majú štvorcové peniaze a sépiový filter na kamerách.

Deathstorm
The-Flash-Earth-2-Deathstorm
Ronnie Raymond (Robbie Amell) sa vracia ako záporak Deathstorm. V komiksoch sa Martin Stein namiesto spojenia s Ronniem spojí s mŕtvolou, ktorú predtým oživil a tak sa stane Deathstormom. V seriáli Ronnie potlačil Stainové vedomie.

Superhrdinsky telefónny zoznam
The-Flash-Earth-2-Justice-League-Easter-Egg
Keď Barry vytáča číslo si môžeme všimnúť pár zaujímavých rýchlych volieb. Okrem rodičov a Edieho, ktorý zjavne nedostal možnosť sa ak Iris priblížiť a ani neumrel. By vám mená Bruce, Hal a Diana mali niečo hovoriť. Ale pre istotu Bruce Wayne (Batman), Hal Jordan (Green Lantern) a Diana Prince (Wonder Woman). Aj keď to úplne nedáva zmysel, prečo by Barry mal hrdinov z Justice Society na rýchlej voľbe keď nemá superrýchlosť. Ale ako easter egg poteší.

Atlantis
The-Flash-Aquaman-The-CW-Grant-Gustin-Season-1-Easter-Egg-Blu-ray-DVD
Keď volá Barry svojej mame nie je to len srdcervúca scéna. Scéna tiež odhaľuje, že na Earth-2 existuje Atlantis. To vlastne nie je až také prekvapenie, keďže aj Jay Garrick spomínal, že má kamaráta(Aquaman) na jednom podvodnom ostrove.

Velocity 7
The-Flash-Velocity-9-Drug
Je droga, ktorá dodá superrýchlosť ale má aj vedľajšie účinky. V seriáli je to hlavne nestabilita a devastačný účinok na telo. V komiksoch sa objavila táto droga ako Velocity 9. Distribuoval ju Vandal Savage aby dal bežným ľuďom superrýchlosť, problém bol, že pre ľudí, ktorí nemajú v sebe speedforce sú vedľajšie účinky smrteľné.
Myslím, že Caitlin vytvorí Velocity 9 a vráti Jayovi jeho rýchlosť a spolu s Barrym porazia Zooma.

Flashova prilba
The-Flash-Jay-Garrick-Hat-Punch-Easter-Egg
Ukázalo sa, že to nie je len módny doplnok ale vskutku efektívna zbraň. Čitatelia komiksov poznajú tento trik.

Reverb
The-Flash-Earth-2-Cisco-Reverb
Pre mňa najlepšia časť epizódy. Cisco stretne svoje zlé ja. Zlý Cisco pracuje pre Zooma. Ale zdá sa, že má problém s autoritami tak ponúkne Ciscovi z Earth-1 aby sa k nemu pridal a spolu prevzali moc nad Zoomom. Cissco na to “Are you trying to Cloud City Empire Strikes Back on me right now?” odkaz na Hviezdne Vojny Impériu vracia úder keď sa Vader snažil zlákať Lukea na temnú stranu.

Muž so železnou maskou
Man in the iron Mask flash not dicaprio
Zoom uväzní Barryho hneď vedľa Jesse Quick a záhadného muža. Kto je ten muž v železnej maske? Tak ako vo filme s DiCapriom pôjde určite o dvojníka, tentokrát však Zoomovho zo Zeme-1. Podľa mňa by to mohol byť Henry Allen(Barryho otec) zo Zeme-1, myslím si to hlavne preto lebo na začiatku epizódy ho spomenuli akoby nič a v seriáloch “akoby nič” neexistuje. Iris: “Ocovi si o tom povedal?” Barry: “Nie, neschvaľoval by to.” no a na konci chlapík ako zbesilý klope na sklo “Čo do pekla tu robíš”. Dáva zmysel či?

Alebo je to Wally West. Chlapík v maske má buď veľmi špinavé ruky alebo hnedú pokožku. Prečo si myslím, že je to Wally? No hlavne preto, lebo jeho postava je nudná a zbytočná(speedster bez speedforce?). To sa do Flasha príliš nehodí. Do teraz bol len strojcom drámy v živote Iris a Joea. Preto myslím, že keby bol Zoomov dvojník jeho postava by pre dej nabrala úplne iný rozmer.

Dajte vedieť kto myslíte, že sa skrýva za maskou. Druhú časť výletu na Zem-2 uvidíme v stredu(17. 2.), bude sa volať Escape from Earth-2.

Zdroj: screenrant.com, youtube.com/user/emergencyawesome

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.